Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

zprávy

aktualizováno 
STOPEM DO ČÍNY.
STOPEM DO ČÍNY.

Kniha plná praktických rad pro všechny, kteří se chystají na "divoký východ". Autor: Viktor Koudelka, vydala Votobia 2000, cena neuvedena.

CHECK-IN V PYŽAMU.

Letecká společnost Cathay Pacific zahájila 15. ledna 2001 jako první letecká společnost na světě službu nazvanou On line Check-in, tedy odbavení se k letu přes internet. Tato služba ušetří cestujícím čas před odletem a zároveň jim dá jistotu potvrzeného místa v letadle, a to již 48 hodin před odletem. Cestující si zároveň mohou vybrat místo u okénka či do uličky stejně, jako by tak udělali u přepážky na letišti. Díky této službě se cestující může odbavit například doma, v kanceláři nebo v internetové kavárně. Palubní vstupenka je pak připravena k vyzvednutí u vyhrazených přepážek na většině významných letišť, kam Cathay Pacific létá. (tt)

FRANCIE SE TĚŠÍ OBLIBĚ.

Francie zůstala i v loňském roce turisty nejvyhledávanější zemí. Navštívilo ji 75 milionů zahraničních návštěvníků a francouzské příjmy z cestovního ruchu se zvýšily oproti předcházejícímu roku o 9,3 procenta na 215 miliard franků. Podle Světové organizace cestovního ruchu byly loni za Francií Spojené státy s 52,7 milionu zahraničních návštěvníků a Španělsko s 48,5 milionu. (čtk)

PŘÍMÁ LINKA PRAHA - LYON.

Od dubna 2001 zavede společnost Air France nové přímé spojení, a to dvakrát denně na trase Praha - Lyon. Zlepší se tak nejen spojení s jižní Francií a jižní Evropou (Itálie, Španělsko), ale také spojení do zimních sportovních středisek v Alpách. Uvítají je pravděpodobně také lyžaři a milovníci pěší horské turistiky. Tento let bude mít návaznost na ranní let společnosti Delta z New Yorku do Lyonu. (tt)

NOVÁ ADRESA.

Od začátku roku 2001 jmenovala Německá centrála turismu svoji novou odbytovou agenturu pro Českou republiku, která má i novou adresu. Veškeré turistické informace lze od nynějška získat na adrese: DZT-Vertriebsagetur Tschechien (Odbytová agentura DZT Česko), c/o travel plus s. r. o., Na Příkopě 24, Praha 1, tel. 02/24228417, e-mail: info@dzt.cz (tt)

TOULKY MAGICKÝM SVĚTEM MEXIKA.

Pestrobarevná mozaika z cesty po Mexiku přináší zajímavé a užitečné postřehy, které se hodí každému cestovateli, který do této země zamíří. Autor: Oldřich Kašpar, vydalo Nakladatelství Lidové noviny, Praha 2000, cena neuvedena. ZÁJEM O CHORVATSKO.

Chorvatsko loni navštívilo 6,5 milionu turistů, což představuje meziroční nárůst o 56 procent. Rok 1999 však byl negativně ovlivněn válkou v Kosovu. Počet přenocování se zvýšil téměř na 39 milionů. Čechů, kteří patří mezi nejsilnější skupiny zahraničních turistů, přicestovalo loni do Chorvatska 700 tisíc, v roce 1999 to bylo 417 tisíc osob. Letos Chorvatsko očekává minimálně desetiprocentní růst počtu turistů. Celkem by Chorvatsko mělo navštívit 7,5 milionu turistů se 49 miliony přenocování. Čechů by do Chorvatska mohlo přicestovat až milion. (čtk)

CENY ZA CESTOVNÍ RUCH.

Odborný časopis TTG Czech Republic vyhlásil u příležitosti cestovního veletrhu Holiday World výsledky ankety o nejlepší služby v cestovním ruchu. CK Fischer získala cenu pro nejlepší cestovní kancelář v ČR a také cenu pro nejlepšího touroperátora pro Evropu. Nejlepším pořadatelem zájezdů do Ameriky se stala America Tours, do Asie CK Eso, do Afriky a na Střední východ CK Komfort. Nejlepší autobusovou společností byla Bohemia Euroexpress International; z firem na pronájem aut zvítězila společnost Hertz. Nejlepším hotelem v ČR se stal pražský Inter.Continental a hotelovým řetězcem Marriott Hotel Chain. Cenu v kategorii letecká společnost získaly ČSA. Nejlepší národní turistickou centrálou se stal rakouský Österreich Werbung, nejlepší destinací byla vyhlášena Francie a nejlepším rezervačním systémem byl zvolen Amadeus. (čtk)Nejčtenější

Sovětské mapy světových měst byly jako Wikipedia a Google Maps v jednom

Sověti byli pečliví: takhle detailně zmapovali New York (vpravo) a přístavní...

Podle sovětských civilních map vlastních oblastí se spolehlivě bloudilo. A to byl záměr, měly totiž mást Západ i za...

Nejkrásnější partie Krounky. Parádní výlet s ferratou, kterou zvládnou i děti

Krounka v Otradově

Doslova pohlazením po duši je putování údolím říčky Krounky na Chrudimsku. Nejhezčí pasáž pojmenovaná Šilinkův důl je...Les nad Kateřinkami ukrývá tajemný pomník. Nikdo neví, kdo ho vztyčil

Vojtěch Mai objevil žulový pomník, který ve stráni nad Kateřinkami stojí...

Nikdo neví, proč tam je, ani kdo ho nechal postavit. Přitom ve stráni nad libereckými Kateřinkami stojí odhadem dobrých...

Golfský proud zpomaluje. Přirozený proces posiluje globální oteplování

Schéma ukazuje směr Golfského proudu

Dlouho to byly jen domněnky, nyní jsou ale k dispozici nové důkazy: v uplynulých zhruba stech letech se systém...

Žlutý cirkus v Indii. Bez trabantů, ale s Leninem na každém kroku

Lenin vypouští své draky...tento kout Indie je zkrátka rudý - ovšem v mnoha...

Posádka žlutého cirkusu přistála v Indii, ale žlutý cirkus stále nemá. Jejich dva trabanti, maluch a jawa 250 se stále...

Další z rubriky

Genocida z blbosti. V roce 2025 budou nosorožci v Africe minulostí

V roce 2017 zabili pytláci v Jižní Africe 1 028 nosorožců. Vyfoceno v rezervaci...

Lidé v Asii stále věří, že prášek z rohů nosorožců má léčivé účinky. Údajně pomáhá od rakoviny i kocoviny. Ve...

Marx, kachničky a hrníčky. Suvenýry kritika kapitalismu jsou skvělý byznys

Nejslavnější kritik kapitalismu Karl Marx je v rodném Trevíru předmětem velmi...

Nejslavnější kritik kapitalismu Karl Marx je v rodném Trevíru předmětem velmi dobrého byznysu. Suvenýry s jeho...

Galapágy, Grónsko, Antarktida. Obří výletní lodě míří do nových oblastí

Výletní loď Costa Luminosa kotví ve fjordu před grónským přístavem Ilulissat.

Už to není jen Středomoří, norské fjordy, Karibské moře či Perský záliv. Byznysu obřích výletních lodí se daří a...

Najdete na iDNES.cz