Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

zprávy

aktualizováno 
STOPEM DO ČÍNY.
STOPEM DO ČÍNY.

Kniha plná praktických rad pro všechny, kteří se chystají na "divoký východ". Autor: Viktor Koudelka, vydala Votobia 2000, cena neuvedena.

CHECK-IN V PYŽAMU.

Letecká společnost Cathay Pacific zahájila 15. ledna 2001 jako první letecká společnost na světě službu nazvanou On line Check-in, tedy odbavení se k letu přes internet. Tato služba ušetří cestujícím čas před odletem a zároveň jim dá jistotu potvrzeného místa v letadle, a to již 48 hodin před odletem. Cestující si zároveň mohou vybrat místo u okénka či do uličky stejně, jako by tak udělali u přepážky na letišti. Díky této službě se cestující může odbavit například doma, v kanceláři nebo v internetové kavárně. Palubní vstupenka je pak připravena k vyzvednutí u vyhrazených přepážek na většině významných letišť, kam Cathay Pacific létá. (tt)

FRANCIE SE TĚŠÍ OBLIBĚ.

Francie zůstala i v loňském roce turisty nejvyhledávanější zemí. Navštívilo ji 75 milionů zahraničních návštěvníků a francouzské příjmy z cestovního ruchu se zvýšily oproti předcházejícímu roku o 9,3 procenta na 215 miliard franků. Podle Světové organizace cestovního ruchu byly loni za Francií Spojené státy s 52,7 milionu zahraničních návštěvníků a Španělsko s 48,5 milionu. (čtk)

PŘÍMÁ LINKA PRAHA - LYON.

Od dubna 2001 zavede společnost Air France nové přímé spojení, a to dvakrát denně na trase Praha - Lyon. Zlepší se tak nejen spojení s jižní Francií a jižní Evropou (Itálie, Španělsko), ale také spojení do zimních sportovních středisek v Alpách. Uvítají je pravděpodobně také lyžaři a milovníci pěší horské turistiky. Tento let bude mít návaznost na ranní let společnosti Delta z New Yorku do Lyonu. (tt)

NOVÁ ADRESA.

Od začátku roku 2001 jmenovala Německá centrála turismu svoji novou odbytovou agenturu pro Českou republiku, která má i novou adresu. Veškeré turistické informace lze od nynějška získat na adrese: DZT-Vertriebsagetur Tschechien (Odbytová agentura DZT Česko), c/o travel plus s. r. o., Na Příkopě 24, Praha 1, tel. 02/24228417, e-mail: info@dzt.cz (tt)

TOULKY MAGICKÝM SVĚTEM MEXIKA.

Pestrobarevná mozaika z cesty po Mexiku přináší zajímavé a užitečné postřehy, které se hodí každému cestovateli, který do této země zamíří. Autor: Oldřich Kašpar, vydalo Nakladatelství Lidové noviny, Praha 2000, cena neuvedena. ZÁJEM O CHORVATSKO.

Chorvatsko loni navštívilo 6,5 milionu turistů, což představuje meziroční nárůst o 56 procent. Rok 1999 však byl negativně ovlivněn válkou v Kosovu. Počet přenocování se zvýšil téměř na 39 milionů. Čechů, kteří patří mezi nejsilnější skupiny zahraničních turistů, přicestovalo loni do Chorvatska 700 tisíc, v roce 1999 to bylo 417 tisíc osob. Letos Chorvatsko očekává minimálně desetiprocentní růst počtu turistů. Celkem by Chorvatsko mělo navštívit 7,5 milionu turistů se 49 miliony přenocování. Čechů by do Chorvatska mohlo přicestovat až milion. (čtk)

CENY ZA CESTOVNÍ RUCH.

Odborný časopis TTG Czech Republic vyhlásil u příležitosti cestovního veletrhu Holiday World výsledky ankety o nejlepší služby v cestovním ruchu. CK Fischer získala cenu pro nejlepší cestovní kancelář v ČR a také cenu pro nejlepšího touroperátora pro Evropu. Nejlepším pořadatelem zájezdů do Ameriky se stala America Tours, do Asie CK Eso, do Afriky a na Střední východ CK Komfort. Nejlepší autobusovou společností byla Bohemia Euroexpress International; z firem na pronájem aut zvítězila společnost Hertz. Nejlepším hotelem v ČR se stal pražský Inter.Continental a hotelovým řetězcem Marriott Hotel Chain. Cenu v kategorii letecká společnost získaly ČSA. Nejlepší národní turistickou centrálou se stal rakouský Österreich Werbung, nejlepší destinací byla vyhlášena Francie a nejlepším rezervačním systémem byl zvolen Amadeus. (čtk)


Nejčtenější

Ale je tady krásně. Místo ze slavného filmu dnes nepozná ani Zdeněk Svěrák

"Václave? Proč nejsi moje žena?" ptá se Zdeněk Svěrák Jana Třísky jako rekreant...

Idylická krajina a typická venkovská stavení z filmu Na samotě u lesa zůstávají dodnes symbolem poklidného života,...

Sezona skončila, lidé jsou pryč. Kam na poslední chvíli k moři a do hor

Noli, ležící západně od Janova, patří k nejpěknějším místům Ligurie.

Mnohem méně lidí, mírnější ceny, přitom ještě stabilní počasí. Takové jsou hlavní výhody návštěvy přímořských i...Foťte si po svém. Hříchy fotografů, které profesionál nikdy neudělá

Tzv. „high key“ fotografie s převažujícími světlými tóny a malým kontrastem je...

Ve druhém dílu našeho seriálu o prohřešcích proti fotografické etiketě budeme stopovat hříchy fotografů během samotného...

Pilot boeingu zapomněl vyrovnat tlak v kabině, cestující krváceli z nosu

Ilustrační foto

Nejméně třicet pasažérů muselo vyhledat ošetření poté, co pilot indických aerolinek „zapomněl“ stisknout tlačítko...

Nejmenší skanzen a opuštěné lázně. Moravským krajem, který ani nemá jméno

Skanzen v Horním Smržově

Tento kraj nemá žádný zažitý zeměpisný ani národopisný název, a možná právě proto patří k nejhezčím venkovským oblastem...

Další z rubriky

Králi se nesměje a dětem nesahá na hlavu. Na co dávat pozor v Thajsku

Thajsko se stává oblíbenou zimní destinací. Dávejte si však pozor, abyste...

Přibývá lidí, kteří si krátké evropské dny a studenou zimu jedou zpříjemnit do exotických destinací. K nejoblíbenějším...

VIDEO: Přes Alpy na skákacím míči. Šílený nápad vznikl u bezdomovce

Brit překonal Alpy na skákacím balónu

Celkem sedmnáct dní mu trvalo, než na trase dlouhé 76 kilometrů proskákal přes Alpy z Itálie do Francie. Steven Payne...

Bez stativu nejdu. Největší hříchy fotografa při cestě za skvělými obrázky

Hříchy fotografů 01

Fotíte dobře a rádi? Možná, že čtete i odbornou literaturu, časopisy, diskuse na internetu, nebo se bavíte se stejně...

Najdete na iDNES.cz