Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zajeďte si do Británie a navštivte deset nejlepších holmesovských lokalit

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vydejte se po stopách režiséra Guye Ritchieho, Roberta Downeye Jr. a Judea Law a navštivte nejdůležitější místa, které se v novém filmu Sherlock Holmes objevují. Točilo se v Londýně, Liverpoolu a Manchesteru a vznikl tak velmi realistický a živý obraz Holmesovy Británie.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

z filmu Sherlock Holmes | foto: Visit Britain

S fascinujícími místy v celé Británii jsou spojeny i původní příběhy Conana Doyla a jejich pozdější adaptace. Čtěte dál a objevujte pozadí nejslavnějších detektivek světa.

Katedrála sv. Pavla, Londýn

Katedrála svatého Pavla je jednou z nejpůsobivějších staveb londýnského panoramatu a také jedním z největších londýnských lákadel – místem, které si při prohlídce Londýna určitě nesmíte nechat ujít. Katedrála se objevila v mnoha filmech a natáčel se tu i nový film Sherlock Holmes.

Katedrála svatého Pavla, Londýn

Muzeum Sherlocka Holmese, Londýn

Baker Street 221B je domácí adresa Holmese a Watsona v novém filmu Sherlock Holmes i v klasických románech o Sherlocku Holmesovi. Dnes je jednou z nejslavnějších londýnských adres a sídlí zde Muzeum Sherlocka Holmese.

Obdivujte nádherně zachované viktoriánské interiéry, které byly pečlivě zrestaurovány podle odkazů v příbězích a prohlédněte si slavnou Holmesovu dýmku, loveckou čapku a lupu.

Manchesterská radnice

Majestátní manchesterská radnice (Town Hall) na náměstí Albert Square byla postavena Alfredem Waterhousem v letech 1867-1877 a je nádhernou ukázkou viktoriánské neogotické architektury. V novém filmu Sherlock Holmes vystupuje jako budova londýnského parlamentu (Houses of Parliament).

Vydejte se na prohlídku Great Hall a prohlédněte si dvanáct velkých nástěnných maleb Forda Madoxe Browna (oslavovaného prerafaelity), nádhernou mozaiku, klenuté chodby a tři kamenné točité schodiště.

Edinburgh

z filmu Sherlock Holmes

Artur Conan Doyle se narodil v Edinburghu v květnu 1859 a ve městě také studoval medicínu. Conana Doyla vyučoval i Joseph Bell, chirurg a prezident Královské koleje chirurgů Edinburghu s brilantními schopnostmi, který se stal předobrazem nejslavnějšího detektiva-vědce – Sherlocka Holmese.

Zjistěte víc o mládí Conana Doyla a pozoruhodném Josephu Bellovi: opravdovém Sherlockovi Holmesovi v Surgeons' Hall Museum, místě, kde Conan Doyle skládal zkoušky z anatomie. A proč si potom nedopřát i drink v hospodě Conan Doyle pub?

Liverpoolské doky

Klíčové akční scény nového filmu Sherlock Holmes se natáčely v docích Stanley Dock, rozsáhlém skladišti a obchodním přístavu, který se nachází v chráněné oblasti Liverpool's Conservation Area. Historické doky byly postaveny v 19. století a jsou skvělou ukázkou industriální architektury své doby.

Clivedon, Berkshire

Hotel Cliveden je rozsáhlé panské sídlo nacházející se v srdci hrabství Berkshire, obklopené velkolepými anglickými zahradami a parkem o rozloze 376 akrů.

Křídové útesy, které daly panství jméno, nabízejí panoramatický výhled na krásnou berkshirskou krajinu a idylické zákruty Temže. V hotelu a na pozemcích panství, které stejně jako hotel spravuje National Trust, se točily i scény nového filmu Sherlock Holmes.

Freemasons’ Hall, Londýn

z film Sherlock Holmes

Vydejte se na prohlídku Freemasons’ Hall ve středu Londýna a objevte jednu z nejkrásnějších staveb ve stylu art deco v Británii. Britské sídlo svobodných zednářů bylo postaveno v letech 1927-1932 jako pomník zednářům, kteří zahynuli v první světové válce.

Nenechte si ujít prohlídku zdarma a prozkoumejte oslnivé interiéry, které se objeví i ve filmu Sherlock Holmes.

Historická loděnice v Chathamu

Historická loděnice v Chathamu se také objevuje v novém filmu Sherlock Holmes a je fascinujícím souborem viktoriánských staveb, muzea a tří historických válečných lodí.

Zjistěte, jak vypadá život na palubě ponorky, torpédoborce z druhé světové války a viktoriánské šalupy a cestujte v čase zpět do dob, kdy Británie kralovala mořím.

Bromptonský hřbitov, Londýn

Navštivte jeden z nejkrásnějších viktoriánských hřbitovů v Londýně. Stinné cestičky lemují pomníky slavných, včetně hrobu sufražetky Emmeline Pankhurstové.

Bromptonský hřbitov má klasické uspořádání se středovou alejí vedoucí ke kapli, která byla postavena podle baziliky sv. Petra| v Římě. Právě tady se natáčely strašidelné scény nového filmu Sherlock Holmes, ve kterých Holmes učiní významný objev.

Peckforton Castle, Cheshire

z filmu Sherlock Holmes

Sídlo Peckforton Castle, postavené v roce 1851 ve stylu středověkého hradu, zazářilo i v předchozích adaptacích Sherlocka Holmese. Kromě luxusního ubytování nabízí hrad středověké hostiny a ukázky sokolnictví a lukostřelby.

Veškeré informace o filmu Sherlock Holmes režiséra Guye Ritchieho , který má v České republice premiéru 14.ledna 2010, naleznete na následujícím odkaze: www.visitbritain.cz/campaigns/sherlock-holmes/index.aspx.

Autor:

VisitBritain.cz 




Nejčtenější

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...

Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...



Jsme jako uplakánci, přitom život v Česku je privilegium, říká cestovatel

Cestovatel Petr Horký

V 90. letech byl známý jako moderátor dětských pořadů. Nyní je Petr Horký uznávaným dokumentaristou a cestovatelem....

Jednou je poznáte a máte to na doživotí. Jak prozkoumat moravské Chřiby

Chřibské bučiny z Kazatelny

Jen jednou se necháte očarovat přírodní a historickou pokladnicí Chřibů a je s vámi konec. Hledání všech možných skal,...

Za nespláchnutý záchod pokuta. V Singapuru se trestá i rákoskou

Singapurský park Gardens by the Bay. Na vandalismus tu rozhodně není místo.

Jedna z turisticky nejpopulárnějších metropolí jihovýchodní Asie je známá svou čistotou a nízkou kriminalitou. Za ty...

Další z rubriky

Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Bojíte se teroristického útoku? Nespěte v přízemí a horních patrech hotelu

Zvýšená bezpečnostní opatření na pražském Staroměstském náměstí po tragédii v...

Podle čeho si vybíráte hotelový pokoj? Podle výhledu, nebo abyste to neměli daleko do jídelny? Bývalý agent CIA tvrdí,...

Doma v cizině: V Česku všichni spoléhají na stát, v Egyptě na rodinu

Lenka zažila v Egyptě lásku na první pohled. Za měsíc proběhla svatba.

O Egyptě nevěděla vůbec nic, přijela jen na dovolenou a objednala si výlet na čtyřkolkách, na kterém se seznámila se...

Najdete na iDNES.cz