Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Za golfem i do přírody se vydejte do Vysokého Újezdu

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Česká republika jako místo určení pro milovníky golfu stále více táhne. Důkazem je i European Tour, prestižní golfový turnaj, který se po třech letech vrací do srdce Evropy. Vyrazte s portálem Kudy z nudy do Vysokého Újezdu u Prahy a vychutnejte si údery těch nejlepších golfistů světa i výlet do Českého krasu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nejlepší golfisté Evropy o trofej z dílny českých sklářů utkají ve Vysokém Újezdu.

Prestižní turnaj European Tour se do České republiky vrací po třech letech. Zatímco v předchozích ročnících se golfisté utkali na hřištích Karlštejna, v Mariánských Lázních a v Čeladné, letos své síly poměří od 21. do 24. srpna v resortu u Vysokého Újezdu na samých hranicích chráněné krajinné oblasti Český kras.

Na nejlepším českém golfovém hřišti let 2011 a 2012 se o hlavní cenu, trofej vážící 19 kilogramů ze skláren v Železném Brodu, utká plné startovní pole o 156 hráčích. Mezi nimi budou kromě pěti českých zástupců také ti nejlepší z letošního okruhu European Tour i předchozí vítězové Ryder Cupu, prestižního poháru družstev, v němž se každé dva roky utkají nejlepší hráči z USA proti těm nejúspěšnějším z Evropy. Těšit se můžete například na Francesca Molinariho, Victora Dubuissona, Stephena Gallachera či Rafu Cabrera-Bella.

Český kras vás uchvátí svou přirozenou divokostí

Pozitivně naladěni po napínavém golfovém klání se vydejte upevnit dobrou náladu při procházkách v chráněné krajinné oblasti Český kras, která se rozkládá mezi Prahou a Berounem. Svou přirozeností nadchne leckterého dobrodruha, který se rád ztratí ve zdejších údolích a kaňonech.

Zabloudit můžete třeba ke Koněpruským jeskyním, které se nacházejí jen 30 kilometrů od Prahy. Podivný název, který nese i nedaleká obec Koněprusy, je složeninou dvou slov. "Prusý" totiž ve staré češtině znamenalo bílý. Ačkoliv byly jeskyně objeveny roku 1950, využívali je už za vlády Jiřího z Poděbrad pěnězokazci, kteří zde razili falešné mince. Výrobci asi 5 000 kusů platidla nebyli nikdy dopadeni.

Koněpruské jeskyně vás uchvátí svou nevšední přírodní výzdobou.

Koněpruské jeskyně vás uchvátí svou nevšední přírodní výzdobou.

Kromě zajímavé historie se jeskyně pyšní působivou krápníkovou výzdobou. Významné jsou místní paleontologické nálezy 1,5 milionu let starých kosterních pozůstatků prehistorických zvířat. Pokud máte odvahu a chuť vidět všechny tyto zajímavosti tak, jak je viděli jeskyňáři, když koněpruský komplex objevovali, přijeďte některé poslední pondělí v měsíci na prohlídku při baterkách.

Jeskyně jsou v létě otevřeny denně od 8 do 17 hodin. Za prohlídku prastarých prostor zaplatíte 130 korun a pod zemí strávíte plných 60 minut. V případě, že se vydáte na baterkovou prohlídku, není třeba si svítilnu vozit. Baterky vám zapůjčí při vstupu do jeskyní.

Vydejte se s císařovnou Eliškou za tajemstvím hradu Karlík

Nemáte-li po návštěvě Koněpruských jeskyní dost poznávání, vydejte se do Dobřichovic, kde začíná naučná stezka s názvem Cesta císařovny Elišky. Celkem osm zastavení vás provede obcí Dobřichovice s renesančním zámkem a sochořadím, které každý lichý rok rozšiřují o svá díla pozvaní umělci. Z Dobřichovic vás naučná stezka přivede až ke zřícenině hradu Karlík, který proslavila především jeho "role" ve filmu Noc na Karlštejně.

Karlštejn je unikátem mezi českými hrady. Byl totiž postaven za účelem ochrany

Karlštejn je unikátem mezi českými hrady. Byl totiž postaven za účelem ochrany královského pokladu.

Oproti uměleckému ztvárnění hradu jako sídla královen, sloužila pevnost pravděpodobně jako kasárna vojenské posádky chránící okolí Karlštejna. Na dalších informačních tabulích se dozvíte zajímavosti o Karlickém údolí a vesnici Mořince s vyhlídkou na Brdy. Jednou ze zastávek je také hrad Karlštejn.

Karlštejn: klenot mezi českými hrady

Jakmile jste jednou v oblasti Českého krasu, Karlštejnu se prostě nesmíte vyhnout. Gotický skvost nechal jihozápadně od Prahy vystavět roku 1348 Karel IV., aby zde uložil české korunovační klenoty, vzácné relikvie a další královské poklady. Unikátem je kaple sv. Kříže s portrétní výzdobou z dílny Mistra Theodorika. Soubor 129 deskových obrazů zachycuje podobizny světců a světic.

V létě je Karlštejn otevřen denně od 9 do 18:30. Posvátné prostory včetně kaple sv. Kříže jsou potom přístupné do 17:30 hodin. Vybrat si můžete ze tří prohlídkových okruhů. První vás zavede do soukromých a reprezentačních prostor Karla IV. a zaplatíte za něj 170 korun.

Kaple sv. Kříže je zdobena největší sbírkou deskových obrazů na světě.

Kaple sv. Kříže je zdobena největší sbírkou deskových obrazů na světě.

Prohlídka posvátných prostor hradu a kaple sv. Kříže, kterou je třeba si zarezervovat, vás spolu s poplatkem za rezervaci přijde na 330 korun. Pokud milujete panoramatické výhledy, vystupte za 150 korun na Velkou věž, kde uvidíte také bývalou zbrojnici a strážnici.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko

Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!
Nejčtenější

Sovětské mapy světových měst byly jako Wikipedia a Google Maps v jednom

Sověti byli pečliví: takhle detailně zmapovali New York (vpravo) a přístavní...

Podle sovětských civilních map vlastních oblastí se spolehlivě bloudilo. A to byl záměr, měly totiž mást Západ i za...

Nejkrásnější partie Krounky. Parádní výlet s ferratou, kterou zvládnou i děti

Krounka v Otradově

Doslova pohlazením po duši je putování údolím říčky Krounky na Chrudimsku. Nejhezčí pasáž pojmenovaná Šilinkův důl je...

Golfský proud zpomaluje. Přirozený proces posiluje globální oteplování

Schéma ukazuje směr Golfského proudu

Dlouho to byly jen domněnky, nyní jsou ale k dispozici nové důkazy: v uplynulých zhruba stech letech se systém...

Žlutý cirkus v Indii. Bez trabantů, ale s Leninem na každém kroku

Lenin vypouští své draky...tento kout Indie je zkrátka rudý - ovšem v mnoha...

Posádka žlutého cirkusu přistála v Indii, ale žlutý cirkus stále nemá. Jejich dva trabanti, maluch a jawa 250 se stále...

Katka na Kubě: Češi mají všechno, a přesto jsou naštvaní

Katka v novém seriálu internetové televize Playtvák.cz

Ještě než odjela na Kubu, studovala doma půl roku mapu Havany. A po půl roce stráveném na ostrově věděla, že tady chce...

Další z rubriky

Tipy, kam v Praze na vánoční koncerty

Kostely se o Vánocích otevřou všem milovníkům klasické hudby.

Adventní Praha ožívá v rytmu vánočních melodií a zpěvů. Koledy, gospely nebo adventní liturgie – to vše na vás v...

Pět zimních výletů na zříceniny: romantika, láska a dobrodružství

Romantické zříceniny kaple sv. Máří Magdaleny na Malém Blaníku mají rádi...

Hradby a věže tyčící se v přítmí lesa. Historie plná bojů, úkladů a zrady, ale také šťastných i smutných lásek. Barvité...

Tři pikantní výlety: milenky, neřesti a jiné zábavy mladých pánů

Na Bítově se dodnes vzpomíná na rozverného porcelánového barona Jiřího Haase.

Nevíte, kdy žil Rabbi Löw, ale pověst o Golemovi znáte i s pikantními podrobnostmi? Právě pro vás připravil portál Kudy...