Za adrenalinem do Špindlerova Mlýna

  12:22aktualizováno  12:22
Pokud patříte k těm, kteří si rádi rozproudí adrenalin v těle, pak zamiřte do Špindlerova Mlýna. Největší české zimní středisko totiž připravilo na letní i podzimní měsíce několik velkých sportovních akcí. Už v sobotu 28. června se tady koná extrémní štafetový závod Adrenalin Cup. Tipy na další akce - v článku.

Adrenalin Cup
"Pořádáme nejtěžší štafetový závod v České republice," chlubí se hlavní organizátor Martin Kráčalík a připouští velkou inspiraci ještě náročnějším Dolomitenmanem v západní Evropě.

První ze štafety vyběhne ze Svatého Petra na Medvědín, druhý slétne na padáku k přehradě Labská pod Špindlem, třetí ji přepádluje na kajaku a čtvrtý přes Strážný a Pláně dojede na kole do cíle ve Svatém Petru.

"Oproti loňsku jsme ztížili běh a horská kola," říká stavitel tratí a traťový komisař Aleš Kočí. "S ochranáři jsme se nedomluvili pouze na běhu skrze Labský důl a kvůli předpisům se zatím nedá jet divoká voda pod přehradou."

Na příští ročníky však organizátoři s vypouštěním přehrady do divoké soutěsky směrem k Vrchlabí už počítají. 

Závod jedou i amatéři
Závod sice jedou také profesionálové, ale většina účastníků je vždycky z řad amatérských sportovců. Přihlášky celých družstev je možné posílat do středy, startuje se v sobotu v 10:00 ve skiareálu a do cíle na stejném místě by se měli závodníci dostat okolo půl druhé odpoledne. "Očekáváme účast šedesáti až sedmdesáti týmů," odhaduje Martin Kráčalík.

"Vloni se rozhodlo na posledním kopci, letos to bude také tak," odhaduje čleň loňské vítězné štafety a zároveň slovenský reprezentant na horských kolech Luboš Kondis. Před rokem se totiž dotáhl na svého největšího právě na vrcholu posledního kopce.

Diváci se nudit nebudou
Ve Svatém Petru budou divákům k dispozici moderní atrakce, jako například bungee running (kdo doběhne dál na gumovém laně), bungee trampoline (obří skoky na trampolíně a k tomu uvázaný na dvou gumách) a aerotrim (to je klec, ve které trénují kosmonauti).

Všichni diváci budou moci využít zdarma mikrobusů, které je dopraví na předávky disciplín u Labské přehrady a na Medvědíně. Více o Adrenalin Cupu se dozvíte ZDE.

Špindl: akce stíhá akci
Po Adrenalin Cupu následují další akce. O víkendu 25. - 26. července se jede třídenní závod na horských kolech, který obsahuje časovku, okruhové kritérium a terénní maratón.

Sobota 16. srpna je vyhrazena pro finále českého poháru ve 4crossu, což je cyklistická disciplína podobná snowboardovému boardcrossu. Čtyři závodníci na odpružených horských kolech se spustí dráhou plnou klopených zatáček a skoků a urputně bojují tělo na tělo o vítězství.

4cross se jede ve snowparku ve Svatém Petru. V neděli následuje finále českého poháru ve sjezdu, jehož trať povede většinou po modré sjezdovce z Plání do Svatého Petra.

Na začátek zimy je naplánovaná velká událost pro české lyžaře. Jede se tu totiž o víkendu 13. - 14. prosince Světový pohár ve sjezdovém lyžování žen.

Adrenalin Cup 2002 - kola

Adrenalin Cup 2002 - kajak

Adrenalin Cup 2002 - běh

Autoři:

Nejčtenější

Otužilci se vydali na Sněžku ve spodním prádle, dolů je snášeli záchranáři

Sněžka (ilustrační snímek)

Sedm lidí, kteří se rozhodli zdolat Sněžku jen ve spodním prádle, snesli zpět dolů polští záchranáři. Otužilci se na...

Therme Erding. Největší termály na světě máme u sousedů

Therme Erding

Pokud existují lázně, kde mají nejvíc netradičních nápadů, pak jsou to bezesporu Therme Erding. Lokalita, kterou zatím...

Znáte Česko? Vyzkoušejte si kvíz a soutěžte o atlas

Pražský hrad - chrám sv. Víta. Ukázka z encyklopedie Český atlas

Atlasy a encyklopedie se v knihovnách nikdy neztratí. Zkuste si náš vědomostní kvíz o památkách a zajímavostech Česka....

Zachraňte si zadek, posviťte si do tmy. Vánoční dárky pro cestovatele

Vyrážet do světa bez zvídavosti je jedním z největších hříchů pod sluncem.

Některé dárky pro cestovatele, milovníky lyžování a outdooru nemusí okouzlit cenou, naopak jejich největší předností...

VIDEO: Na co zírá mašinfíra. Dráhou přes údolí a hřebeny Krušných hor

Motorový vůz M 131.1513 ve stanici Vejprty na trati 137

Dnes po železnici projedeme trať 137 z Vejprt do Chomutova. Čeká nás 58 kilometrů dlouhá jízda liduprázdnou krajinou,...

Další z rubriky

Znáte Česko? Vyzkoušejte si kvíz a soutěžte o atlas

Pražský hrad - chrám sv. Víta. Ukázka z encyklopedie Český atlas

Atlasy a encyklopedie se v knihovnách nikdy neztratí. Zkuste si náš vědomostní kvíz o památkách a zajímavostech Česka....

VIDEO: Na co zírá mašinfíra. Dráhou přes údolí a hřebeny Krušných hor

Motorový vůz M 131.1513 ve stanici Vejprty na trati 137

Dnes po železnici projedeme trať 137 z Vejprt do Chomutova. Čeká nás 58 kilometrů dlouhá jízda liduprázdnou krajinou,...

Poslední šance. Hotely jsou na Silvestra a Vánoce téměř vyprodány

Brádlerovy boudy v Krkonoších

Ubytování v mnoha hotelech, penzionech či chatách v Česku je na období Vánoc a Silvestra již teď téměř vyprodáno....

Najdete na iDNES.cz