Za adrenalinem do Špindlerova Mlýna

  12:22aktualizováno  12:22
Pokud patříte k těm, kteří si rádi rozproudí adrenalin v těle, pak zamiřte do Špindlerova Mlýna. Největší české zimní středisko totiž připravilo na letní i podzimní měsíce několik velkých sportovních akcí. Už v sobotu 28. června se tady koná extrémní štafetový závod Adrenalin Cup. Tipy na další akce - v článku.

Adrenalin Cup
"Pořádáme nejtěžší štafetový závod v České republice," chlubí se hlavní organizátor Martin Kráčalík a připouští velkou inspiraci ještě náročnějším Dolomitenmanem v západní Evropě.

První ze štafety vyběhne ze Svatého Petra na Medvědín, druhý slétne na padáku k přehradě Labská pod Špindlem, třetí ji přepádluje na kajaku a čtvrtý přes Strážný a Pláně dojede na kole do cíle ve Svatém Petru.

"Oproti loňsku jsme ztížili běh a horská kola," říká stavitel tratí a traťový komisař Aleš Kočí. "S ochranáři jsme se nedomluvili pouze na běhu skrze Labský důl a kvůli předpisům se zatím nedá jet divoká voda pod přehradou."

Na příští ročníky však organizátoři s vypouštěním přehrady do divoké soutěsky směrem k Vrchlabí už počítají. 

Závod jedou i amatéři
Závod sice jedou také profesionálové, ale většina účastníků je vždycky z řad amatérských sportovců. Přihlášky celých družstev je možné posílat do středy, startuje se v sobotu v 10:00 ve skiareálu a do cíle na stejném místě by se měli závodníci dostat okolo půl druhé odpoledne. "Očekáváme účast šedesáti až sedmdesáti týmů," odhaduje Martin Kráčalík.

"Vloni se rozhodlo na posledním kopci, letos to bude také tak," odhaduje čleň loňské vítězné štafety a zároveň slovenský reprezentant na horských kolech Luboš Kondis. Před rokem se totiž dotáhl na svého největšího právě na vrcholu posledního kopce.

Diváci se nudit nebudou
Ve Svatém Petru budou divákům k dispozici moderní atrakce, jako například bungee running (kdo doběhne dál na gumovém laně), bungee trampoline (obří skoky na trampolíně a k tomu uvázaný na dvou gumách) a aerotrim (to je klec, ve které trénují kosmonauti).

Všichni diváci budou moci využít zdarma mikrobusů, které je dopraví na předávky disciplín u Labské přehrady a na Medvědíně. Více o Adrenalin Cupu se dozvíte ZDE.

Špindl: akce stíhá akci
Po Adrenalin Cupu následují další akce. O víkendu 25. - 26. července se jede třídenní závod na horských kolech, který obsahuje časovku, okruhové kritérium a terénní maratón.

Sobota 16. srpna je vyhrazena pro finále českého poháru ve 4crossu, což je cyklistická disciplína podobná snowboardovému boardcrossu. Čtyři závodníci na odpružených horských kolech se spustí dráhou plnou klopených zatáček a skoků a urputně bojují tělo na tělo o vítězství.

4cross se jede ve snowparku ve Svatém Petru. V neděli následuje finále českého poháru ve sjezdu, jehož trať povede většinou po modré sjezdovce z Plání do Svatého Petra.

Na začátek zimy je naplánovaná velká událost pro české lyžaře. Jede se tu totiž o víkendu 13. - 14. prosince Světový pohár ve sjezdovém lyžování žen.

Adrenalin Cup 2002 - kola

Adrenalin Cup 2002 - kajak

Adrenalin Cup 2002 - běh

Autoři:


Nejčtenější

Brány a soutěsky Strážovských vrchů. Neskutečný výlet pro milovníky skal

Panoramatický rozhled ze zříceniny Súľovský hrad

Skalní města bývají vyhledávaným cílem turistů. Súľovské skály vám pak k malebnosti přidají bonus v podobě...

Ať žijí duchové. Podívejte se, kde skřítkové a tesaři vylezli z mechu

A ještě jeden snímek z poválečných oprav chátrající památky

Vy cizáci, zmizte! Tak odháněl ze svého hradu rytíř Brtník nezvané hosty. Dnešní hrad Krakovec je ovšem na hosty dobře...Silný žaludek a trpělivost s sebou. Na co se připravit při cestě do Indie

Hmyzí trus a znečištěný vzduch zabarvily původně bílou hrobku Tádž Mahal v...

Do druhé nejlidnatější země světa míří na přelomu roku tisíce cestovatelů. Indie je pestrobarevná a hlavně...

Byl jsem ve všech zemích světa dvakrát, tvrdí cestovatelský rekordman

Babis Bizas na návštěvě Crozetových ostrovů v roce 2013

Řecký cestovatel Babis Bizas se na svou první cestu vydal v roce 1976 ve věku 22 let. Od té doby se v podstatě...

Nenápadný klenot Saského Švýcarska. Údolím Křinice těsně před zavíračkou

V kaňonu Křinice

Ideální doba pro návštěvu Českého nebo Saského Švýcarska nastala právě teď. Letní humbuk je definitivně pryč a blíží se...

Další z rubriky

Ale je tady krásně. Místo ze slavného filmu dnes nepozná ani Zdeněk Svěrák

"Václave? Proč nejsi moje žena?" ptá se Zdeněk Svěrák Jana Třísky jako rekreant...

Idylická krajina a typická venkovská stavení z filmu Na samotě u lesa zůstávají dodnes symbolem poklidného života,...

VIDEO: Procházka centrem Prahy je pomalu za trest. Kvůli turistům

Praha je přeplněná turisty

Návštěvnost Prahy pravidelně stoupá již několik let a z centra města se v některých dnech stává téměř neprostupná...

VIDEO: V zimě, dešti i mlze. I plachtění po Lipně může být adrenalin

Plachtili jsme na lodi Sunway.

Na vodní nádrži Lipno kotví spousta plachetnic. Zájemci si je mohou půjčit na pár hodin, ale i třeba na víkend....Najdete na iDNES.cz