Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Wimbledonský time out aneb jak vyplnit čas po tenise

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Wimbledon je neslavnějším tenisovým turnajem na světě, který se pořádá již od roku 1877. Od té doby se šampionát proměnil ze "zahradní party" ve vysoce profesionální soutěž lákající hráče z více než 60 zemí, sledovanou miliony lidí na celém světě.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

O vstupenky na Wimbledon je vždy obrovský zájem, a proto klub pořádá veřejnou loterii o vstupenky na Centrální kurt a kurty č. 1 a 2. | foto: VisitBritain

Britská cestovatelská centrála VisitBritain pro vás připravila recept na to, jak si v Londýně užít volný čas mezi zápasy vašeho favorita.

Nejslavnější turnaj bílého sportu

Každý rok se do Wimbledonu nahrne na 500 tisíc tenisových fanoušků, kteří chtějí vidět nejlepší hráče světa v bitvě o wimbledonský titul. Šampionát letos začíná 21. června a potrvá do 4.července. Denně aktualizovaný program utkání hledejte na tomto odkazu.

Wimbledon "stvořil" mnoho tenisových legend, jako jsou John McEnroe, Pete Sampras, Stefi Graffová, Boris Becker, Martina Navrátilová nebo Venus a Serena Williamsovy.

WimbledonWimbledon

Díky tomu, že Londýn se stal příštím hostitelem letních olympijských her, bude Wimbledon místem, kde se budou konat olympijské tenisové soutěže, a to poprvé po sto letech (naposledy to bylo v roce 1908).

Vstupenky na Wimbledon

O vstupenky na Wimbledon je vždy obrovský zájem, a proto klub pořádá veřejnou loterii o vstupenky na Centrální kurt a kurty č. 1 a 2. All England Club také spolupracuje se dvěma oficiálními tour operátory, kteří nabízejí zájezdy a speciální balíčky služeb.

Určité množství vstupenek na další kurty je dostupné i každý den ráno přímo na místě. Cena vstupenek se pohybuje od 27 do 87 liber, v závislosti na dni a kurtu.

Další informace o vstupenkách na Wimbledon získáte na stránkách Wimbledonu nebo na telefonním čísle +44 20 8971 2473.

Londýnská čtvrť Wimbledon

Wimbledonské divadlo hostí hned několik představení, které se v zimním období hrají v proslulé muzikálové čtvrti West End. Vyberte si z nabídky na webu www.theambassadors.com, nebo se nechte překvapit novodobým pojetím dramatu: reggae rytmy na Vás čekají v dramatizaci nazvané "Čím více přicházejí" a pohádková lehkost vás pobaví v komedii Gruffalo.

Pro milovníky filmu máme dobrou zprávu – v ulici The Broadway, kde se nachází divadlo, naleznete i místní komorní kinosál The Piazza. Program kina je plný filmových trháků i současných snímků.

Slavné trofeje, historické rekvizity a mnohem více artefaktů na vás čeká v Muzeu tenisu ve Wimbledonu. Součástí prohlídky je návštěva nejnovější části wimbledonského stadionu – střechy Centrálního kurtu, kam se dostanou pouze vybraní a nejváženější hosté finálových utkání.

Pýchou vystavovatelů je rozsáhlá sbírka tenisové módy, přičemž nejstarší kousky a doplňky pamatují začátek minulého století. V pánské šatně objevíte voskovou figurínu Joa McEnroa a ohromí Vás 3D efekty v místnosti nazvané "Tenis je věda".

Wimbledon

Pouhých 10 minut chůze vám stačí na to, abyste se ocitli uprostřed zeleně. Wimbledonský park stojí za návštěvu hned z několika důvodů. Věřili byste, že se v jeho srdci nachází muzeum větrných mlýnů. Další zajímavostí je Cannizaro House – luxusní hotel, ve kterém jsou srdečně vítaní kromě hostů i lidé, kteří mají rádi kvalitní pokrmy. Zdejší restaurant a bar je proslavený vysoce kvalitními gastronomickými schopnostmi tamního personálu.

Pokud Vám při sledování tenisu vyhládne a už vám nebudou stačit hot dogy, či jiná jídla z nabídky stánků s rychlým občerstvením, vypravte se za vynikajícím kulinářským zážitkem. Poblíž tenisového areálu jsou dvě restaurace, které Vašemu žaludku připraví báječné chvíle. Prvním tipem VisitBritain je Lambourne Bar and Grill v ulici The Broadway, č. p. 263.

Druhý restaurant se nachází ve stejné ulici, v domě s číslem 153 - na vývěsní tabuli hledejte nápis Henry J. Bean´s. Vyrazit sem můžete i po večerních zápasech, oba restauranty jsou otevřeny do nočních hodin a v nabídce je i široká paleta alkoholických nápojů.

Pokud jste si nevybrali z naší nabídky, jistě vám pomůže stránka s nejaktuálnějšími informacemi o kulturním dění v Londýně.

NAVŠTIVTE VELKOU BRITÁNII

Naplánujte si cestu s VisitBritain Journey Planner.

VisitBritain fanouškům Británie doporučuje sledovat soutěže na Facebooku či Twitteru.

Další informace o Londýně a Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.Nejčtenější

V Paříži nainstalovali nové eko-pisoáry. Nechutné, bouří se místní

Pařížané si stěžují na výrazné pisoáry bez zástěn v centru města. (13. srpna...

Paříž přišla s novým nápadem, jak ekologicky využít lidskou moč. Nové červené pisoáry se slámou uvnitř dokážou vytvořit...

Izrael postavil své první mezinárodní letiště. Teroristé zde nemají šanci

Nové letiště postavili v Negevské poušti a pojmenovali po astronautu Ramonovi a...

První letadla s turisty tady sice mají začít přistávat v zimě, ale už je hotovo. Izrael nedávno slavnostně otevřel...Musíte sebrat odvahu a se žralokem bojovat, řekl v Rozstřelu filmař žraloků

Steve Lichtag byl hostem pořadu Rozstřel.

Na začátku srpna usmrtil českého turistu v egyptském letovisku Marsá Alam žralok. V Egyptě nejde o ojedinělý útok, za...

Slovenský šerpa napsal historický milník, na vrchol Sněžky vynesl 165,5 kila

Slovenský šerpa pokořil sedmdesát let starý rekord (18. srpna 2018).

Tři padesátiletí extrémní vynašeči dohromady na zádech odnesli čtyři metráky vody. Čekala je kamenitá cesta i dvě stě...

Makarskou Češi milují, k nádherně zbarveným jezerům zabloudí málokterý

Modré jezero v Imotski

Krajina kolem Makarské si získala srdce českých turistů už v první polovině 20. století a dodnes patří mezi námi...

Další z rubriky

Chcete vidět Černobyl na vlastní oči? Máme návod k použití

Před opuštěním zóny absolvují návštěvníci dozimetrickou kontrolu.

Pozůstatek černobylské tragédie dnes ukazuje následky společenského selhání i panenskou přírodu. Proč stojí za to...

Naivní Češi v sandálech jsou v Chorvatsku pojem. Znají je i záchranáři

Milovníci hor ocení při návštěvě Makarské výstup na vrcholky Biokova.

Makarska je klenot Dalmácie, ale umí být i nebezpečná. Nádherná a unikátní příroda totiž bývá při nepříznivém počasí...

Soudruzi nás poslali rovnou pod rentgen. Trabanty dojely přes Čínu do Ruska

Expedice Dana Přibáně musela na čínské hranici projít důslednou kontrolou....

Dostat se do Číny letadlem je celkem snadné. Vjet tam autem je ale noční můrou. Pokud tedy není vaším snem...

Najdete na iDNES.cz