Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Vyrazte na podzimní jazzové festivaly

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Český podzim bude patřit hudbě. Nečekejte však louky s davy poskakujících za zvuku populárních interpretů. Podzimní listí se bude k zemi snášet v rytmu jazzu a tradičních melodií z celého světa. Čtyři tipy na akce, kde si rozšíříte nejen hudební obzory, přináší portál Kudy z nudy.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na podzim vystoupí po celém Česku řada vynikajících jazzmanů | foto: kudyznudy.cz

Jazz Jam Cheb

První ročník jazzového festivalu Jazz Jam Cheb se uskutečnil v roce 1995. O dva roky později na něj navázal ročník druhý a od té doby se nejen západočeští fanoušci jazzu mohou těšit na dávku svého oblíbeného žánru každý rok. Letos tóny amerického hudebního stylu rozvlní Cheb 10. a 11. října. Už o den dříve se ale můžete naladit na festivalovou vlnu a vyrazit na promítání dokumentárních filmů Martina Kratochvíla, které se uskuteční ve čtvrtek 9. října od 18 hodin.

V pátek a sobotu večer už vystoupí samotní jazzmani. V 19 hodin otevře scénu sálu v kulturním centru Svoboda ojedinělý mezinárodní projekt Prague-Vienna Connection, spojující dvě mladé muzikantky z Vídně a dva vyzrálé hudebníky z Prahy. Od 20 hodin na ně naváže Beata Pater Quartet s talentovanou kalifornskou vokalistkou v čele.

O hodinu později na pódiu svůj um předvedou Jazz Q a Oskar Petr. Druhý festivalový den nebudou chybět uskupení Big Band Karlovy Vary, Skety, Matej Benko Quintet a Mirian Bayle či Blue Brothers. Vstupné na každý den vás vyjde na 150 korun, na dokumentární filmy můžete zajít za 60 korun.

Struny podzimu v Praze

Hlavní město se od 6. října do 12. listopadu stane křižovatkou hudebních žánrů. Struny podzimu přivedou do Prahy hudebníky vynikající v oblasti jazzu, klasické hudby či world music z celého světa. Hlavní program, složený z devíti koncertních večerů, zahájí svým vystoupením populární portugalská zpěvačka Mariza. V sálu Státní opery Praha si tak 6. října od 19:30 budete moci poslechnout tradiční portugalské fado, které se údajně zrodilo v ulicích portugalských měst jako vyjádření lidských příběhů, stesku po domově, příběhů odloučení a nekonečného moře. 

Portugalská zpěvačka Mariza vystoupí ve Státní opeře Praha

Portugalská zpěvačka Mariza vystoupí ve Státní opeře Praha

Dalšími účinkujícími budou například jazzová legenda Ahmad Jamal, který rozezní svůj klavír v Dvořákově síni Rudolfina 19. října, či jihoafričtí jazzoví ambasadoři Hugh Masekela a Larry Willis, jež představí své skladby 5. listopadu. Sérii koncertů uzavře 9. listopadu Estrella Morente, španělská flamencová diva, jejíž debutové album do světa vyslal jejím hlasem očarovaný Peter Gabriel. Ceny jednotlivých koncertů se liší, vstupné se pohybuje od necelých dvou set do téměř 2 000 korun. 

Jednou z hvězd minulého ročníku festivalu Struny podzimu byla zpěvačka Barbara

Jednou z hvězd minulého ročníku festivalu Struny podzimu byla zpěvačka Barbara Hennigan

Doprovodný program myslí i na děti. Struny dětem nabízí nejmenším návštěvníkům o víkendu 17. až 19. října nejen koncerty, ale také divadelní představení, dílny či tzv. hravou zónu, kde jsou připraveny skluzavky, fotokoutek, či herna společenských her.

Festival Struny podzimu potom završí 12. listopadu v klubu Roxy afterparty Spotlight, na níž vystoupí řada mladých hudebních talentů.  Těšit se můžete na multiinstrumentalistu a beatboxera Taylora McFerrina, britské hiphopové uskupení Young Fathers či na českou varhanici Katt, experimentující s kombinací varhanních zvuků s celého světa a elektronikou. Vstupné na klubovou noc vás vyjde na 390 korun v předprodeji a 450 korun na místě.

Jazz Goes To Town Hradec Králové

Jubilejní dvacátý ročník mezinárodního jazzového festivalu Jazz Goes to Town se v Hradci Králové uskuteční ve dnech 13. až 18. října. I letos se můžete těšit na různé formy jazzu od toho tradičního přes blues, fusion, funky jazz až po be-bop či free jazz. Rytmy z New Orleans se rozezní na hned několika scénách. V Divadle Drak vystoupí mimo jiné Marek Novotný Quintet, britsko-české uskupení Osian Roberts Four či Martin Brunner Trio a Epoque Quartet. 

Na královéhradeckém festivalu Jazz Goes To Town vystoupí také srbský klavírista

Na královéhradeckém festivalu Jazz Goes To Town vystoupí také srbský klavírista Bojan Z

Hlavní scénou je potom malý sál kongresového centra Aldis, kde vystoupí v pátek a sobotu největší tahouni festivalu. Patří k nim američtí John Scofield Trio se Stevem Swalowem a Billem Stewartem či české uskupení Concept Art Orchestra. Další koncerty potom můžete za lidových 50 korun navštívit v klubech Satchmo a Springfield Club. Pokud se vydáte na některý z pátečních koncertů, zaplatíte za vstupenku 200 korun, na sobotní program se dostanete za 390 korun.

Jazz bez hranic - Mezinárodní hudební festival Plzeň

Hudební projekt Jazz bez hranic zbourá na období od 2. října do 22. listopadu hranice. Navštívit ho totiž můžete v Plzni, Klatovech, Rokycanech, Hrádku u Rokycan, Domažlicích, Hrádku u Sušice, Železné Rudě, Nýrsku, ale také v německých městech Regensburg, Schönsee a Zwiesel. Festival však neboří pouze překážky geografické.

Jeho součástí je Jazz mládeži, který si klade za cíl navázat spolupráci mezi žáky českých a německých škol. Mladí talenti tak mohou navštívit dílny vedené vynikajícími českými i německými pedagogy či představení Jak se dělá jazz, které se uskuteční 21. října v 11 hodin.

Hlavní součástí festivalu jsou však samozřejmě koncerty. Hned 9. října v 19:30 vystoupí v plzeňském Buena Vista Clubu brazilský zpěvák Andriano Trindade v doprovodu českých Los Quemados a West Bohemian All Stars - latin bandu složeného z nejlepších muzikantů západních Čech. Další zahraniční host vystoupí 20. října v Domě hudby Plzeň. Na pódium v 19:30 vystoupí americký trumpetista a držitel dvou Grammy Roy Hargrove v doprovodu českého projektu Jazz Concept.

Množství skvělých koncertů doplní 1. listopadu od půl jedné do 17 hodin workshop swingových tanců, kde se naučíte nejen foxtrot, ale swing či charleston, které využijete hned týž den od 20 hodin na Swingovém bále pro účastníky taneční lekce.

Pak už vás znovu čeká nabitý koncertní program. Ve Velkém divadle v Plzni se uskuteční 8. listopadu galakoncert, jehož hlavními hvězdami budou česko-americké uskupení Trio WUH v doprovodu SWR Big Bandu německé televize ARD. Vstupenky na toto představení vás vyjdou v závislosti na místě od 100 až 400 korun. O čtrnáct dní později zakončí festival vystoupení česko-německých orchestrů vzniklých během jazzových dílen - Junior Jazz Guitar Big Band a Workshop Big Band. Vstup na závěrečný koncert je volný.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko

Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ.

Šťastnou cestu!

Autor:
Nejčtenější

Microsoft Image Composite Editor - výběr zobrazení (projekce)
NÁVOD: Jak vyfotit a složit dechberoucí panorama? Zvládne to každý

Široké panoramatické fotografie dokážou na první pohled zaujmout. Lépe zachytí pohled na město nebo krajinu a zprostředkují tak zážitek, který běžná fotka 4:3...  celý článek

„Dnes už jsou bicykly o něčem jiném. Mají kola 29 palců, všechno je lehké z...
Hurikán, přepadení a 107 defektů. Jako první Čech objel svět na kole

Deset let příprav, tři roky dobrodružného cestování a pak dvě desítky let vzpomínání. V září uplyne 20 let od chvíle, kdy jeden z nejznámějších českých...  celý článek

Happy Guest Hotel Lodge v Duttonu ve Velké Británii nabízí hostům půjčení...
Netradiční hotelové služby: bondage menu nebo rybička pro samotáře

Se skvěle vybaveným minibarem a individuální pokojovou službou už dávno nikoho neohromíte. Hotely teď nabízejí neuvěřitelné spektrum služeb. A některé z nich...  celý článek

Britský zaoceánský parník Queen Elizabeth 2 (spuštění na vodu v září 1967)
Komfortní gigant na vodě Queen Elizabeth 2 místo oslav čeká na svůj osud

Zaoceánská pýcha Spojeného království Queen Elizabeth 2 slaví padesátku. Za 40 let služby loď přeplula Atlantik více než 800krát a převezla 2,5 milionu...  celý článek

Solná poušť po dešti
Dotknout se nebe. Putování nádhernou Bolívií s bleskem za zády

Druhá půlka mého bolivijského pobytu byla stejně nabitá jako ta první. Vydáváme se na povedený trek do And, poté sestoupíme do Amazonské nížiny a nakonec...  celý článek

Další z rubriky


Šest předjarních výstav: kamélie, orchideje, hyacinty a hvězdníky

Do skleníků a botanických zahrad se dá chodit celý rok, ale co když se nám líbí květiny, které kvetou jen několik týdnů či dokonce dnů v roce? Právě teď, kdy...  celý článek

Během plavby kolem Olomouce si vyslechnete poutavé příběhy o historii města.
Netradiční adventní a zimní výlety

Potrpíte si na opravdu netradiční zážitky? Pak právě pro vás jsme na portálu Kudy z nudy nachystali pestrou všehochuť zimních výletů s překvapením. Pozveme vás...  celý článek

Špičák nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy.
Zábava na lyžích: dálkové běhy, závody s dětmi i jízda s pochodněmi

Lyžařská sezona je v plném proudu ve všech českých i moravských areálech. Ačkoli tomuto týdnu kralují silvestrovské oslavy, novoroční výstupy a bujaré veselí,...  celý článek

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.