Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vyhrajte zájezd do Velké Británie a poznejte Liverpool, město zvuku

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Objevujte britská města a dopřejte si to, co vás opravdu baví. VisitBritain vás provede nejzajímavějšími místy Velké Británie a nabídne jedinečný svět kontrastů, ve kterém si můžete dopřát to, co máte rádi. V rámci kampaně Dynamic Britain je pro vás připravena soutěž o zájezd do Londýna pro dvě osoby.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Liverpool je nejenom pulzující metropolí umění a koncertů klasické hudby, je také domovem Beatles. | foto: Visit Britain

Odpovězte na soutěžní otázku na této adrese a užijte si nezapomenutelné dobrodružství.

První zastávkou putování po nejúžasnějších městech Británie je Liverpool.

Liverpool - hlučný i tichý

V britské metropoli hudby, umění a kultury se nachází celkem šest oblastí, které jsou zapsané na seznam památek světového dědictví UNESCO. Liverpool byl v roce 2008 zvolen evropským městem kultury a najdete zde více historických budov, muzeí a galerií, než v kterémkoli jiném britském městě kromě Londýna.

Poklidně rozjímejte při pohledu na kulturní památky, obdivujte moderní umění a potom se vrhněte do víru hudby a užívejte si. Liverpool, rodné město Beatles, domov Brit popu a vedoucí hudební scény světa, je pravým "městem zvuku". Nechte se inspirovat naší nabídkou nejzajímavějších míst ve městě.

Liverpool

Liverpool je jedno z mála měst na světě, kde se nacházejí dvě katedrály. Obě stavby patří mezi skvosty britské architektury, jejich velkolepost vás ohromí. Anglikánský Katedrální kostel Ježíše Krista je největší v Británii a pyšní se obrovskými gotickými oblouky. Věž katedrály je jedna z nejvyšších na světě, měří 100 metrů. Každý rok se zde odehrává Liverpoolský shakespearovský festival. Metropolitní katedrála římskokatolické církve je veledílem architekta Fredericka Gibberda.

K dalším unikátům města zvuku patří galerie Tate Liverpool, která sídlí v industriální budově přístaviště Albert Dock, památce světového dědictví. Je to jedna z nejvýznamnějších galerií moderního umění na světě. Celoročně je připravena stálá expozice Tate Collection a pravidelně se zde konají inovativní výstavy. Do dubna bude otevřena jedinečná série afrického moderního umění s názvem "Putování černým Atlantikem".

Liverpool

Nejnovější liverpoolskou atrakcí se stalo multimediální centrum kreativních technologií a umění FACT na Wood Street, nabízející nekonvenční zábavu. Ve dne se FACT stává útočištěm milovníků umění a studentů, v noci láká návštěvníky kino a módní bar. Ve třech kinosálech se zde promítají kvalitní filmy hlavního proudu, ale také nezávislé cizojazyčné a experimentální snímky.

Liverpool = Beatles

Po zážitcích z mystických katedrál a galerií umění se vydejte za líbivými tóny do koncertního sálu, který se nachází v nádherné památkově chráněné budově postavené ve stylu Art deco. Zde sídlí Královský liverpoolský filharmonický orchestr - nejstarší v Británii.

Liverpool

Liverpool je nejenom pulzující metropolí umění a koncertů klasické hudby, je také domovem Beatles. Najdete zde spoustu slavných míst spojených s legendami světové hudební scény, včetně rodných domů Johna Lennona a Paula McCartneyho, uličky ze slavné písně Penny Lane, klub Cavern a mnoho dalších atrakcí. Fanoušci Brouků si nenechají ujít návštěvu muzea The Beatles Story, které provází životem a dílem slavné čtveřice.

Liverpool fandí fotbalu

Počátky místního klubu sahají až do roku 1878. Svůj první titul v nejvyšší soutěži vyhrál již v roce 1901. Osmnáctkrát zvítězil v domácí lize, naposledy v sezóně 1989/90. V evropských pohárech dosáhl první příčky pětkrát.

V současnosti se dokončuje výstavba nového stadionu New Anfield, který vyrostl v parku Stanley a měl by mít kapacitu 60 000 diváků. V roce 2018 bude tento stadion hostit fotbalové mistrovství světa a své brány otevře již v dubnu tohoto roku.

Liverpool

Pro všechny, kdo se chtějí po rušném dni rozptýlit a zažít báječnou atmosféru nočního života, je Liverpool tím pravým místem. Ať už zavítáte do jednoho z luxusních barů, klasické hospody, funky klubu nebo studentské kavárny, nebudete litovat.

Milovníkům taneční hudby doporučujeme klub Cream, jeden z nejslavnějších superklubů na světě, a pravděpodobně jeden z těch, který fenomén obřích tanečních parketů stvořily. Cream představuje epicentrum nočního městského života a pravidelně hostí velkolepé akce. Na velikonoce je připravena speciální taneční party.

soutěžte a vyhrajte

Soutěžte o zájezd do Británie pro dvě osoby. Stačí správně odpovědět na otázku, kterou najdete na této adrese.

Výherce získá dvě zpáteční letenky do Londýna od společnosti EasyJet, ubytování na dvě noci s polopenzí ve dvoulůžkovém pokoji hotelu UMI (o hotelech UMI se dočtete více v tomto článku) a dvě předplacené karty na londýnskou hromadnou dopravu.

Více informací o městě Liverpool a Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.Nejčtenější

V Paříži nainstalovali nové eko-pisoáry. Nechutné, bouří se místní

Pařížané si stěžují na výrazné pisoáry bez zástěn v centru města. (13. srpna...

Paříž přišla s novým nápadem, jak ekologicky využít lidskou moč. Nové červené pisoáry se slámou uvnitř dokážou vytvořit...

Izrael postavil své první mezinárodní letiště. Teroristé zde nemají šanci

Nové letiště postavili v Negevské poušti a pojmenovali po astronautu Ramonovi a...

První letadla s turisty tady sice mají začít přistávat v zimě, ale už je hotovo. Izrael nedávno slavnostně otevřel...Musíte sebrat odvahu a se žralokem bojovat, řekl v Rozstřelu filmař žraloků

Steve Lichtag byl hostem pořadu Rozstřel.

Na začátku srpna usmrtil českého turistu v egyptském letovisku Marsá Alam žralok. V Egyptě nejde o ojedinělý útok, za...

Slovenský šerpa napsal historický milník, na vrchol Sněžky vynesl 165,5 kila

Slovenský šerpa pokořil sedmdesát let starý rekord (18. srpna 2018).

Tři padesátiletí extrémní vynašeči dohromady na zádech odnesli čtyři metráky vody. Čekala je kamenitá cesta i dvě stě...

Makarskou Češi milují, k nádherně zbarveným jezerům zabloudí málokterý

Modré jezero v Imotski

Krajina kolem Makarské si získala srdce českých turistů už v první polovině 20. století a dodnes patří mezi námi...

Další z rubriky

Musíte sebrat odvahu a se žralokem bojovat, řekl v Rozstřelu filmař žraloků

Steve Lichtag byl hostem pořadu Rozstřel.

Na začátku srpna usmrtil českého turistu v egyptském letovisku Marsá Alam žralok. V Egyptě nejde o ojedinělý útok, za...

Bioplynka na Everestu. Nový projekt má odstranit tuny horolezeckých výkalů

Horolezci se kochají pohledem na Mount Everest

Mount Everest je výzva. Tisíce vášnivých horolezců se každým rokem snaží pokořit vrchol nejvyšší hory světa, ale jen...

Soudruzi nás poslali rovnou pod rentgen. Trabanty dojely přes Čínu do Ruska

Expedice Dana Přibáně musela na čínské hranici projít důslednou kontrolou....

Dostat se do Číny letadlem je celkem snadné. Vjet tam autem je ale noční můrou. Pokud tedy není vaším snem...

Najdete na iDNES.cz