Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vyhrajte zájezd do Velké Británie a poznejte inspirativní město Cambridge

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V rámci kampaně Dynamic Britain vám postupně představujeme nejlákavější britská města plná kontrastů. Připravili jsme pro vás i soutěž o zájezd do Londýna pro dvě osoby. Odpovězte na soutěžní otázku a užijte si nezapomenutelné dobrodružství. S VisitBritain můžete dělat to, co vás opravdu baví.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Cambridge a její okolí má nepřekonatelnou reputaci jako centrum vzdělání s fantastickou atmosférou. | foto: Visit Britain

soutěžte o zájezd do londýna

Odpovězte na soutěžní otázku na stránkách VisitBritain

Další zastávkou našeho putování po britských městech je univerzitní Cambridge. V Cambridge najdete dokonalou směsici britské moderní a tradiční kultury.

Pojďte se s námi procházet kolem nádherných budov, řeky líně plynoucí podél univerzitních kolejí, zajděte na rušné trhy a v centru prozkoumejte spousty skvělých obchůdků, knihkupectví, hospůdek, kaváren a restaurací a přenocujte v některém z příjemných cambridgeských hotelů.

A určitě navštivte i univerzitu, která město proslavila na celém světě. Město Cambridge, ležící ve východní Anglii, má co nabídnout po celý rok - je ideální destinací pro krátký výlet nebo dovolenou v Británii.

Cambridge.

Kultura a památky

Cambridge a její okolí má nepřekonatelnou reputaci jako centrum vzdělání s fantastickou atmosférou. Dnes mají zdejší slavné koleje na 17 tisíc studentů - a obrázek kaple Královské koleje je známý po celém světě. Cambridgští absolventi dosáhli výjimečných úspěchů na poli vědy i umění - studovali tu například Newton, Darwin, Wordsworth, Milton, Ian McKellan, John Cleese, Emma Thompsonová nebo Zadie Smithová.

Cambridge.

Nenechte si ujít v Cambridgi

I když je Cambridge relativně malé město, je tu spousta lákadel. Město je plné muzeí, starodávných kostelů a historických tradic. Návštěva Cambridge by nebyla kompletní, aniž byste viděli muzeum Fitzwiliam a jeho fantastickou sbírku obrazů, nebo kostel Round Church, jeden z pouhých čtyř kruhových kostelů v Británii. Mezi skryté poklady města patří i univerzitní zahrady - obzvláště krásné jsou zahrady Clare’s, Emmanuel’s a Newnham’s.

Cambridge.

Restaurace v Cambridgi

V Cambridgi sídlí spousta renomovaných restaurací, od neformálních až po ty s michelinskou hvězdou. Eklektická směs různých národních kuchyní zahrnuje thajskou, italskou, francouzskou, španělskou, moderní britskou, ve městě sídlí i mnoho gastropubů. A zdravá a nadšená studentská populace samozřejmě zaručuje hojnou zásobu příjemných hospod s jedinečným charakterem.

Nakupování

Cambridge nabízí nejlepší příležitost k nakupování v okolí. Najdete tady všechno, po čem toužíte, ať jsou to obchodní domy, návrhářské butiky nebo lahůdkářství. Rušné náměstí v centru města, kde se každý den koná trh, je pravým srdcem obchodního centra Cambridge. V obchodním domě Grand Arcade najdete všechny značky i návrhářské butiky, které si jen můžete přát - všechno pod jednou střechou.

Sport

Cambridge hrála důležitou roli ve vývoji nejoblíbenějšího britského sportu. V roce 1848 byly na zdejší univerzitě formulovány pravidla fotbalu a poprvé se kopaná hrála v Parker’s Piece. Město se také proslavilo univerzitními sportovními akcemi proti Oxfordu - nejznámější jsou asi ragbyová utkání a závod veslic.

Soutěžte o zájezd do Británie pro dvě osoby! Stačí správně odpovědět na otázku, kterou najdete na adrese: www.visitbritain.cz/campaigns/european/form.aspx.

Výherce získá dvě zpáteční letenky do Londýna od společnosti EasyJet, ubytování na dvě noci s polopenzí ve dvoulůžkovém pokoji hotelu UMI (o hotelech UMI si přečtěte zde) a dvě předplacené karty na londýnskou hromadnou dopravu.

Více informací o Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.Nejčtenější

Naivní Češi v sandálech jsou v Chorvatsku pojem. Znají je i záchranáři

Milovníci hor ocení při návštěvě Makarské výstup na vrcholky Biokova.

Makarska je klenot Dalmácie, ale umí být i nebezpečná. Nádherná a unikátní příroda totiž bývá při nepříznivém počasí...

Amsterdam pohlcuje kriminalita, v noci se z města stává džungle

Amsterdam se stabilně řadí mezi nejnebezpečnější evropské metropole. Na sto...

Nizozemská metropole je po setmění místem, kde přestávají platit zákony, varuje tamní ombudsman. Přetížená policie...V Paříži nainstalovali nové eko-pisoáry. Nechutné, bouří se místní

Pařížané si stěžují na výrazné pisoáry bez zástěn v centru města. (13. srpna...

Paříž přišla s novým nápadem, jak ekologicky využít lidskou moč. Nové červené pisoáry se slámou uvnitř dokážou vytvořit...

Slovensko bez turistů. Nejkrásnější dolina Nízkých Tater zeje prázdnotou

Dolina Štiavnica od Štefánikovy chaty

Za nejkrásnější dolinu Nízkých Tater bývá obvykle považována Demänovská dolina s turistickým střediskem Jasná a...

Nebuďte povýšení a nechovejte se jako stádo. Sedm cestovatelských hříchů

Vyrážet do světa bez zvídavosti je jedním z největších hříchů pod sluncem.

Chcete si prázdninové toulky po světě opravdu užít? Podívejte se na seznam zásadních chyb, které nesmíte na cestách...

Další z rubriky

Chcete vidět Černobyl na vlastní oči? Máme návod k použití

Před opuštěním zóny absolvují návštěvníci dozimetrickou kontrolu.

Pozůstatek černobylské tragédie dnes ukazuje následky společenského selhání i panenskou přírodu. Proč stojí za to...

Do Pákistánu prý jezdí jen hlupáci, ale Žlutý cirkus si to stejně užil

Babu, trabant, který se nikdy nezastavil, se nám začal rozpadat. Čím dál jsme,...

Skoro čtvrt roku jsme cestovali Indií. Bylo to krásné, bylo to intenzivní, ale bylo toho dost. Před námi je Pákistán,...

Naivní Češi v sandálech jsou v Chorvatsku pojem. Znají je i záchranáři

Milovníci hor ocení při návštěvě Makarské výstup na vrcholky Biokova.

Makarska je klenot Dalmácie, ale umí být i nebezpečná. Nádherná a unikátní příroda totiž bývá při nepříznivém počasí...

Najdete na iDNES.cz