Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vyhrajte zájezd do Velké Británie a poznejte inspirativní město Cambridge

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V rámci kampaně Dynamic Britain vám postupně představujeme nejlákavější britská města plná kontrastů. Připravili jsme pro vás i soutěž o zájezd do Londýna pro dvě osoby. Odpovězte na soutěžní otázku a užijte si nezapomenutelné dobrodružství. S VisitBritain můžete dělat to, co vás opravdu baví.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Cambridge a její okolí má nepřekonatelnou reputaci jako centrum vzdělání s fantastickou atmosférou. | foto: Visit Britain

soutěžte o zájezd do londýna

Odpovězte na soutěžní otázku na stránkách VisitBritain

Další zastávkou našeho putování po britských městech je univerzitní Cambridge. V Cambridge najdete dokonalou směsici britské moderní a tradiční kultury.

Pojďte se s námi procházet kolem nádherných budov, řeky líně plynoucí podél univerzitních kolejí, zajděte na rušné trhy a v centru prozkoumejte spousty skvělých obchůdků, knihkupectví, hospůdek, kaváren a restaurací a přenocujte v některém z příjemných cambridgeských hotelů.

A určitě navštivte i univerzitu, která město proslavila na celém světě. Město Cambridge, ležící ve východní Anglii, má co nabídnout po celý rok - je ideální destinací pro krátký výlet nebo dovolenou v Británii.

Cambridge.

Kultura a památky

Cambridge a její okolí má nepřekonatelnou reputaci jako centrum vzdělání s fantastickou atmosférou. Dnes mají zdejší slavné koleje na 17 tisíc studentů - a obrázek kaple Královské koleje je známý po celém světě. Cambridgští absolventi dosáhli výjimečných úspěchů na poli vědy i umění - studovali tu například Newton, Darwin, Wordsworth, Milton, Ian McKellan, John Cleese, Emma Thompsonová nebo Zadie Smithová.

Cambridge.

Nenechte si ujít v Cambridgi

I když je Cambridge relativně malé město, je tu spousta lákadel. Město je plné muzeí, starodávných kostelů a historických tradic. Návštěva Cambridge by nebyla kompletní, aniž byste viděli muzeum Fitzwiliam a jeho fantastickou sbírku obrazů, nebo kostel Round Church, jeden z pouhých čtyř kruhových kostelů v Británii. Mezi skryté poklady města patří i univerzitní zahrady - obzvláště krásné jsou zahrady Clare’s, Emmanuel’s a Newnham’s.

Cambridge.

Restaurace v Cambridgi

V Cambridgi sídlí spousta renomovaných restaurací, od neformálních až po ty s michelinskou hvězdou. Eklektická směs různých národních kuchyní zahrnuje thajskou, italskou, francouzskou, španělskou, moderní britskou, ve městě sídlí i mnoho gastropubů. A zdravá a nadšená studentská populace samozřejmě zaručuje hojnou zásobu příjemných hospod s jedinečným charakterem.

Nakupování

Cambridge nabízí nejlepší příležitost k nakupování v okolí. Najdete tady všechno, po čem toužíte, ať jsou to obchodní domy, návrhářské butiky nebo lahůdkářství. Rušné náměstí v centru města, kde se každý den koná trh, je pravým srdcem obchodního centra Cambridge. V obchodním domě Grand Arcade najdete všechny značky i návrhářské butiky, které si jen můžete přát - všechno pod jednou střechou.

Sport

Cambridge hrála důležitou roli ve vývoji nejoblíbenějšího britského sportu. V roce 1848 byly na zdejší univerzitě formulovány pravidla fotbalu a poprvé se kopaná hrála v Parker’s Piece. Město se také proslavilo univerzitními sportovními akcemi proti Oxfordu - nejznámější jsou asi ragbyová utkání a závod veslic.

Soutěžte o zájezd do Británie pro dvě osoby! Stačí správně odpovědět na otázku, kterou najdete na adrese: www.visitbritain.cz/campaigns/european/form.aspx.

Výherce získá dvě zpáteční letenky do Londýna od společnosti EasyJet, ubytování na dvě noci s polopenzí ve dvoulůžkovém pokoji hotelu UMI (o hotelech UMI si přečtěte zde) a dvě předplacené karty na londýnskou hromadnou dopravu.

Více informací o Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.
Nejčtenější

Zákaz vstupu na panské. Turisté chtějí průchod cenným lesem hájit u soudu

Vstup do Rukávečské obory u Milevska v září 2010.

V Česku je na spadnutí první soudní spor o zpřístupnění turistické značené cesty, kterou zahradil majitel pozemku a...

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Mám život v tašce, ale skončit nemůžu, říká horský vůdce

Josef Šimůnek

Josef Šimůnek má zajímavé povolání. Je horským vůdcem. V České republice má toto mezinárodní osvědčení jen třicet lidí....

Třikrát ke dnu a metál od Hitlera. Neobyčejný příběh jedné obyčejné lodě

Lodi je 90 let a po všech eskapádách už navždy kotví ve Stockholmu.

Vypadá tak nudně: ale šla třikrát ke dnu, zachránila 553 lidí, dostala medaili od Hitlera, potopilo ji torpédo, šly po...

Další z rubriky

Z Machu Picchu vykázali evropské turisty, fotili se s odhaleným pozadím

Machu Picchu v Peru

Správa archeologické památky Machu Picchu vyloučila z areálu tři evropské turisty, kteří se na místě fotografovali s...

V Grytvikenu vyškvařili 175 tisíc velryb na devět milionů barelů s olejem

Velrybářský přístav Grytviken na severovýchodním pobřeží ostrova Jižní Georgia...

Z pohledu současné ekologie působí počty z bývalé velrybí továrny Grytviken jako opravdová doba temna. Během 62 let...

OBRAZEM: Život mezi kapkami deště. Kde na světě prší nejvíc?

(ilustrační snímek)

Jsou místa, kam by bez deštníku vyrazil jen blázen. Dokážete odhadnout, kde na světě nejvíc prší a kde spadlo tolik...

Najdete na iDNES.cz