Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vyhrajte zájezd do Velké Británie a objevte Cardiff – starodávný i moderní

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Objevujte britská města a dopřejte si to, co vás opravdu baví. VisitBritain vás provádí nejzajímavějšími místy Velké Británie a odhaluje jedinečný svět kontrastů, ve kterém si můžete dopřát to, co máte rádi. V rámci kampaně Dynamic Britain je pro vás připravena soutěž o zájezd do Londýna pro dvě osoby.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Historie Cardiffu se píše už od dob Římanů, ale současně je také jedním z nejmladších hlavních měst v Evropě. | foto: Visit Britain

soutěžte

Soutěžte o zájezd do Británie pro dvě osoby. Stačí správně odpovědět na otázku, kterou najdete na této adrese.

Výherce získá dvě zpáteční letenky do Londýna od společnosti EasyJet, ubytování na dvě noci s polopenzí ve dvoulůžkovém pokoji hotelu UMI (o hotelech UMI se dočtete více v tomto článku) a dvě předplacené karty na londýnskou hromadnou dopravu.

Historie Cardiffu se píše už od dob Římanů, ale současně je také jedním z nejmladších hlavních měst v Evropě. Při procházce po pozemcích Cardiffského hradu budete mít pocit, jako byste se právě vrátili v čase o dva tisíce let do minulosti - jako by moderní svět vůbec neexistoval. Ale přijdete na nábřeží a whow.

Ohromí vás pozoruhodná architektura a design 21. století. Budovy s celokovovými fasádami, třpytivé pochromované sochy a gigantické zvlněné pláty skla. Cardiff je město s barvitou minulostí a zářivou budoucností.

Cardiff.

Starodávný Cardiff

Ve Walesu stojí v poměru k počtu obyvatel nejvíce hradů na světě a Cardiffský hrad je jedním z těch nejstarších a nejvýznamnějších. Nechte na sebe působit impozantní obranné zdi, které skrývají spletitý svět gotických věží, římských památek a nepřekonatelných normanských opevnění.

Pokročte v cestování časem směrem k moderní době a prozkoumejte 11 netradičně řešených pasáží. Všechny byly postavené v 19. století. Pod nádhernými skleněnými stropy se nacházejí nejrůznější obchůdky a restaurace, bohatě zdobené ve viktoriánském stylu – od chodeb až po vnitřní výzdobu.

Cardiff.

Další zajímavou pamětihodností, která stojí za návštěvu, je fantastický hrad postavený na konci 19. Století. Historizující stavba vypadá jako opravdový hrad z pohádky. Castell Coch ztělesňuje snovou vizi středověkého hradu s úchvatným exteriérem a bohatě zdobeným gotickým interiérem.

Turisti se podivují nad tím, že mnoho ze starobylých cardiffských hospod tu bylo dřív než samotné město. Kromě těch nejstarších najdete v Cardiffu spoustu tradičních velšských hospod, které byly postaveny v nedávném 19. Století. Hlavní je, že i dnes si tu můžete dát domácí velšské speciality a skvělé pivo "Real Ale".

Moderní Cardiff

Neznáte cardiffské umělecké centrum Millenium? To musíte napravit! Millenium nabízí vše od baletu a opery po hip hop nebo divadlo. Místní mu říkají "zlatý pásovec" pro jeho monumentální bronzovou fasádu popsanou slovy básně, díky níž se budova stala jednou z britských architektonických ikon. V roce 2012 se zde budou konat fotbalové turnaje na Letních olympijských hrách.

Cardiff.

Při toulkách moderním městem se nezapomeňte vydat k přístavu do Cardiff Bay Visitor Centre neboli "Tube". Tube je futuristické multimediální centrum a nabízí nejmodernější video stěnu, nové a nové výstavy, interaktivní expozice a největší architektonický model města v Británii. Kromě toho se Vám z oken centra nabízí úžasný panoramatický výhled na záliv. Kdo by odolal?

Cardiff. Všem, kteří na svých výletech rádi nakupují, Cardiff vytře zraky. V říjnu 2009 bylo otevřeno "revoluční" nákupní centrum a rozhodně přispělo k tomu, že se Cardiff stal jednou z těch nákupních destinací v Británii. V kterémkoli ze 160 skvělých obchodů snadno propadnete nákupní horečce.

A kam po všech těch procházkách a kultuře na skleničku? VisitBritain doporučuje jedinečný bar "Mini Lounge", který spojuje pod jednou střechou skvělé jídlo, pití, hudbu, umění a kulturu. V nejskvělejším koktejl baru v Cardiffu se konají i umělecké výstavy, každoměsíční burza oblečení, dokonce i literární večery ve stanu a schází se tu také pletací klub.

Nebo chcete odpočívat aktivně? Vezměte přátele a vyražte na party do Velšského klubu, což je fantastický noční podnik, který zabírá tři patra a kde se mluví anglicky i velšsky a všichni jsou vítáni. Hrají se tu nejrůznější hudební styly a proslavily ho i živá vystoupení, která představují nové talenty i oblíbené stálice.

Více informací o Velké Británii naleznete na www.visitbritain.cz.
Staňte se fanouškem Love UK na Facebooku!Nejčtenější

V Paříži nainstalovali nové eko-pisoáry. Nechutné, bouří se místní

Pařížané si stěžují na výrazné pisoáry bez zástěn v centru města. (13. srpna...

Paříž přišla s novým nápadem, jak ekologicky využít lidskou moč. Nové červené pisoáry se slámou uvnitř dokážou vytvořit...

Izrael postavil své první mezinárodní letiště. Teroristé zde nemají šanci

Nové letiště postavili v Negevské poušti a pojmenovali po astronautu Ramonovi a...

První letadla s turisty tady sice mají začít přistávat v zimě, ale už je hotovo. Izrael nedávno slavnostně otevřel...Musíte sebrat odvahu a se žralokem bojovat, řekl v Rozstřelu filmař žraloků

Steve Lichtag byl hostem pořadu Rozstřel.

Na začátku srpna usmrtil českého turistu v egyptském letovisku Marsá Alam žralok. V Egyptě nejde o ojedinělý útok, za...

Slovenský šerpa napsal historický milník, na vrchol Sněžky vynesl 165,5 kila

Slovenský šerpa pokořil sedmdesát let starý rekord (18. srpna 2018).

Tři padesátiletí extrémní vynašeči dohromady na zádech odnesli čtyři metráky vody. Čekala je kamenitá cesta i dvě stě...

Makarskou Češi milují, k nádherně zbarveným jezerům zabloudí málokterý

Modré jezero v Imotski

Krajina kolem Makarské si získala srdce českých turistů už v první polovině 20. století a dodnes patří mezi námi...

Další z rubriky

Naivní Češi v sandálech jsou v Chorvatsku pojem. Znají je i záchranáři

Milovníci hor ocení při návštěvě Makarské výstup na vrcholky Biokova.

Makarska je klenot Dalmácie, ale umí být i nebezpečná. Nádherná a unikátní příroda totiž bývá při nepříznivém počasí...

Soudruzi nás poslali rovnou pod rentgen. Trabanty dojely přes Čínu do Ruska

Expedice Dana Přibáně musela na čínské hranici projít důslednou kontrolou....

Dostat se do Číny letadlem je celkem snadné. Vjet tam autem je ale noční můrou. Pokud tedy není vaším snem...

VIDEO: Mořského koníka ničí v Řecku nadměrný rybolov, chrání ho potápěči

Mořský koník

V zálivu u městečka Stratoni můžete při potápění narazit na bohatou kolonii mořských koníků. Ovšem pouze na jednom...

Najdete na iDNES.cz