Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vydejte se o prázdninách zdarma na plavbu podél irského pobřeží

  1:00aktualizováno  1:00
Způsobů, jak trávit letní prázdniny, je spousta. Pokud ale nemáte nic v plánu a pravděpodobně skončíte u hraní počítačových her, zkuste vlastní odvahu a vydejte se bez peněz na moře podél irského pobřeží. Čeká vás adrenalin, dobrá parta a mimořádný zážitek.

Západ slunce | foto: czech ocean team

Na tom, že nemáte žádné zkušenosti, opravdu nezáleží. Plně postačí vaše nadšení pro námořní plavbu. Czech Ocean Team totiž na svých internetových stránkách dává naději právě těm lidem, kteří jsou "mořem nedotčení". Slibuje si od toho jediné: zvýšený zájem české mládeže o námořní jachting.

Plavba podél irského pobřeží se letos bude konat už popáté. Vybraná skupina šesti mladých účastníků popluje společně s irskou šesticí na školní lodi LORD RANK o délce 20 m, plně vybavené pro bezpečnou plavbu na moři. Lodi bude velet profesionální kapitán a jeho zástupce.

Život na moři

Posádka se podle organizátorů zapojí do všech činností na lodi rovným dílem. To znamená, že každý z členů si by si měl vyzkoušet kormidlování, práci s plachtami i navigaci. A to při plavbě ve dne i v noci.

Ale nejde jen o zábavu. Život na moři vyžaduje i takové práce, jako je vaření v lodní kuchyni nebo pečlivý úklid.

"Kapitán byl opravdu náročný. I záchodová mísa se musela blýskat jak zrcadlo a vonět po fialkách," vzpomíná Markéta Schwarzová, jedna z účastnic plavby v roce 2008.

Lodě v přístavuVzhledem k irskému velení bude jediným jazykem na lodi angličtina, kterou byste měli ovládat alespoň na běžné komunikativní úrovni. Náklady na pobyt na lodi včetně stravy a letecké dopravy jsou plně hrazeny sponzory, vybraní účastníci uhradí pouze zápisné 2 000 Kč.

Minulý ročník

Výborná parta mladých lidí, profesionální irská posádka, ideální jachtařské podmínky. Právě tak hodnotí loňskou výpravu Markéta Schwarzová. Podle jejích slov jí ale občas tuhla krev v žilách. "Někdy vítr tak zesiloval, že ve vteřině proměnil naši poklidnou plavbu v skutečně akční scénu."

Delfíni

Za námahu to ale stálo. Cesta prý byla skutečným obohacením letních měsíců. "Závěr nám navíc zpříjemnili delfíni podél naší lodi." Ty ostatně zahlédla i výprava v roce 2007.

Plavba se podle Czech Ocean Team uskuteční 15.–27. srpna 2009 z Belfastu podél severního pobřeží Irska do oblasti Donegal. Při své cestě se posádka dostane i mimo loď, kotvit bude hned na několika místech. Loni se například zastavila v Dublinu nebo na ostrově Bear Island.

může se hodit

Podmínky účasti:
věk 16–21 let
komunikativní znalost angličtiny, sportovní duch, žádné nebo malé zkušenosti s jachtingem. Cílem je zapojit mladé lidi, kteří by se k námořnímu jachtingu jinak nedostali.

Jak se přihlásit:
Zašlete stručný životopis spolu s motivačním dopisem v angličtině, ve kterém napíšete něco o sobě a o tom, proč byste se plavby česko-irské posádky rádi zúčastnili, případně jak byste rádi využili získané zážitky.
Životopisy a motivační dopisy pošlete nejpozději do 30. června 2009 na adresu: adventure@kilcullen.cz.

Dne 1. 7. 2009 budou vybráni šťastlivci, kterým se otevře cesta na palubu lodi LORD RANK! Ti se pak společně setkají 08. 07. na informační schůzce před plavbou v Czech Ocean Team v Praze
Více informací najdete ZDE
Nejčtenější

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...

Zákaz vstupu na panské. Turisté chtějí průchod cenným lesem hájit u soudu

Vstup do Rukávečské obory u Milevska v září 2010.

V Česku je na spadnutí první soudní spor o zpřístupnění turistické značené cesty, kterou zahradil majitel pozemku a...Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Uhynul poslední nosorožec severní bílý, na světě zbývají už jen dvě samice

Nosorožec Sudán v Ol Pejetě v roce 2012

V Keni v rezervaci Ol Pejeta v pondělí uhynul poslední na světě žijící samec vzácného nosorožce severního bílého....

Za nespláchnutý záchod pokuta. V Singapuru se trestá i rákoskou

Singapurský park Gardens by the Bay. Na vandalismus tu rozhodně není místo.

Jedna z turisticky nejpopulárnějších metropolí jihovýchodní Asie je známá svou čistotou a nízkou kriminalitou. Za ty...

Další z rubriky

V Číně vznikne obří přírodní rezervace pro pandy za 1,5 miliardy dolarů

Ilustrační foto.

Bank of China slíbila, že v průběhu následujících pěti let investuje nejméně 1,5 miliardy dolarů do vytvoření přírodní...

Tři dny v korunách stromů tropického pralesa. Parádní adrenalin v Laosu

Jízda vysoko nad údolím je nezapomenutelná.

Cítíme stoupající nával adrenalinu. Nasazujeme sedák, připneme karabinu k ocelovému lanu zip-liny a za chvíli už letíme...

Nekomentujte politiku, vzkazuje Británie svým občanům v Rusku

Moskva. V popředí věže Kremlu, v pozadí monumentální budova Lomonosovovy...

Británie dnes vyzvala své občany, kteří cestují do Ruska, aby se tam kvůli zvýšenému napětí mezi oběma zeměmi vyhýbali...

Najdete na iDNES.cz