Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Věže, jeskyně, bitva a hračky: osm akcí pro prima listopad

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Přemýšlíte, co s načatým listopadem? Letošní láhev svatomartinského vína jste už vypili a hledáte jiná povyražení? Nápady portálu Kudy z nudy jsou nepřeberné. Máme tipy pro dobrodruhy i pohodáře, pro fanoušky historických bitev, milovníky čokolády a samozřejmě nikdy nezapomínáme na rodiny s dětmi.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Prague Restaurant Day je přehlídka gastronomických specialit od amatérských kuchařů. | foto: Kudy z nudy

Hra Pražské věže se stala legendou a jezdí na ni lidé z celé republiky. V neděli 13. listopadu můžete být na startu i vy.

Tip pro dobrodruhy: Pražské věže

Ke hře Pražské věže toho moc nepotřebujete, stačí podzimní oblečení, dobré boty a pro starší ročníky dobře promazaná kolena, protože vás čeká stoupání na řadu známých i zapomenutých věží po celé Praze. Na startu dostanete mapu a průkaz ke vstupům do jednotlivých věží. Tentokrát vás čeká šplhání na Prašnou bránu, věž kostela sv. Václava na Smíchově, věž Podolské vodárny, věž Novoměstské radnice a na další.

Při hře Pražské věže budete muset vyšplhat například na věž Podolské vodárny.

Při hře Pražské věže budete muset vyšplhat například na věž Podolské vodárny.

Ke každému místu se váže historicko-dobrodružný nebo pozorovací úkol. A čas? Možná vás to zklame, ale nehraje roli, je to zkrátka jen příjemná hra a dokonce ani nemusíte obejít všechna stanoviště. Startuje se z nádvoří Novoměstské radnice v neděli 13. listopadu v 10 hodin, přihlásit se můžete přímo před startem anebo na internetových stránkách akce. Startovné je 300 Kč pro dospělé a 200 Kč pro děti.

Tip pro větší dobrodruhy: do největší jeskyně

Říkáte si, že výlet do jeskyně je hračka a nějaký ten netopýr vás zaručeně nerozhází? Jistě, ale málokdy máte takovou možnost jako při Dnech otevřených dveří Amatérské jeskyně, které o víkendech 12. a 13. listopadu a 26. a 27. listopadu pořádá správa CHKO Moravský kras. Největší jeskynní systém v Česku zpřístupňují ochranáři jen při mimořádných příležitostech a není to akce pro každého, o pohodlných chodníčcích a schodištích se zábradlím si můžete nechat jen zdát.

Prohlídka Amatérské jeskyně vyžaduje dobré oblečení, baterku a přilbu.

Prohlídka Amatérské jeskyně vyžaduje dobré oblečení, baterku a přilbu.

Potřebovat budete přilbu (stačí cyklistická), holínky, pořádnou baterku a také přihlášku předem, telefonicky nebo e-mailem. Zhruba hodinové prohlídky jsou zdarma a povedou po takzvané Ministerské trase, po níž před vámi jeskyní prošlo několik ministrů životního prostředí.

Tipy pro rodiny s dětmi

V sobotu 12. listopadu se můžete letos naposled vypravit na Kunětickou horu, kde skupina historického šermu Corporal předvede rekonstrukci dobývání hradu za třicetileté války. Hlavní bitvy se strhnou v 11 a v 15 hodin, mezitím si můžete prohlédnout dobové vojenské ležení, zbraně a další zajímavosti. O víkendu 12. a 13. listopadu se vždy odpoledne od 13 do 18 hodin můžete vypravit do Archeoparku ve Všestarech, kde pro malé i velké zájemce o pravěk a archeologii nachystali program zaměřený na život a smrt našich předků.

Táborský festival Hračkárna vám představí stylové hračky, které se v běžných...

Táborský festival Hračkárna vám představí stylové hračky, které se v běžných obchodech neseženou.

Dozvíte se, jak vypadala pohřebiště, pohřební stavby a dušičkové obřady v době kamenné, vyzkoušíte si malování léčebného tetování, ochutnáte teplou medovinu a děti si mohou na památku vyrobit obřadní masku. A pokud bude zima a počasí nebude nakloněné hrám a pobytu pod širým nebem, není nic jednoduššího než se vypravit do Tábora na Hračkárnu, jednodenní festival netradičních hraček. Užijete si tvořivé dílny, divadla pro děti a hlavně jarmark stylových hraček, které se v běžných obchodech neseženou, od mladých výtvarníků a designérů, ale i od větších výrobců.

Čokoláda, ryby a jídlo na tisíce způsobů

Gastronomickým akcím druhého listopadového týdne vládne svatomartinské víno, ale o tom píšeme v jiném článku. Tady vám nabídneme akce, které se netočí kolem vína, ale třeba kolem ryb – jako je tomu v případě Gastrofestu v Českých Budějovicích, kde je jedním z hlavních bodů programu soutěž Český kapr 2016 a téma kapr v kuchyni krále Karla IV. Chcete-li být u toho, musíte přijet od čtvrtka 10. do soboty 12. listopadu na českobudějovické Výstaviště.

Do plzeňského kulturního domu Peklo se vypravte od pátku 11. do neděle 13....

Do plzeňského kulturního domu Peklo se vypravte od pátku 11. do neděle 13. listopadu na Čokoládový festival.

Ryby vás nelákají a potrpíte si spíš na čokoládu? Pak vás zveme do Plzně do kulturního domu Peklo na Čokoládový festival, který se koná se od pátku 11. do neděle 13. listopadu. A pokud je vám tak trochu jedno, co jíte, ale zato milujete vše netradiční a rádi se necháte překvapit, vypravte se v sobotu 12. listopadu na Prague Restaurant Day, přehlídku gastronomických specialit od amatérských kuchařů ve vestibulu Městské knihovny na Mariánském náměstí v Praze. K ochutnání bude leccos, sladké, slané i exotika.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipu a objevujte Česko

Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!
Nejčtenější

Zákaz vstupu na panské. Turisté chtějí průchod cenným lesem hájit u soudu

Vstup do Rukávečské obory u Milevska v září 2010.

V Česku je na spadnutí první soudní spor o zpřístupnění turistické značené cesty, kterou zahradil majitel pozemku a...

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...

Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Ve Finsku vzniklo luxusní útočiště pro cool Superholky, kam muži nesmí

Kristina Rothová - podnikatelka, zakladatelka komunity SuperShe a majitelka...

Sžírá vás rychlý tep moderní doby, tlak ostře nastavené korporace, pro kterou pracujete, i partnerovy nálady doma?...

Mám život v tašce, ale skončit nemůžu, říká horský vůdce

Josef Šimůnek

Josef Šimůnek má zajímavé povolání. Je horským vůdcem. V České republice má toto mezinárodní osvědčení jen třicet lidí....

Další z rubriky

Pivovary a pivní lázně

Pivní lázně pivovaru Černá Hora v krásných sklepních prostorách.

Tentokrát se vydejte společně s portálem Kudy z nudy do pivovarů. Dozvíte se více o vaření piva, ochutnáte vánoční...

Deset výstav s překrásnými betlémy

Na řadě míst v Česku se konají vánoční výstavy betlémů.

Máte rádi betlémy? Pak vám udělají radost vánoční výstavy, které se konají na řadě míst v Česku. Někde uvidíte betlémy...

Zábava na lyžích: dálkové běhy, závody s dětmi i jízda s pochodněmi

Špičák nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy.

Lyžařská sezona je v plném proudu ve všech českých i moravských areálech. Ačkoli tomuto týdnu kralují silvestrovské...