Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Sydney je málo klokanů, v Řecku moc kamení. Na co si stěžují turisté

aktualizováno 
Turisté po celém světě jsou schopni stěžovat si na cokoli. Letošní hitparádu těch nejkurióznějších stížností sestavil australský cestovatelský web travel.com.au. Nechybí mezi nimi ani stesky, že v Sydney poskakuje málo klokanů, že v Evropě je v létě moc turistů a málo lidí hovořících anglicky.
Dovolená, pláž - ilustrační foto

Dovolená, pláž - ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Další z turistů byli rozčarovaní z toho, že v Japonsku byla v zimě příliš velká zima na lyžování a naopak v Singapuru je moc horko a není tam dost čerstvého vzduchu.

Další cestovatel byl podrážděný, že kolem něj bylo na Fidži příliš mnoho dětí, přestože tam cestoval v době školních prázdnin a sám měl s sebou svoje malé potomky.

Značné zklamání a hněv dala najevo také turistka, která po návratu z Číny zjistila, že její "originální kabelka Gucci" koupená za dvacet dolarů (asi 350 korun) je kupodivu padělek.

A rozmazlené turisty neuspokojily ani slavné řecké pláže, kde je podle stěžovatelů "málo písku a moc kamení".

Některé stesky jsou poměrně překvapivé. Kdo by si stěžoval, že sedadlo v letadle je příliš pohodlné? Tedy kromě cestujícího v letadle jedné blízkovýchodní letecké společnosti, který usnul, přestože chtěl po celou dobu letu zůstat vzhůru.

Ryby, a v moři?

Podobný seznam zábavných stížností v loňském roce zveřejnili i britští cestovní agenti. K nejbizarnějším záznamům patřil stesk, že na pláži bylo moc písku a že v moři plavala ryba. "Nikdo nám neřekl, že v moři budou ryby. Děti byly v šoku," napsal stěžující si turista.

Mezi dalšími stížnostmi se objevilo, že "ve Španělsku je moc Španělů" a "v indických restauracích moc karí".

Chci reiki pro psa a jenom modré jídlo

Turistické podivnosti ale stížnostmi nekončí. Australské hotely mají soupisku nejpodivnějších žádostí, jakými je jejich hosté občas zahrnují. Jeden z turistů si například přál, aby hotelový recepční zařídil, aby přestalo pršet. Dalšímu naopak vadil sluneční svit v pokoji a přinutil zaměstnance hotelu přelepit mu okna tmavou lepicí páskou. Jiný si nechal několikrát vyměnit pokoj, protože klimatizace prý vydává divný zvuk - jen aby nakonec zjistil, že jeho původcem je elektrický zubní kartáček, který se mu samovolně zapnul v neceséru.

A do kolonky čistých kuriozit pak patří takové žádosti hostů, jako např. jestli by si směli od hotelového zaměstnance vypůjčit boty, jestli by je nemohl odvézt autem do obchodu nebo jestli by se nechtěl oženit s jejich dcerou.

Britský Daily Telegraph zase zveřejnil bizarní požadavky hostů hotelového řetězce Best Western. Skupina milovníků zvířat žádala při rezervaci pokojů o zajištění reiki pro jejich mazlíčky (reiki - léčení pomocí energie). Partička cestovatelů zase trvala na tom, aby se celé menu skládalo pouze z modrého jídla a potravin.

"Vždy se snažíme splnit veškerá přání hostů. Musím ale přiznat, že když u nás chtěl uspořádat konferenci britský Klub vysokých lidí, museli jsme jejich akci odmítnout, protože jsme na daný termín nebyli schopni sehnat dostatek postelí v délce přes dva metry," přiznal marketingový ředitel Tim Wade.

Autoři: ,


Nejčtenější

V Paříži nainstalovali nové eko-pisoáry. Nechutné, bouří se místní

Pařížané si stěžují na výrazné pisoáry bez zástěn v centru města. (13. srpna...

Paříž přišla s novým nápadem, jak ekologicky využít lidskou moč. Nové červené pisoáry se slámou uvnitř dokážou vytvořit...

Izrael postavil své první mezinárodní letiště. Teroristé zde nemají šanci

Nové letiště postavili v Negevské poušti a pojmenovali po astronautu Ramonovi a...

První letadla s turisty tady sice mají začít přistávat v zimě, ale už je hotovo. Izrael nedávno slavnostně otevřel...Musíte sebrat odvahu a se žralokem bojovat, řekl v Rozstřelu filmař žraloků

Steve Lichtag byl hostem pořadu Rozstřel.

Na začátku srpna usmrtil českého turistu v egyptském letovisku Marsá Alam žralok. V Egyptě nejde o ojedinělý útok, za...

Slovenský šerpa napsal historický milník, na vrchol Sněžky vynesl 165,5 kila

Slovenský šerpa pokořil sedmdesát let starý rekord (18. srpna 2018).

Tři padesátiletí extrémní vynašeči dohromady na zádech odnesli čtyři metráky vody. Čekala je kamenitá cesta i dvě stě...

Makarskou Češi milují, k nádherně zbarveným jezerům zabloudí málokterý

Modré jezero v Imotski

Krajina kolem Makarské si získala srdce českých turistů už v první polovině 20. století a dodnes patří mezi námi...

Další z rubriky

Do Pákistánu prý jezdí jen hlupáci, ale Žlutý cirkus si to stejně užil

Babu, trabant, který se nikdy nezastavil, se nám začal rozpadat. Čím dál jsme,...

Skoro čtvrt roku jsme cestovali Indií. Bylo to krásné, bylo to intenzivní, ale bylo toho dost. Před námi je Pákistán,...

Nebuďte povýšení a nechovejte se jako stádo. Sedm cestovatelských hříchů

Vyrážet do světa bez zvídavosti je jedním z největších hříchů pod sluncem.

Chcete si prázdninové toulky po světě opravdu užít? Podívejte se na seznam zásadních chyb, které nesmíte na cestách...

Slovensko bez turistů. Nejkrásnější dolina Nízkých Tater zeje prázdnotou

Dolina Štiavnica od Štefánikovy chaty

Za nejkrásnější dolinu Nízkých Tater bývá obvykle považována Demänovská dolina s turistickým střediskem Jasná a...

Najdete na iDNES.cz