Funkční maketa simulátoru pilotní kabiny amerického raketoplánu STS. | foto: kudyznudy.cz

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

V Praze si užijete cestování do budoucnosti i návrat do pravěku

Měsíční kámen, lunární vozidlo, originální skafandry nebo kokpit raketoplánu Atlantis – to všechno bude k vidění na unikátní výstavě o historii kosmonautiky. Začíná ve čtvrtek 12. března na holešovickém výstavišti v Praze a zve vás na ni portál Kudy z nudy.

Snili jste někdy o cestách do vesmíru a fascinovaly vás filmy jako Gravitace, Interstellar nebo Hvězdné války? Pak se vám bude líbit Gateway to Space, výstava o fascinujícím vstupu lidstva do vesmíru. Od 12. března můžete na holešovickém Výstavišti v Praze 7 vidět kosmické lodě, raketoplány a modul vesmírné stanice. Do některých se dokonce můžete podívat!

Vyzkoušíte si pilotování stíhačky nebo přistání s raketoplánem?

Putovní expozice do Prahy přijela z Kodaně a podle pořadatelů v Česku ještě nikdy nic podobného k vidění nebylo. Poprvé například budou vystaveny originální exponáty z NASA Visitor Center a U.S. Space & Rocket Center, funkční maketa simulátoru pilotní kabiny amerického raketoplánu, makety známých kosmických lodí ve skutečných velikostech a celá řada interaktivních exponátů, simulátorů a trenažerů.

Mir byla první dlouhodobě obydlená vědecká vesmírná stanice na oběžné dráze kolem Země.

Jedním z nich je například zařízení Multi-Axis Trainer, které umožňuje rotaci ve všech osách a slouží k přípravě lidského organismu na pobyt ve stavu beztíže. Nahlédnete také do průchozí makety modulu orbitální stanice, kde na vlastní oči uvidíte, jak se žije a pracuje na oběžné dráze, prohlédnete si originální americký skafandr EMU pro výstup do volného kosmu i skafandr prvního kosmonauta Jurije Gagarina a nakonec se můžete pokusit o přistání s raketoplánem při návratu na Zemi.

Z Prahy se výstava vydá dál do světa

Výstava v Křižíkových pavilonech B a C na holešovickém výstavišti potrvá až do června a po skončení se vypraví dál do světa. Otevřeno bude denně od 9.00 do 20.00 hodin, vstupenky se prodávají na konkrétní čas; pokud je budete kupovat až na místě, musíte počítat s tím, že třeba nebude k dispozici vámi vybraný termín.

Ve všedních dnech zaplatí dospělí 300 Kč (o víkendech 350 Kč), studenti a senioři 250 Kč (o víkendech 300 Kč), děti od 6 do 15 let 200 Kč (o víkendech 250 Kč). Rodinné vstupné vás ve všedních dnech vyjde na 800 Kč, o víkendech o stovku víc.

Co dál na Výstavišti?

Odpověď je jasná: Matějská pouť. Na holešovickém výstavišti se odehrává každé jaro už dvaapadesát let, a letošní rok není výjimkou. Času máte zatím dost, pouť končí 19. dubna. Otevřeno je denně kromě pondělí od 14.00 do 21.00 hod., o víkendech od 10.00 do 22.00 hod. Za vstupné zaplatíte 25 Kč o víkendu a 10 Kč od úterý do pátku, děti do 120 centimetrů mají vstup zdarma.

Na výstavě Giganti pravidelně přitahuje pozornost obrovský mamut s dlouhými kly. Mamuti je používali jako radlice k odhrabávání sněhu.

Další povyražení pro menší děti nabízí výstava Giganti. Českou republiku sice objíždí už několik let, ale noví a noví malí znalci mamutů, dinosaurů a všech pravěkých obrů stále dorůstají. Exponáty v životních velikostech vypadají velmi opravdově.

U každého zvířete je samozřejmě cedulka s popisem, takže se dozvíte veškeré zajímavosti a údaje o jednotlivých druzích. Giganti se na Výstavišti zdrží až do konce června; otevřeno je denně kromě pondělí od 10.00 do 18.00 hodin. Dospělí zaplatí za vstupenku 100 Kč, děti 90 Kč, rodinné vstupné vás vyjde na 250 Kč.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko

Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ.

Šťastnou cestu!


Inspirujte se jinde na Kudyznudy.cz