Užijte si Velikonoce na horách!

  10:00aktualizováno  10:00
Kdo si bude chtít o Velikonocích ještě zalyžovat, má jednu z posledních možností v této sezoně. Většina českých i zahraničních středisek totiž po svátcích ukončí provoz, otevřeny zůstanou jen ledovce. České hory lákají poslední lyžaře především na výrazné slevy.

Na českých horách zůstávají nejznámější lyžařská centra v provozu, přestože lyžařů je minimum a ceny permanentek jsou nízké. Fajnšmekři vědí, že na konci sezony je díky tomu možné si užít solidní lyžování. Poslední vlna lyžařů se očekává o velikonočním víkendu.

Noční teploty klesají k bodu mrazu či lehce pod něj, a ráno jsou tak sjezdovky pokryté zmrzlým firnem. Proměnlivé a relativně chladné počasí by mělo být i o Velikonocích. Na horách občas zasněží, ale větší nadílky se však lyžaři nejspíš nedočkají.

Nejlepší lyžařské podmínky panují v krkonošském Špindlerově Mlýně, kde jsou upravené všechny sjezdovky na Medvědíně i ve Svatém Petru a lyžuje se za 250 Kč na den. Na Mísečkách přitom leží až 66 cm sněhu.

Díky technickému sněhu je sjízdná i celá trať z Černé hory až do Janských Lázní, podle provozovatele je pokryta 30 až 50cm vrstvou. I zde se lyžuje se slevou - za 200 Kč na den, děti za 150 Kč.

V Krkonoších je možné omezeně lyžovat i v Harrachově, v Peci pod Sněžkou na Zahrádkách, Javoru a Muldě (200 Kč) nebo v Černém Dole na trojsedačce.

Cenově nejvýhodnější lyžovačku nabízí v současné době Deštné v Orlických horách. Na zdejších dvou tratích se totiž lyžuje zdarma. Nedaleké Říčky mají dokonce plný provoz, sjezdovky jsou však místy vydřené. V Jizerských horách dosud funguje lanovka v Rejdicích, na trati je 20 cm firnu.

Vynikající podmínky hlásí jesenický Praděd, kde si musí vystačit pouze s přírodním sněhem. Toho tu leží až 150 cm a díky vysoké nadmořské výšce ubývá pomaleji, v provozu jsou všechny vleky Figura. Jeden vlek zůstává v provozu i na Červenohorském sedle, kde mají 40 cm sněhu a denní permanentku za 200 Kč, pro děti za 100 Kč. V Beskydech se dá jezdit na sjezdovce v Bílé na 2/3 její délky.

partner přílohy

Dobré podmínky vládnou i na šumavském Zadově, kde běží tři vleky v areálu Kobyla, nebo na krušnohorském Klínovci. Tam mají na tratích až 55 cm sněhu a o víkendu bude v provozu celý areál. Denní skipas přijde na 290 Kč, děti do 140 cm lyžují zdarma.

Rejdice v Jizerských horách

Autoři:


Nejčtenější

Brány a soutěsky Strážovských vrchů. Neskutečný výlet pro milovníky skal

Panoramatický rozhled ze zříceniny Súľovský hrad

Skalní města bývají vyhledávaným cílem turistů. Súľovské skály vám pak k malebnosti přidají bonus v podobě...

Ať žijí duchové. Podívejte se, kde skřítkové a tesaři vylezli z mechu

A ještě jeden snímek z poválečných oprav chátrající památky

Vy cizáci, zmizte! Tak odháněl ze svého hradu rytíř Brtník nezvané hosty. Dnešní hrad Krakovec je ovšem na hosty dobře...Silný žaludek a trpělivost s sebou. Na co se připravit při cestě do Indie

Hmyzí trus a znečištěný vzduch zabarvily původně bílou hrobku Tádž Mahal v...

Do druhé nejlidnatější země světa míří na přelomu roku tisíce cestovatelů. Indie je pestrobarevná a hlavně...

Podzimní balada v Tatrách. Dokonalý výhled z Barance vyváží náročnou dřinu

Vrchol Barance

Štíty pocukrované jinovatkou, modrá obloha bez bouřek, téměř nekonečná dohlednost a námaha bez potu. To vše čeká na...

Nenápadný klenot Saského Švýcarska. Údolím Křinice těsně před zavíračkou

V kaňonu Křinice

Ideální doba pro návštěvu Českého nebo Saského Švýcarska nastala právě teď. Letní humbuk je definitivně pryč a blíží se...

Další z rubriky

Drsný svět českých hor. Projížďka hřebenem Jeseníků na backcountry lyžích

Osamělý lyžař u Petrových kamenů

Drsný svět Jeseníků, po Krkonoších druhého nejvyššího pohoří České republiky, najdeme v nejsevernějším cípu Moravy při...

Lyžařů ve střediscích ubývá, ale sněhu je na horách stále dost

Skiareál v Janských Lázních na Černé hoře

Lyžařské areály v českých horách navzdory oteplení stále hlásí velmi dobré podmínky. Na sjezdovkách leží kvalitní...

Zaniklé obce a tajuplná příroda. Parádní běžky v opuštěných horách

Zaniklá obec Chaloupky

Pro milovníky běžeckého lyžování představuje Krušnohorská lyžařská magistrála jednu z nejkrásnějších dálkových tras u...Najdete na iDNES.cz