Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Turecko nabízí azurové moře, písečné pláže i řadu památek

  13:49aktualizováno  13:49
Turecko je ideálním místem pro dovolenou. Tato země na rozhraní dvou kultur, náboženství, životních postojů a tradic vám nabídne skutečně hodně. Kromě kilometrů písečných pláží, azurově modrého moře nebo dominantních kulis horských masivů také cenné památky turecké historie i rychle se měnící současné Turecko.

Jedno z míst, které můžete v Turecku navštívit, je Antalya | foto: Profimedia.cz

V Turecku můžete objevit řadu uměleckých památek.
Ty nejvýznamnější z nich jsou soustředěny v hlavních městech někdejší Osmanské říše - Burse, Drinopolu (Edirne) a Istanbulu. Muzeum anatolských kultur v Ankaře vystavuje kromě nástěnných maleb také četné umělecké poklady Chetitů.

Turecko - Istanbul

Archeologické muzeum v Antalyi je považováno za jedno z velkých muzeí antiky ve středomořské oblasti a představuje jednu z nejvýznamnějších antických sbírek v Turecku. Asi 50 kilometrů na východ od Antalye se nachází u Aspendu jedno z nejlépe zachovaných divadel Malé Asie.

Toto divadlo, které pojme 20 000 diváků, je se svým perfektně zachovaným jevištěm akustickým zázrakem antiky. Hlasité přírodní divadlo nabízí vodopády Düden, vzdálené od Antalye asi 11 kilometrů. Side je vlastně "muzeum v přírodě" a návštěva restaurovaných římských lázní a muzea umístěného v jejich zdech je bezpodmínečnou nutností.

Turecko - Antalya

V Alanyi je mnoho krásných a dobrých restaurací. Za nejlepší restauraci je považován Mahperi Sultan Restoran (Gazi Pasa Cad.). Vynikající rybí restaurací s terasou a vyhlídkou na přístav je Yönet Restoran, který se rovněž nachází na Gazi Pasa Cad.

Nejlepší rybí restaurací v Side je Afrodite, která leží přímo u starého přístavu. Tady se také nachází Agora Restoran, který nabízí vynikající tradiční tureckou kuchyni.

Turecko - jídlo

V Turecku jsou velmi četné a oblíbené tzv. klubové komplexy. Rozkládají se zpravidla na velké ploše, velmi často jsou citlivě zasazeny do přírody.

Bývají vyhledávány klientelou, která má v oblibě sportovní dovolenou plnou aktivit po celý den. Kluby mívají zpravidla jednu centrální administrativní budovu, ubytování je v bungalovech.

Turecko - Istanbul

V centru areálu se soustřeďuje veškeré dění klubu, animační programy ve dne i večer. Jejich kategorii nelze srovnávat s oficiální kategorizací hotelových pokojů, jsou posuzovány komplexně a hodnocení závisí na bohatosti a rozmanitosti nabídky sportovních a společenských aktivit a kvalitě sportovišť.

Hotel Club Sera 5*:  největší předností hotelu je dlouhá písečná pláž

Hotel Club Sera 5*, ideální zejména pro svou vynikající polohu na okraji Antalye a zároveň na začátku pláže oblasti Lara, je určen klientům, kteří chtějí svou dovolenou, relaxaci u moře, spojit s možností výše uvedených výhod velkoměsta.

Hotel se orientuje především na mezinárodní klientelu, znám je svým individuálním  přístupem ke klientům a zasazením do překrásné zahrady.

Turecko, Hotel Club Sera 5*

Největší předností hotelu je dlouhá písečná pláž, která začíná přímo u hotelu, samozřejmostí jsou lehátka, slunečníky, matrace a osušky zdarma. Naleznete zde také bazén, pro děti je k dispozici bazén se skluzavkou, nezapomněli ani na bohatou nabídku animačních programů pro děti. 

Turecko, Hotel Club Sera 5*

Vynikající kuchyně hotelu je vyhlášená, nabízí pouze ultra all inclusive, oběd i večeře jsou podávány formou bufetu, je zde i možnost večeře v restauracích á la carte. Hotel také nabízí pozdní snídaně, jste přece na dovolené. 

Turecko, Hotel Club Sera 5*

Pokoje jsou zařízené v otomanském stylu, milovníci orientálního stylu si tedy přijdou na své. Všechny  pokoje mají klimatizaci, TV, telefon, minibar, trezor a balkon. Pokud máte děti, není to žádný problém. Samozřejmostí jsou rodinné pokoje se dvěma ložnicemi.

Pro milovníky sportu je zde zajištěn zdarma tenisový kurt, stolní tenis, šipky, fitness, basketbal, volejbal, turecké lázně a sauna.

Turecko, Hotel Club Sera 5*

Další hotely z Turecka, ale i mnoha dalších destinací, naleznete na našich stánkách www.fischer.cz. V případě, že vás zaujal přímo námi doporučený hotel, navštivte www.clubhotelsera.com.tr.

Nejčtenější

Sovětské mapy světových měst byly jako Wikipedia a Google Maps v jednom

Sověti byli pečliví: takhle detailně zmapovali New York (vpravo) a přístavní...

Podle sovětských civilních map vlastních oblastí se spolehlivě bloudilo. A to byl záměr, měly totiž mást Západ i za...

Hitparáda turistických přešlapů. Čím zaručeně naštvete místní obyvatele

Turista si užívá krmení volně žijících hyen v Hararu v Etiopii.

Chtějí toho vidět co nejvíc a v neposlední řadě jsou důležitým zdrojem příjmů. Z pohledu místních obyvatel jsou však...Nejkrásnější partie Krounky. Parádní výlet s ferratou, kterou zvládnou i děti

Krounka v Otradově

Doslova pohlazením po duši je putování údolím říčky Krounky na Chrudimsku. Nejhezčí pasáž pojmenovaná Šilinkův důl je...

Les nad Kateřinkami ukrývá tajemný pomník. Nikdo neví, kdo ho vztyčil

Vojtěch Mai objevil žulový pomník, který ve stráni nad Kateřinkami stojí...

Nikdo neví, proč tam je, ani kdo ho nechal postavit. Přitom ve stráni nad libereckými Kateřinkami stojí odhadem dobrých...

Český skialpinista nepřežil 300 metrů dlouhý pád ve Vysokých Tatrách

V Nízkých Tatrách zahynuli dva skialpinisté z Česka (26. listopadu 2017)

Český skialpinista ve čtvrtek nepřežil dlouhý pád ve Vysokých Tatrách na Slovensku. Informovala o tom horská záchranná...

Další z rubriky

Apokalypsa v dinosvětě: Největší Jurský park minulosti postraší i pobaví

Obří monstra před lety děsila návštěvníky, nyní hnijí v lese a člověk by nad...

Obří monstra před lety děsila návštěvníky, nyní hnijí v lese a člověk by nad nimi spíš zaplakal. Podívejte se na fotky...

Hitparáda turistických přešlapů. Čím zaručeně naštvete místní obyvatele

Turista si užívá krmení volně žijících hyen v Hararu v Etiopii.

Chtějí toho vidět co nejvíc a v neposlední řadě jsou důležitým zdrojem příjmů. Z pohledu místních obyvatel jsou však...

Přijedu do Česka a jsem nervózní. Na Kubě je pohoda, říká Pedro Kulíšek

Pedro Kulíšek pravidelně cestuje mezi Českem a Kubou.

Na Kubu se poprvé podíval před patnácti lety. Ze začátku nadšený turista se postupně vypracoval v turistického...

Najdete na iDNES.cz