Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Turecko nabízí azurové moře, písečné pláže i řadu památek

  13:49aktualizováno  13:49
Turecko je ideálním místem pro dovolenou. Tato země na rozhraní dvou kultur, náboženství, životních postojů a tradic vám nabídne skutečně hodně. Kromě kilometrů písečných pláží, azurově modrého moře nebo dominantních kulis horských masivů také cenné památky turecké historie i rychle se měnící současné Turecko.

Jedno z míst, které můžete v Turecku navštívit, je Antalya | foto: Profimedia.cz

V Turecku můžete objevit řadu uměleckých památek.
Ty nejvýznamnější z nich jsou soustředěny v hlavních městech někdejší Osmanské říše - Burse, Drinopolu (Edirne) a Istanbulu. Muzeum anatolských kultur v Ankaře vystavuje kromě nástěnných maleb také četné umělecké poklady Chetitů.

Archeologické muzeum v Antalyi je považováno za jedno z velkých muzeí antiky ve středomořské oblasti a představuje jednu z nejvýznamnějších antických sbírek v Turecku. Asi 50 kilometrů na východ od Antalye se nachází u Aspendu jedno z nejlépe zachovaných divadel Malé Asie.

Toto divadlo, které pojme 20 000 diváků, je se svým perfektně zachovaným jevištěm akustickým zázrakem antiky. Hlasité přírodní divadlo nabízí vodopády Düden, vzdálené od Antalye asi 11 kilometrů. Side je vlastně „muzeum v přírodě“ a návštěva restaurovaných římských lázní a muzea umístěného v jejich zdech je bezpodmínečnou nutností.

V Alanyi je mnoho krásných a dobrých restaurací. Za nejlepší restauraci je považován Mahperi Sultan Restoran (Gazi Pasa Cad.). Vynikající rybí restaurací s terasou a vyhlídkou na přístav je Yönet Restoran, který se rovněž nachází na Gazi Pasa Cad.

Nejlepší rybí restaurací v Side je Afrodite, která leží přímo u starého přístavu. Tady se také nachází Agora Restoran, který nabízí vynikající tradiční tureckou kuchyni.

V Turecku jsou velmi četné a oblíbené tzv. klubové komplexy. Rozkládají se zpravidla na velké ploše, velmi často jsou citlivě zasazeny do přírody.

Bývají vyhledávány klientelou, která má v oblibě sportovní dovolenou plnou aktivit po celý den. Kluby mívají zpravidla jednu centrální administrativní budovu, ubytování je v bungalovech.

V centru areálu se soustřeďuje veškeré dění klubu, animační programy ve dne i večer. Jejich kategorii nelze srovnávat s oficiální kategorizací hotelových pokojů, jsou posuzovány komplexně a hodnocení závisí na bohatosti a rozmanitosti nabídky sportovních a společenských aktivit a kvalitě sportovišť.

Hotel Club Sera 5*:  největší předností hotelu je dlouhá písečná pláž Hotel Club Sera 5*, ideální zejména pro svou vynikající polohu na okraji Antalye a zároveň na začátku pláže oblasti Lara, je určen klientům, kteří chtějí svou dovolenou, relaxaci u moře, spojit s možností výše uvedených výhod velkoměsta. Hotel se orientuje především na mezinárodní klientelu, znám je svým individuálním  přístupem ke klientům a zasazením do překrásné zahrady. Největší předností hotelu je dlouhá písečná pláž, která začíná přímo u hotelu, samozřejmostí jsou lehátka, slunečníky, matrace a osušky zdarma. Naleznete zde také bazén, pro děti je k dispozici bazén se skluzavkou, nezapomněli ani na bohatou nabídku animačních programů pro děti.  Vynikající kuchyně hotelu je vyhlášená, nabízí pouze ultra all inclusive, oběd i večeře jsou podávány formou bufetu, je zde i možnost večeře v restauracích á la carte. Hotel také nabízí pozdní snídaně, jste přece na dovolené.  Pokoje jsou zařízené v otomanském stylu, milovníci orientálního stylu si tedy přijdou na své. Všechny  pokoje mají klimatizaci, TV, telefon, minibar, trezor a balkon. Pokud máte děti, není to žádný problém. Samozřejmostí jsou rodinné pokoje se dvěma ložnicemi. Pro milovníky sportu je zde zajištěn zdarma tenisový kurt, stolní tenis, šipky, fitness, basketbal, volejbal, turecké lázně a sauna. Další hotely z Turecka, ale i mnoha dalších destinací, naleznete na našich stánkách www.fischer.cz. V případě, že vás zaujal přímo námi doporučený hotel, navštivte www.clubhotelsera.com.tr.Nejčtenější

Ale je tady krásně. Místo ze slavného filmu dnes nepozná ani Zdeněk Svěrák

"Václave? Proč nejsi moje žena?" ptá se Zdeněk Svěrák Jana Třísky jako rekreant...

Idylická krajina a typická venkovská stavení z filmu Na samotě u lesa zůstávají dodnes symbolem poklidného života,...

Sezona skončila, lidé jsou pryč. Kam na poslední chvíli k moři a do hor

Noli, ležící západně od Janova, patří k nejpěknějším místům Ligurie.

Mnohem méně lidí, mírnější ceny, přitom ještě stabilní počasí. Takové jsou hlavní výhody návštěvy přímořských i...Pilot boeingu zapomněl vyrovnat tlak v kabině, cestující krváceli z nosu

Ilustrační foto

Nejméně třicet pasažérů muselo vyhledat ošetření poté, co pilot indických aerolinek „zapomněl“ stisknout tlačítko...

Nejmenší skanzen a opuštěné lázně. Moravským krajem, který ani nemá jméno

Skanzen v Horním Smržově

Tento kraj nemá žádný zažitý zeměpisný ani národopisný název, a možná právě proto patří k nejhezčím venkovským oblastem...

Bez stativu nejdu. Největší hříchy fotografa při cestě za skvělými obrázky

Hříchy fotografů 01

Fotíte dobře a rádi? Možná, že čtete i odbornou literaturu, časopisy, diskuse na internetu, nebo se bavíte se stejně...

Další z rubriky

Zbourat a znovu postavit. Unikátní most v Kambodži přitahuje tisíce turistů

Oprava bambusového mostu přes řeku Mekong v kambodžském Kampong Chamu

Měří víc než kilometr, tvoří jej padesát tisíc bambusových stébel a každý rok jej místní strhnou a znovu postaví. V...

Přírodní národy už kvůli globalizaci téměř skončily, říká cestovatel

Cestovatel Petr Jahoda má za sebou desítek expedic k přírodním národům Asie a...

Máte sen, že vyrazíte do světa za dobrodružstvím? Cestovatel Petr Jahoda jich na cestách za přírodními národy prožil...

Bez stativu nejdu. Největší hříchy fotografa při cestě za skvělými obrázky

Hříchy fotografů 01

Fotíte dobře a rádi? Možná, že čtete i odbornou literaturu, časopisy, diskuse na internetu, nebo se bavíte se stejně...

Najdete na iDNES.cz