Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Trnkobraní přilákalo tisíce lidí

  15:54aktualizováno  15:54
Vizovice - Tisíce návštěvníků zavítaly na tradiční Vizovické trnkobraní, kterým vrcholí srpnový sběr švestek, na Valašsku nazývaných trnky. Jeho 34. ročník začal v pátek večer ve Vizovicích na Zlínsku. Jak řekl hlavní organizátor Zdeněk Jurásek, značná část lidí také využila možnost přijet do Vizovic historickým vlakem.
Exkurzce likérce láká nejvíc
Hudební pořad je připraven po celou dobu trnkobraní, jehož návštěvníkům je k dispozici tábořiště, desítky stánků s občerstvením a dárkovými předměty. Mohou se také zúčastnit v likérce exkurze spojené s ochutnávkou.

"Zatím jsme nezaznamenali žádné problémy, i když je značné horko a alkohol i pivo jsou na některých lidech vidět. Máme zde sanitku a pracovníky Českého červeného kříže a dosud neměli práci," řekl Jurásek.

Policisté zatím nezasahovali
Také policisté zatím nemuseli zasahovat a podle mluvčího zlínské policie Iva Mitáčka nejsou problémy ani s dopravou. Trnkobraní bude pokračovat v neděli dopoledne koncertem Jiřího Korna a skupiny The Rebels.

V poledne slavnost vyvrcholí soutěží v pojídání švestkových knedlíků. V odpoledním programu se představí Martin Maxa, skupina Fleret s Jarmilou Šulákovou a dechová hudba Vacenovjáci.

Cestu komplikují opravy
Také druhou obří akci v regionu, kterou je  po Barum rallye tento víkend čtyřiatřicátý ročník Vizovického trnkobraní, provázejí dopravní komplikace. Jestliže při "barumce" policisty trápila Březnická ulice, teď to je hlavní tepna ze Zlína do Vizovic, která je v úseku mezi Želechovicemi a Lípou v rekonstrukci. "V souvislosti s trnkobraním se dají očekávat dopravní komplikace," připouští tiskový mluvčí zlínské policie Ivo Mitáček.

Přestože bývá cesta kvůli pokládce nového povrchu o víkendech zcela uzavřena a přes týden průjezdná jen v jednom pruhu, v době konání trnkobraní od pátku do neděle budou otevřeny oba jízdní pruhy.

Rychlost je omezena na třicítku
Stejně jako v Březnické ulici zde dopravní policie  omezila maximální rychlost na třicet kilometrů za hodinu. "Na některých úsecích ještě není položen nový povrch a vozovka zůstala jen vyfrézována a je plná nerovností," odůvodňuje omezení rychlosti Ivo Mitáček.

Policie proto žádá všechny řidiče, aby dbali zvýšené opatrnosti. "Rozumné by bylo, kdyby na akci přijeli s dostatečnou časovou rezervou, nebo se úseku stavby vyhnuli přes objízdné trasy," radí Mitáček.

 Přímo na místě budou provoz řídit policisté, kteří v případě, že začnou vznikat kolony, dopravu odkloní. Objížďková trasa v obou směrech bude vedena z Lípy po silnici druhé třídy do Slušovic, dále po silnicích třetích tříd přes Hrobice, Velíkovou, Štípu a Kostelec.  Oprava spojnice mezi Zlínem a Vizovicemi potrvá do konce října.
Autoři: ,


Nejčtenější

Ale je tady krásně. Místo ze slavného filmu dnes nepozná ani Zdeněk Svěrák

"Václave? Proč nejsi moje žena?" ptá se Zdeněk Svěrák Jana Třísky jako rekreant...

Idylická krajina a typická venkovská stavení z filmu Na samotě u lesa zůstávají dodnes symbolem poklidného života,...

Sezona skončila, lidé jsou pryč. Kam na poslední chvíli k moři a do hor

Noli, ležící západně od Janova, patří k nejpěknějším místům Ligurie.

Mnohem méně lidí, mírnější ceny, přitom ještě stabilní počasí. Takové jsou hlavní výhody návštěvy přímořských i...Foťte si po svém. Hříchy fotografů, které profesionál nikdy neudělá

Tzv. „high key“ fotografie s převažujícími světlými tóny a malým kontrastem je...

Ve druhém dílu našeho seriálu o prohřešcích proti fotografické etiketě budeme stopovat hříchy fotografů během samotného...

Pilot boeingu zapomněl vyrovnat tlak v kabině, cestující krváceli z nosu

Ilustrační foto

Nejméně třicet pasažérů muselo vyhledat ošetření poté, co pilot indických aerolinek „zapomněl“ stisknout tlačítko...

Nejmenší skanzen a opuštěné lázně. Moravským krajem, který ani nemá jméno

Skanzen v Horním Smržově

Tento kraj nemá žádný zažitý zeměpisný ani národopisný název, a možná právě proto patří k nejhezčím venkovským oblastem...

Další z rubriky

Správný pivovar hledali i na Slovensku. Postřižiny zachránila až Vysočina

Magda Vášáryová, Rudolf Hrušínský, Jaromír Hanzlík a Jiří Schmitzer ve filmu...

Poetika filmových Postřižin dokáže okouzlit téměř všechny generace českých diváků. Najít vhodné lokace pro natáčení...

S balonem do oblak. Výcvik pilota je tvrdý, byli jsme při něm

Pavel Štol, pilot začátečník

Výcvik pilota balonu musí být velmi precizní, vždyť jediná chyba ho může stát život. V pátém díle seriálu S balonem do...

Tady nepospíchá ani řeka. Pěšky naším nejmenším národním parkem

Ráno u Dyje na rakouské straně

Řeka Dyje vyhloubila za miliony let mezi Vranovem a Znojmem divoký a zalesněný kaňon se spoustou meandrů, kamenných...

Najdete na iDNES.cz