Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Třináct akcí pro mladé a mlsné, pro turisty i milovníky adrenalinu

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Přemýšlíte, co byste mohli podniknout třetí víkend v listopadu? Portál Kudy z nudy má plány pro hezké i špatné počasí, programy pod širým nebem i pod střechou, pro sportovní fanoušky, nadšené turisty a cyklisty i pro ty, jejichž podzim se neobejde bez čokolády a těšení se na Vánoce.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kateřinský jarmark a další akce voní adventní atmosférou a zvěstují blížící se Vánoce. | foto: Kudy z nudy

Lákavě zní i státní svátek a společně s ním volno ve čtvrtek 17. listopadu. Na některých akcích si můžete připomenout Sametovou revoluci roku 1989, třeba přímo na Národní třídě v Praze.

Díky, že můžem! a akce pro mladé na 17. listopad

Díky, že můžem aneb Korzo Národní – tak se jmenuje oslava, která propukne 17. listopadu na Národní třídě, kde se vše dalo před sedmadvaceti lety do pohybu. Za projektem stojí skupina středoškoláků a vysokoškoláků, kteří listopadové dny roku 1989 sice nezažili, ale přesto pro ně hodně znamenají. Přijďte na piazzetu Národního divadla a uvidíte sami, co všechno a jakými způsoby se dá oslavovat.

Na Cukrářském festivalu v Jihlavě budete žasnout, co všechno se dá vyrobit z...

Na Cukrářském festivalu v Jihlavě budete žasnout, co všechno se dá vyrobit z cukru, másla a dalších přísad.

Události roku 1989 připomene i Sametové posvícení, satirický průvod masek inspirovaný tradiční slavností Fasnacht, která se koná ve švýcarské Basileji týden po začátku postního období. Masky v nadživotní velikosti symbolizují současné kulturní, politické a sociální problémy, zapojit se můžete jako jednotlivci i s partou přátel.

Sedmnáctý listopad do třetice, tentokrát pro mladé filmové tvůrce, si užijete v Plzni, kde právě ten den začíná Festival Animánie. Tématem letošního ročníku je hrdina mého dětství, soutěží se ve třech věkových kategoriích a na program a workshopy do kulturního centra Moving Station jste zváni až do pondělí 21. listopadu.

Tipy pro turisty, mlsaly a slunečné podzimní dny

Bude hezky a teplo? Zaručit to nedokážeme, ale tipy pro pěkné počasí vám nabídnout můžeme. Od čtvrtka 17. do neděle 20. listopadu probíhá v malebném podkrkonošském městečku Lázně Bělohrad a v jeho romantickém okolí jedna z nejlepších a největších turistických akcí ve střední Evropě nazvaná Za posledním puchýřem. V pátek si můžete vybrat jeden ze zájezdů do míst, kam byste se sami nevydali, v sobotu si projdete okolí lázní a každý večer si navíc užijete doprovodný program.

Na toulky podzimní přírodou vás zveme do Lázní Bělohrad a do Velkých Pavlovic.

Na toulky podzimní přírodou vás zveme do Lázní Bělohrad a do Velkých Pavlovic.

Máte to do Podkrkonoší trochu z ruky a raději byste poznali kouzlo podzimu v kraji vína a meruněk na jižní Moravě? Pak se s letošní cyklistickou sezonou rozlučte ve Velkých Pavlovicích ve čtvrtek 17. listopadu na Podzimní šlapce. Sraz je ve 13 hodin ve Vinném sklepě u Crháků a v doprovodu staropražské kapely Patroly / Šlapeto se podíváte například do vinic zdejší šlechtitelské stanice, k rozhledně Slunečná a dál až do Vinných sklepů Františka Lotrinského, kde si pochutnáte na svařáku a teplém občerstvení.

Hezké počasí ocení návštěvníci i organizátoři festivalu jídla a pohostinnosti Restaurant Day, který proběhne v sobotu 19. listopadu od 10 hodin na náměstí Svobody v Jeseníku. Svá menu s různými moderními vychytávkami i laskominy z rodinných kuchařek budou nabízet jednodenní restaurace, kavárny a bary šikovných lidí z Jesenicka.

Sladké i adrenalinové programy pod střechou

O2 Arena v Praze bude v listopadu hostit FMX Gladiator Games, nejstarší...

O2 Arena v Praze bude v listopadu hostit FMX Gladiator Games, nejstarší evropskou freestyle motokrosovou akci.

Je venku počasí, že by psa nevyhnal? Popadněte deštníky a jděte se schovat někam pod střechu, třeba v sobotu 19. listopadu do O2 Areny v Praze 9 na FMX Gladiator Games, největší freestyle motocrossový svátek s podtitulem New Era. A kdo si potrpí spíš na sladkosti a obejde se bez pořádné porce adrenalinu, pro toho máme Čokoládový festival v Brně, který bude probíhat od pátku 18. do neděle 20. listopadu ve FoodParku na Malé Americe, anebo Cukrářský festival v Domě kultury a odborů v Jihlavě.

Koná se v sobotu 19. listopadu a jeho základem je vedle přehlídky uměleckých cukrářských výrobků od skutečných profesionálů – kteří se mimochodem utkají o postup do Milána na mistrovství světa – také soutěž amatérských cukrářů, vypsaná v několika kategoriích.

První akce, kde se můžete začít těšit na Vánoce

Vánoční trhy v Kuksu se konají o víkendu 19. a 20. listopadu na labském nábřeží...

Vánoční trhy v Kuksu se konají o víkendu 19. a 20. listopadu na labském nábřeží a pod hospitalem.

Na Kudy z nudy se začínají objevovat pozvánky, které voní adventní atmosférou a zvěstují blížící se Vánoce. Docela malé těšení se na svátky si můžete dopřát už v půlce listopadu třeba na Vánočních trzích v Kuksu; konají se o víkendu 19. a 20. listopadu na labském nábřeží a pod hospitalem.

Vánoční zboží určitě najdete v sobotu 19. listopadu na Kateřinském jarmarku v Třebechovicích pod Orebem a v neděli 20. listopadu v nedalekých Doudlebech nad Orlicí na Svatomartinských farmářských trzích. Jedinečnou atmosféru mívá Hradní adventní jarmark na hradě Lukov, kam můžete přijet v sobotu 19. listopadu od 10 hodin. Vedle tradičních řemeslných výrobků si koupíte kvalitní potraviny a vánoční dobroty, k vidění budou i ukázky dobových řemesel.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko

Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!Nejčtenější

V Paříži nainstalovali nové eko-pisoáry. Nechutné, bouří se místní

Pařížané si stěžují na výrazné pisoáry bez zástěn v centru města. (13. srpna...

Paříž přišla s novým nápadem, jak ekologicky využít lidskou moč. Nové červené pisoáry se slámou uvnitř dokážou vytvořit...

Izrael postavil své první mezinárodní letiště. Teroristé zde nemají šanci

Nové letiště postavili v Negevské poušti a pojmenovali po astronautu Ramonovi a...

První letadla s turisty tady sice mají začít přistávat v zimě, ale už je hotovo. Izrael nedávno slavnostně otevřel...

Musíte sebrat odvahu a se žralokem bojovat, řekl v Rozstřelu filmař žraloků

Steve Lichtag byl hostem pořadu Rozstřel.

Na začátku srpna usmrtil českého turistu v egyptském letovisku Marsá Alam žralok. V Egyptě nejde o ojedinělý útok, za...

Slovenský šerpa napsal historický milník, na vrchol Sněžky vynesl 165,5 kila

Slovenský šerpa pokořil sedmdesát let starý rekord (18. srpna 2018).

Tři padesátiletí extrémní vynašeči dohromady na zádech odnesli čtyři metráky vody. Čekala je kamenitá cesta i dvě stě...

Makarskou Češi milují, k nádherně zbarveným jezerům zabloudí málokterý

Modré jezero v Imotski

Krajina kolem Makarské si získala srdce českých turistů už v první polovině 20. století a dodnes patří mezi námi...

Další z rubriky

Sokolovsko zve k návštěvě: místa, která musíte poznat

Ve zdech hradu a zámku v Bečově nad Teplou se ukrývá zlatem, stříbrem a drahými...

Máte v plánu strávit Vánoce nebo Silvestra na Sokolovsku? A hledáte zajímavé místo v okolí, kam byste se mohli vypravit...

Tipy, kam v Praze na vánoční koncerty

Kostely se o Vánocích otevřou všem milovníkům klasické hudby.

Adventní Praha ožívá v rytmu vánočních melodií a zpěvů. Koledy, gospely nebo adventní liturgie – to vše na vás v...

Třináct svátečních tipů pro čas mezi Vánocemi a silvestrem

Předsilvestrovskou show ve Špindlerově Mlýně můžete spojit s prohlídkou galerie...

Některé hrady a zámky se po adventu uložily k zimnímu spánku, ale někde to pořád žije. Kde vás přivítají mezi svátky,...