Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tate Modern v Londýně oslaví desáté narozeniny multižánrovým festivalem

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Tate Modern je nejnavštěvovanější galerií moderního umění na světě a již deset let zve návštěvníky na přehlídku novodobé tvořivosti a kultury dnešní doby. Vydejte se příští víkend do Londýna a oslavte desáté narozeniny galerie na multižánrovém festivalu, který se uskuteční na břehu Temže, i v prostorách galerie.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Tate Modern, Londýn. | foto: VisitBritain

Vystoupí zde přes 70 umělců z celého světa. Přijeďte se podívat na tanečníky z Ria či Šanghaje, prozkoumejte galerii uprostřed noci a zjistěte, co na vás čeká v novém objektu nazvaném Turbína.

Tate Modern je britská národní galerie, která disponuje kolekcí moderního a současného mezinárodního umění. Londýnská Tate patří do "rodiny" galerií, které se dělí o unikátní sbírku nazvanou Tate Collection. Součástí série jsou umělecká díla původem z Velké Británie, která vznikala od roku 1500 do současnosti a moderní umění ze všech koutů světa.

Tate Modern, Londýn.

V Londýně naleznete také Tate Britain, nebo se můžete vypravit do rodného města úžasných Beatles, Liverpoolu, či na jihozápad Anglie do Cornwallu a navštívit Tate St Ives.

Tate Modern vznikla v roce 2000 na břehu Temže v budově bývalé elektrárny v srdci Londýna. Galerie vystavuje sbírku národního umění s datem vzniku po roce 1900, moderní umění je možné obdivovat také v Tate Britain. Starší exponáty jsou k vidění v dalších slavných stáncích umění – malířské skvosty v Národní galerii a skulptury a sochy v muzeu Victoria & Albert Museum.

Tate Modern, Londýn.

Sbírka Tate Collection se skládá z výtvarného umění od fauvismu dodnes. Tate galerie disponují unikátní světovou sbírkou surrealismu, pyšní se díly slavných jmen jako například Picasso, Matisse, Dalí, Magritte, Miró. Do Tate Collection patří také zásadní práce amerického abstraktního expresionisty Pollocka.

Umění druhé poloviny 20. století v kolekci Tate zastupují další mistři a géniové své doby jako Rothko a slavná místnost Tate Rothko Room, Giacometti, Naum Gabo, Lichtenstein a Warhol. Konceptuální a minimalistické umění střídá největší sbírka současného umění od 80.let 20.století až do roku 2010.

Nejen obdivovat, ale i vzdělávat

Tate Modern nabízí veřejnosti rozsáhlou a inovativní interpretaci uměleckých děl, tendencí a událostí v kultuře. Mimo jedinečnou expozici nabízí galerie návštěvníkům vzdělávání a inspiraci v podobě odborných přednášek a různorodých setkání umělců, kritiků a studentů.

Tate Modern, Londýn.

Na webu galerie jsou vyvěšeny rozsáhlé materiály a vysvětlivky ke všem jednotlivým dílům, uměleckým skupinám a tvůrcům objektů, které jsou nebo byly vystaveny. Naleznete zde audioprůvodce s dodatky od autorů děl a kritiků, dokonce i průvodce pro děti. Vyzkoušejte si multimediální prohlídku galerie a uvidíte, že při Vaší návštěvě Londýna si nenecháte návštěvu Tate Modern ujít.

Během třetího květnového víkendu, ve dnech 14. až 16.5. 2010, oslaví londýnská galerie umění Tate Modern desáté narozeniny. U příležitosti oslav připravuje svatostánek moderního umění třídenní festival a vydává knižního průvodce, ve kterém naleznete výběr ze všech výstav a happeningů, pořádaných ve slavné galerii na břehu Temže.

V roce 2008 například nechalo vedení galerie celou budovu galerie pomalovat monumentálními obrazy sprejem, které vytvořilo šest významných street artových umělců z celého světa. Podívejte se na video, jak před dvěma lety vypadaly zdi galerie a jak probíhala realizace rozměrných maleb.

navštivte velkou británii

Naplánujte si cestu s VisitBritain Journey Planner.

VisitBritain fanouškům Británie doporučuje sledovat soutěže na Facebooku či Twitteru.

Další informace o Londýně a Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.
Nejčtenější

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...

Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...Jsme jako uplakánci, přitom život v Česku je privilegium, říká cestovatel

Cestovatel Petr Horký

V 90. letech byl známý jako moderátor dětských pořadů. Nyní je Petr Horký uznávaným dokumentaristou a cestovatelem....

Jednou je poznáte a máte to na doživotí. Jak prozkoumat moravské Chřiby

Chřibské bučiny z Kazatelny

Jen jednou se necháte očarovat přírodní a historickou pokladnicí Chřibů a je s vámi konec. Hledání všech možných skal,...

Za nespláchnutý záchod pokuta. V Singapuru se trestá i rákoskou

Singapurský park Gardens by the Bay. Na vandalismus tu rozhodně není místo.

Jedna z turisticky nejpopulárnějších metropolí jihovýchodní Asie je známá svou čistotou a nízkou kriminalitou. Za ty...

Další z rubriky

Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Z očí do očí horským gorilám. To nejlepší, co Rwanda dává světu

Ubumwe, stříbrohřbetý samec rodiny Amahoro

Vlastně byste se jim do očí vůbec neměli dívat, protože je to může vyprovokovat k útoku. Někdy se tomu ale nelze...

Jsme jako uplakánci, přitom život v Česku je privilegium, říká cestovatel

Cestovatel Petr Horký

V 90. letech byl známý jako moderátor dětských pořadů. Nyní je Petr Horký uznávaným dokumentaristou a cestovatelem....

Najdete na iDNES.cz