Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Surfařská sezona v chladných měsících vůbec nekončí

aktualizováno 
- Středomořská letoviska už sice chladnou, ovšem vodním radovánkám ještě zdaleka nemusí být odzvoněno. Od Kanárských ostrovů přes španělskou Tarifu, francouzskou Riviéru, italské Lago di Garda a především mezi téměř všemi řeckými ostrovy se na prknech prohánějí surfaři a libují si, že podzimní vánky jim nejenom nadouvají plachty, ale i odfoukávají z přídi poslední plážové turisty.

Surfování už dnes přitom není sportem jenom pro vyvolené. Výrobci konečně pochopili, že windsurfing musí být především zábava a potěšení pro co nejširší vrstvy vyznavačů tohoto jedinečného sportu, a přizpůsobili tomu i své výrobky, které jsou dnes mnohem ovladatelnější, snazší a univerzálnější.
Pro ty, kteří se chtějí s windsurfingem seznámit, zdokonalit svoje schopnosti nebo si jednoduše pořádně zasurfovat do úmoru těla, aniž by přitom museli investovat značné částky do koupi kvalitní výstroje a vláčet ji přes půlku Evropy či rovnou zeměkoule, se jako optimální řešení jeví zázemí profesionálních surfařských středisek. Právě poměrně vysoké pořizovací náklady na kvalitní surfařskou výstroj (až 100 000 korun) jsou totiž jednou z překážek, která do značné míry brání masovějšímu rozšíření tohoto sportu.
V jednom z nejoblíbenějších surfařských míst, italském Largu di Garda, letos přitom přišlo půjčení "prkna" a "plachty" na dopoledne či odpoledne zhruba na 1000 korun a do kursů v nejrůznějších cenových i časových rozmezích je možné se zapsat hned na místě. Týdenní intenzivní windsurfingová škola tak člověka finančně nezruinuje, ale je příjemnou bránou do světa vln pro začátečníky i pokročilé.
Dobrým tipem při výběru vhodného surfařského centra je vyhýbat se hotelům, které kromě slunečníků, vodních šlapacích kol, velbloudů a jiných turistických atrakcí nabízejí i několik obstarožních prken. Skutečně profesionální surfařské kluby jsou vybaveny posledními modely plováků, plachet a další výstrojí nejrenomovanějších světových značek. Materiál je minimálně jednou, spíše dvakrát za rok obměňován a doplňován o nové modely.
Kromě moderní výstroje na vás čekají profesionální instruktoři, pod jejichž dohledem budou vaše pokroky rychlé a markantní. Obzvláště, pokud jste začátečníci, máte pod dohledem školeného instruktora možnost během jednoho týdne zvládnout to, co by vám jinak samotným trvalo celé měsíce.
Na své si ovšem rozhodně přijdou i už ostřílení surfaři. Oblíbenou součástí kursů bývají videozáznamy, na kterých s vámi večer u piva instruktor probírá všechny detaily vašeho denního výcviku.

KAM NA SURF: Když ochladne už i Středomoří, míří evropští surfaři k Rudému moři a především do egyptských středisek Safaga poblíž Luxoru nebo do Karnaku a Dahabu pod biblickou horou Sinaj, kde už je sezona v plném proudu. Uprostřed evropské zimy pak přichází čas pro exotičtější země jako jsou Kapverdy, Maledivy, Jihoafrická republika a karibská oblast s venezuelskou Isla Margarita a Isla Coche, Cabarette v Dominikánské republice či Barbados a Bonnaire. Kromě Mekky windsurfingu - Havaje - vám v zimě bude prkno krásně klouzat třeba i v Austrálii.
INFORMACE: Na internetu: http://www.club-mistral. com, či například specializovaná Lucky Tour, tel.02/3119291.

Autor:


Nejčtenější

Ale je tady krásně. Místo ze slavného filmu dnes nepozná ani Zdeněk Svěrák

"Václave? Proč nejsi moje žena?" ptá se Zdeněk Svěrák Jana Třísky jako rekreant...

Idylická krajina a typická venkovská stavení z filmu Na samotě u lesa zůstávají dodnes symbolem poklidného života,...

Sezona skončila, lidé jsou pryč. Kam na poslední chvíli k moři a do hor

Noli, ležící západně od Janova, patří k nejpěknějším místům Ligurie.

Mnohem méně lidí, mírnější ceny, přitom ještě stabilní počasí. Takové jsou hlavní výhody návštěvy přímořských i...Foťte si po svém. Hříchy fotografů, které profesionál nikdy neudělá

Tzv. „high key“ fotografie s převažujícími světlými tóny a malým kontrastem je...

Ve druhém dílu našeho seriálu o prohřešcích proti fotografické etiketě budeme stopovat hříchy fotografů během samotného...

Pilot boeingu zapomněl vyrovnat tlak v kabině, cestující krváceli z nosu

Ilustrační foto

Nejméně třicet pasažérů muselo vyhledat ošetření poté, co pilot indických aerolinek „zapomněl“ stisknout tlačítko...

Nejmenší skanzen a opuštěné lázně. Moravským krajem, který ani nemá jméno

Skanzen v Horním Smržově

Tento kraj nemá žádný zažitý zeměpisný ani národopisný název, a možná právě proto patří k nejhezčím venkovským oblastem...

Další z rubriky

Sezona skončila, lidé jsou pryč. Kam na poslední chvíli k moři a do hor

Noli, ležící západně od Janova, patří k nejpěknějším místům Ligurie.

Mnohem méně lidí, mírnější ceny, přitom ještě stabilní počasí. Takové jsou hlavní výhody návštěvy přímořských i...

Nejsilnější cestovní pas už nemají Němci, nejslabší mají stále Afghánci

Pokud by prý města a obce ze svých peněz nedotovaly úkony, které na ně přenáší...

Nejsilnější cestovní pas už nemají Němci, ale Singapurci. Obyvatelé tohoto městského státu v jihovýchodní Asii se díky...

Sixtinská kaple Alp. Malá švýcarská vesnice ukrývá poklad nedozírné hodnoty

Interiér kostela sv. Martina v Zillis

Pouhé tři kilometry od propasti Viamala v údolí Hinterrhein se nachází malá vesnička Zillis, která se nijak neliší od...

Najdete na iDNES.cz