Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stanování a kempům počasí nepřeje

  10:48aktualizováno  10:48
Střední Morava - Počasí lidem na dovolené zatím moc nepřeje a z letošní sezóny jsou trochu rozpačití i provozovatelé koupališť a kempů. Časté bouřky vyhánějí v posledních dnech lidi z kempů, tábořišť a i koupaliště zejí prázdnotou. Špatné počasí netěší ani správce hradů a zámků.

"Už tři dny tady není ani noha. Je mrtvo a jsme z toho zoufalí," posteskla si Alena Fajnorová, jednatelka společnosti, která provozuje letos nákladně rekonstruované koupaliště ve Šternberku.

Někteří lidé si však chodí večer alespoň posedět do nové zahradní restaurace v areálu koupaliště a jeho provozovatelé věří, že v příštích dnech se počasí konečně umoudří a nastane léto jak má být.

V autocampingu v Dolním Žlebu jsou v těchto dnech chatky obsazené jen ze dvou třetin a kromě toho je zde několik karavanů s turisty ze zahraničí.

Deštivé a hodně proměnlivé počasí však pochopitelně  nejvíce vadí lidem, kteří přespávají ve stanech. Někteří z nich již několikrát promokli a museli předčasně sbalit a odjet.

 Méně turistů než obvykle je i na Plumlovské přehradě v autocampingu Žralok. "Letos je to jaksi zakřiknuté," hodnotí zatím sezonu vedoucí kempu Zdeněk Dvořák.
Vinu však nedává jen počasí. "Myslím, že spousta lidí se rozhodla, že dovolenou stráví spíš u moře v zahraničí," dodává.

Ze špatného počasí se netěší ani správci hradů a zámků. "Neřekla bych, že návštěvnost závisí na tom, jak moc prší. Minulý týden, kdy bylo hezky, tady sice bylo mrtvo a tento týden je zase poměrně rušno, nějaké závěry se z toho však vyvozovat nedají. Návštěvníci jsou někdy nevyzpytatelní," uvedla Hana Váňová, ředitelka Správy hradů, zámků a zahrad na severní Moravě, která se stará o hrady  Bouzov a Šternberk. "Řekla bych, že návštěvnost je zatím průměrná. Lidí není ani málo, ani moc," dodal Váňová.
Nejčtenější

Sovětské mapy světových měst byly jako Wikipedia a Google Maps v jednom

Sověti byli pečliví: takhle detailně zmapovali New York (vpravo) a přístavní...

Podle sovětských civilních map vlastních oblastí se spolehlivě bloudilo. A to byl záměr, měly totiž mást Západ i za...

Nejkrásnější partie Krounky. Parádní výlet s ferratou, kterou zvládnou i děti

Krounka v Otradově

Doslova pohlazením po duši je putování údolím říčky Krounky na Chrudimsku. Nejhezčí pasáž pojmenovaná Šilinkův důl je...Golfský proud zpomaluje. Přirozený proces posiluje globální oteplování

Schéma ukazuje směr Golfského proudu

Dlouho to byly jen domněnky, nyní jsou ale k dispozici nové důkazy: v uplynulých zhruba stech letech se systém...

Žlutý cirkus v Indii. Bez trabantů, ale s Leninem na každém kroku

Lenin vypouští své draky...tento kout Indie je zkrátka rudý - ovšem v mnoha...

Posádka žlutého cirkusu přistála v Indii, ale žlutý cirkus stále nemá. Jejich dva trabanti, maluch a jawa 250 se stále...

Katka na Kubě: Češi mají všechno, a přesto jsou naštvaní

Katka v novém seriálu internetové televize Playtvák.cz

Ještě než odjela na Kubu, studovala doma půl roku mapu Havany. A po půl roce stráveném na ostrově věděla, že tady chce...

Další z rubriky

Nejkrásnější partie Krounky. Parádní výlet s ferratou, kterou zvládnou i děti

Krounka v Otradově

Doslova pohlazením po duši je putování údolím říčky Krounky na Chrudimsku. Nejhezčí pasáž pojmenovaná Šilinkův důl je...

Sezona v Českém Švýcarsku začala otevřením nové přeshraniční stezky

Pravčická brána těsně po dešti

Turistická sezona v Českém Švýcarsku začala ve čtvrtek otevřením nově značné přeshraniční stezky. Přecházet volně...

Pohádky stranou, tady prskala láva. Výlet na unikátní sopky u Jičína

Lomy rozřezaný sopečný vrch Veliš

Spojovat město pohádek a bránu do Českého ráje se sopkami napadne asi málokoho. Přitom v blízkém okolí Jičína skutečně...

Najdete na iDNES.cz