Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Soutěžte o zájezd do Velké Británie a objevte Glasgow - trendy i tradiční

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Objevujte britská města a dopřejte si to, co vás opravdu baví. VisitBritain vás provádí nejzajímavějšími místy Velké Británie a odhaluje jedinečný svět kontrastů, ve kterém si můžete dopřát to, co máte rádi. V rámci kampaně Dynamic Britain je pro vás připravena soutěž o zájezd do Londýna pro dvě osoby.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Město plné originálních secesních staveb slavného architekta Mackintoshe nemá ve Velké Británii obdoby. | foto: Visit Britain

soutěžte

Soutěžte o zájezd do Británie pro dvě osoby. Stačí správně odpovědět na otázku, kterou najdete na této adrese.

Výherce získá dvě zpáteční letenky do Londýna od společnosti EasyJet, ubytování na dvě noci s polopenzí ve dvoulůžkovém pokoji hotelu UMI (o hotelech UMI se dočtete více v tomto článku) a dvě předplacené karty na londýnskou hromadnou dopravu.

Glasgow je největším skotským městem a proslavil se svou kulturou, architekturou a designem. Glasgow byl domovem Charlese Rennieho Mackintoshe, zrodil se zde secesní "glasgowský styl" a dnes se mu přezdívá "hlavní město stylu" - titul, který reflektuje restaurace v duchu art deco, stylové obchody, kulturní centra, třicet uměleckých galerií a muzeí.

Ale historie Glasgow se píše už od doby kamenné a jako vstupní brána skotské Vysočiny (Highlands) je plné skotské historie a tradic.

Glasgow – město stylu

Město plné originálních secesních staveb slavného architekta Mackintoshe nemá ve Velké Británii obdoby. Navštivte Glasgow a budete si připadat jako v architektonické cukrárně. Nenechte si ujít Akademii umění, Willow Tea Rooms, Dům pro milovníky umění a podivte se nad originalitou stavby The Lighthouse.

Glasgow

Po procházce v ulicích se vydejte do Centra současného umění. Návštěvníci jsou nadšeni z eklektického programu umění, hudby, filmů, přednášek a navíc se zde každý rok koná šest velkých výstav, které představují současné skotské i mezinárodní umění nadějných talentovaných umělců.

A budete-li mít chuť na sladkou tečku v podobě hudebního koncertu, zaručeně si vyberete z nabídky Hudební arény, kde se představují denně kapely nejrůznějších žánrů. Hrály tu některé z nejslavnějších britských skupin a právě tady poprvé zářila hvězda slavné popové kapely Oasis.

K dobrému koncertu patří i tanec a nebude-li se vám ještě chtít jít spát domů, nechte se unést úžasnou atmosférou hudební scény Barrowlands. Ta byla zvolena druhou nejlepší malou scénou v Evropě. Barrowlands je proslulý skvělou akustikou a pružným parketem a o tom ví své hudebníci i celebrity z celého světa, kteří tento klub mají v oblibě.

Glasgow

K trendy stylu bezpodmínečně patří nakupování. Glasgow je po Londýnu druhým nejdůležitějším městem módy. Pro modely od slavných návrhářů zamiřte na náměstí Princes Square a do centra Buchacan. Značkové modely a neotřelé kousky seženete i v ulici Sauchiehall.

Tradiční Glasgow

Chcete si užít nefalšovanou skotskou atmosféru? Vypravte se za whiskey. Palírna Glengoyne Distillery, ležící pouhých 15 mil severně od Glasgow, získala své jméno od "Glen Guin" neboli údolí divokých hus a skotská whisky se tu dělá už více než 200 let. Sledujte, jak se whisky vyrábí, prohlédněte si palírnu a dopřejte si doušek.

Glasgow

Nepatříte mezi znalce kořalek, a přesto chcete zažít něco typicky skotského? Právě pro vás doporučujeme vypravit se na gaelskou slavnost Céilidh. Chvíli se budete jen dívat, ale zaručeně vás radost a veselí všech okolo nenechá chladnými.

Při Céilidhu se tančí tradiční tance za zvuků flétny, irské píšťaly, harmoniky a irského bubnu bouránu. Při tanci je skvělá zábava a kroky zvládne každý.

Glasgow

Výlet do Glasgow by nebyl úplný, pokud byste nezažili večer s živou hudbou v některé z mnoha historických glasgowských hospůdek, kde se pije to nejlepší pivo, tzv. Real Ale a naživo tu hraje tradiční rytmická živá skotská hudba.

Více informací o Velké Británii naleznete na www.visitbritain.cz.
Staňte se fanouškem Love UK na Facebooku!
Nejčtenější

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...

Zákaz vstupu na panské. Turisté chtějí průchod cenným lesem hájit u soudu

Vstup do Rukávečské obory u Milevska v září 2010.

V Česku je na spadnutí první soudní spor o zpřístupnění turistické značené cesty, kterou zahradil majitel pozemku a...Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Uhynul poslední nosorožec severní bílý, na světě zbývají už jen dvě samice

Nosorožec Sudán v Ol Pejetě v roce 2012

V Keni v rezervaci Ol Pejeta v pondělí uhynul poslední na světě žijící samec vzácného nosorožce severního bílého....

Za nespláchnutý záchod pokuta. V Singapuru se trestá i rákoskou

Singapurský park Gardens by the Bay. Na vandalismus tu rozhodně není místo.

Jedna z turisticky nejpopulárnějších metropolí jihovýchodní Asie je známá svou čistotou a nízkou kriminalitou. Za ty...

Další z rubriky

Nekomentujte politiku, vzkazuje Británie svým občanům v Rusku

Moskva. V popředí věže Kremlu, v pozadí monumentální budova Lomonosovovy...

Británie dnes vyzvala své občany, kteří cestují do Ruska, aby se tam kvůli zvýšenému napětí mezi oběma zeměmi vyhýbali...

Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

OBRAZEM: Život mezi kapkami deště. Kde na světě prší nejvíc?

(ilustrační snímek)

Jsou místa, kam by bez deštníku vyrazil jen blázen. Dokážete odhadnout, kde na světě nejvíc prší a kde spadlo tolik...

Najdete na iDNES.cz