Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Soutěžte o zájezd do Velké Británie a objevte Glasgow - trendy i tradiční

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Objevujte britská města a dopřejte si to, co vás opravdu baví. VisitBritain vás provádí nejzajímavějšími místy Velké Británie a odhaluje jedinečný svět kontrastů, ve kterém si můžete dopřát to, co máte rádi. V rámci kampaně Dynamic Britain je pro vás připravena soutěž o zájezd do Londýna pro dvě osoby.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Město plné originálních secesních staveb slavného architekta Mackintoshe nemá ve Velké Británii obdoby. | foto: Visit Britain

soutěžte

Soutěžte o zájezd do Británie pro dvě osoby. Stačí správně odpovědět na otázku, kterou najdete na této adrese.

Výherce získá dvě zpáteční letenky do Londýna od společnosti EasyJet, ubytování na dvě noci s polopenzí ve dvoulůžkovém pokoji hotelu UMI (o hotelech UMI se dočtete více v tomto článku) a dvě předplacené karty na londýnskou hromadnou dopravu.

Glasgow je největším skotským městem a proslavil se svou kulturou, architekturou a designem. Glasgow byl domovem Charlese Rennieho Mackintoshe, zrodil se zde secesní "glasgowský styl" a dnes se mu přezdívá "hlavní město stylu" - titul, který reflektuje restaurace v duchu art deco, stylové obchody, kulturní centra, třicet uměleckých galerií a muzeí.

Ale historie Glasgow se píše už od doby kamenné a jako vstupní brána skotské Vysočiny (Highlands) je plné skotské historie a tradic.

Glasgow – město stylu

Město plné originálních secesních staveb slavného architekta Mackintoshe nemá ve Velké Británii obdoby. Navštivte Glasgow a budete si připadat jako v architektonické cukrárně. Nenechte si ujít Akademii umění, Willow Tea Rooms, Dům pro milovníky umění a podivte se nad originalitou stavby The Lighthouse.

Glasgow

Po procházce v ulicích se vydejte do Centra současného umění. Návštěvníci jsou nadšeni z eklektického programu umění, hudby, filmů, přednášek a navíc se zde každý rok koná šest velkých výstav, které představují současné skotské i mezinárodní umění nadějných talentovaných umělců.

A budete-li mít chuť na sladkou tečku v podobě hudebního koncertu, zaručeně si vyberete z nabídky Hudební arény, kde se představují denně kapely nejrůznějších žánrů. Hrály tu některé z nejslavnějších britských skupin a právě tady poprvé zářila hvězda slavné popové kapely Oasis.

K dobrému koncertu patří i tanec a nebude-li se vám ještě chtít jít spát domů, nechte se unést úžasnou atmosférou hudební scény Barrowlands. Ta byla zvolena druhou nejlepší malou scénou v Evropě. Barrowlands je proslulý skvělou akustikou a pružným parketem a o tom ví své hudebníci i celebrity z celého světa, kteří tento klub mají v oblibě.

Glasgow

K trendy stylu bezpodmínečně patří nakupování. Glasgow je po Londýnu druhým nejdůležitějším městem módy. Pro modely od slavných návrhářů zamiřte na náměstí Princes Square a do centra Buchacan. Značkové modely a neotřelé kousky seženete i v ulici Sauchiehall.

Tradiční Glasgow

Chcete si užít nefalšovanou skotskou atmosféru? Vypravte se za whiskey. Palírna Glengoyne Distillery, ležící pouhých 15 mil severně od Glasgow, získala své jméno od "Glen Guin" neboli údolí divokých hus a skotská whisky se tu dělá už více než 200 let. Sledujte, jak se whisky vyrábí, prohlédněte si palírnu a dopřejte si doušek.

Glasgow

Nepatříte mezi znalce kořalek, a přesto chcete zažít něco typicky skotského? Právě pro vás doporučujeme vypravit se na gaelskou slavnost Céilidh. Chvíli se budete jen dívat, ale zaručeně vás radost a veselí všech okolo nenechá chladnými.

Při Céilidhu se tančí tradiční tance za zvuků flétny, irské píšťaly, harmoniky a irského bubnu bouránu. Při tanci je skvělá zábava a kroky zvládne každý.

Glasgow

Výlet do Glasgow by nebyl úplný, pokud byste nezažili večer s živou hudbou v některé z mnoha historických glasgowských hospůdek, kde se pije to nejlepší pivo, tzv. Real Ale a naživo tu hraje tradiční rytmická živá skotská hudba.

Více informací o Velké Británii naleznete na www.visitbritain.cz.
Staňte se fanouškem Love UK na Facebooku!Nejčtenější

Naivní Češi v sandálech jsou v Chorvatsku pojem. Znají je i záchranáři

Milovníci hor ocení při návštěvě Makarské výstup na vrcholky Biokova.

Makarska je klenot Dalmácie, ale umí být i nebezpečná. Nádherná a unikátní příroda totiž bývá při nepříznivém počasí...

V Paříži nainstalovali nové eko-pisoáry. Nechutné, bouří se místní

Pařížané si stěžují na výrazné pisoáry bez zástěn v centru města. (13. srpna...

Paříž přišla s novým nápadem, jak ekologicky využít lidskou moč. Nové červené pisoáry se slámou uvnitř dokážou vytvořit...Slovensko bez turistů. Nejkrásnější dolina Nízkých Tater zeje prázdnotou

Dolina Štiavnica od Štefánikovy chaty

Za nejkrásnější dolinu Nízkých Tater bývá obvykle považována Demänovská dolina s turistickým střediskem Jasná a...

Nebuďte povýšení a nechovejte se jako stádo. Sedm cestovatelských hříchů

Vyrážet do světa bez zvídavosti je jedním z největších hříchů pod sluncem.

Chcete si prázdninové toulky po světě opravdu užít? Podívejte se na seznam zásadních chyb, které nesmíte na cestách...

Turisté si odvážejí z pláží Sardinie písek, úřady rozdávají vysoké pokuty

Ilustrační snímek

Úřady na Sardinii bojují proti turistům, kteří si z tamních pláží odnáší na památku písek, což poškozuje životní...

Další z rubriky

Domy měla špinavé od sazí, teď je Zalipie nejbarevnější vesnicí Polska

V Zalipii překvapí také malovaná kamna.

Na první pohled vypadají zdejší domy jako vystřižené z dětských omalovánek. Lidové malby se tu ovšem objevují na všech...

Začíná Alka turnaj. Chorvaté si připomínají slavné vítězství proti Osmanům

Na město Sinj dohlíží z místa bývalé pevnosti Panna Marie.

Každý první srpnový víkend bývá v ulicích chorvatského města Sinj k vidění originální rytířský turnaj, který se pořádá...

Amsterdam pohlcuje kriminalita, v noci se z města stává džungle

Amsterdam se stabilně řadí mezi nejnebezpečnější evropské metropole. Na sto...

Nizozemská metropole je po setmění místem, kde přestávají platit zákony, varuje tamní ombudsman. Přetížená policie...

Najdete na iDNES.cz