Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Soutěžte o zájezd do Británie a poznejte Bristol, město země i vody

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Objevujte britská města a dopřejte si to, co vás opravdu baví. VisitBritain vás provede nejzajímavějšími místy Velké Británie a nabídne jedinečný svět kontrastů, ve kterém si můžete dopřát to, co máte rádi. V rámci kampaně Dynamic Britain je pro vás připravena soutěž o zájezd do Londýna pro dvě osoby.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Bristol je vzrušující, nekonvenční, umělecký, zábavný a oživený duchem dobrodružství. | foto: Visit Britain

soutěžte

Soutěžte o zájezd do Británie pro dvě osoby. Stačí správně odpovědět na otázku, kterou najdete na této adrese.

Výherce získá dvě zpáteční letenky do Londýna od společnosti EasyJet, ubytování na dvě noci s polopenzí ve dvoulůžkovém pokoji hotelu UMI (o hotelech UMI se dočtete více v tomto článku) a dvě předplacené karty na londýnskou hromadnou dopravu.

Tentokrát se s námi vydejte do Historického přístavního města Bristol, které bylo po staletí nejdůležitějším přístavem západní Anglie. Jeho jedinečná geografická poloha na řece Avoně a Avonská rokle představují fantastické spojení moře a země.

V Bristolu máte šanci vyzkoušet svoje námořnické schopnosti na některé z mnoha vodních atrakcí na řece i na moři, nebo zůstat nohama pevně na zemi a vychutnat si jednu z nejmalebnějších vyhlídek v Británii – někdy až 90 metrů nad Avonskou roklí.

Bristol – nohama pevně na zemi

Bristol je vzrušující, nekonvenční, umělecký, zábavný a oživený duchem dobrodružství. Wallace a Gromit, Massive Attack, Portishead a Smiles Beer ti všichni sem patří. Muzea, vědecká centra a noční život se v Bristolu setkávají, aby vytvořily místo nepodobné jinému.

The Tobacco Factory, nejnovější nezávislá scéna v Bristolu, představuje netradiční umělecké performace a v kontrastu Bristol Old Vic je nejstarším fungujícím divadlem v celé Anglii! Festivaly oslavující vše od filmu, přes hudbu a tanec, až po horkovzdušné balóny a život v přístavu, nabízí bohaté kulturní vyžití.

Bristol

Milovníci umění mohou navštívit výstavu v moderním Watershed Media Centre nebo další výstavy výtvarného umění v galerii západní Británie Royal West. Nejslavnější "street-artový” umělec s pseudonymem Banksy pochází z Bristolu a jeho díla si můžete prohlédnout na zdech, budovách a dokonce i na člunech po celém městě. Mezi jeho práce patří: Mild Mild West a Frogmore Street.

Nejnovější a vřele oslavovanou kulturní atrakcí je British Empire a Commonwealth muzeum, které Vás seznámí s kulturní tradicí království.

Bristol na vodě

Ne, neměli jste moc koktejlů, tenhle klub se opravdu houpe. Thekla je slavná restaurace a klub, který sídlí přímo na palubě lodi, kotvící ve východní části přístavu. Právě tady se konají ty nejlepší klubové akce v jihozápadní Anglii.

Bristol

Bristolské přístaviště je lemováno atrakcemi, kiny, loděmi, restauracemi a muzei. Nápadité atrakce pro nově příchozí přinesly na pobřeží více života. The Watershed Media Centre prezentuje nejžhavější digitální kulturu a ve fascinujícím a futuristickém At-Bristol si můžete užít interaktivní dobrodružství vašeho života nebo zhlédnout Imax 3D film.

Vydejte se na výpravu do světa animace, vytvářejte kosmické paprsky, řiďte vesmír v planetáriu, udělejte si vlastní televizní show, nebo se schovejte do obří bubliny.

Zachyťte letmý pohled na Bristol včerejších dnů při pobřežní plavbě lodí! První zaoceánská loď SS Great Britain a Bristolské průmyslové muzeum oslavují úspěchy bristolských průkopnických mořeplavců a průmyslových magnátů.

Arnolfini je jedním z nejdůležitějších evropských center současného umění, kde se pořádají výstavy, promítají filmy, hraje divadlo, tančí, konají přednášky a další akce. Sídlí v budově, která dříve bývala přístavním skladištěm.

Bristol

Okolí Bristolu - Clifton a most Suspension

Nádherné městečko Clifton je místem strmých georgiánských ulic, úžasných butiků, galerií, kaváren a nalézá se zde také jedno z nejvíce obdivovaných míst v Bristolu – most Clifton Suspension Bridge. Byl navržen slavným viktoriánským inženýrem I. K. Brunelem, který mimo jiné navrhl i první zaoceánský parník, který jsme již zmínili.

Senzační zasazení mostu ve skalních stěnách Avonské propasti z něj udělalo jeden ze symbolů Bristolu, každoročně lákající tisíce návštěvníků, kteří při procházce přes něj mohou obdivovat propast a elegantní Clifton. Poblíž je bristolská ZOO, ve které je více než 300 exotických a ohrožených živočišných druhů.

Obdivujte například pavilon "Pásmo Brazílie", "Pobřeží tučňáků a lachtanů", "Ostrov goril", "Dům plazů", "Svět hmyzu" a mnoho dalších.

Bristol

Cyklisté jistě nepohrdnou projet se po první národní cyklistické stezce v Británii. Trasa Bristol – Bath měří 17 mil (27 km) a vede podél nepoužívané železnice do města Bath. Bath je městem památek světového dědictví a sídlem nejlépe zachovaných římských lázní na světě.

Více informací o Velké Británii naleznete na www.visitbritain.cz.
Staňte se fanouškem Love UK na Facebooku!
Nejčtenější

Zákaz vstupu na panské. Turisté chtějí průchod cenným lesem hájit u soudu

Vstup do Rukávečské obory u Milevska v září 2010.

V Česku je na spadnutí první soudní spor o zpřístupnění turistické značené cesty, kterou zahradil majitel pozemku a...

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Mám život v tašce, ale skončit nemůžu, říká horský vůdce

Josef Šimůnek

Josef Šimůnek má zajímavé povolání. Je horským vůdcem. V České republice má toto mezinárodní osvědčení jen třicet lidí....

Třikrát ke dnu a metál od Hitlera. Neobyčejný příběh jedné obyčejné lodě

Lodi je 90 let a po všech eskapádách už navždy kotví ve Stockholmu.

Vypadá tak nudně: ale šla třikrát ke dnu, zachránila 553 lidí, dostala medaili od Hitlera, potopilo ji torpédo, šly po...

Další z rubriky

OBRAZEM: Život mezi kapkami deště. Kde na světě prší nejvíc?

(ilustrační snímek)

Jsou místa, kam by bez deštníku vyrazil jen blázen. Dokážete odhadnout, kde na světě nejvíc prší a kde spadlo tolik...

Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Nekomentujte politiku, vzkazuje Británie svým občanům v Rusku

Moskva. V popředí věže Kremlu, v pozadí monumentální budova Lomonosovovy...

Británie dnes vyzvala své občany, kteří cestují do Ruska, aby se tam kvůli zvýšenému napětí mezi oběma zeměmi vyhýbali...

Najdete na iDNES.cz