Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Soutěžte o zájezd do Británie a objevte Edinburgh - temný i zářící

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Objevujte britská města a dopřejte si to, co vás opravdu baví. VisitBritain vás provádí nejzajímavějšími místy Velké Británie a odhaluje jedinečný svět kontrastů, ve kterém si můžete dopřát to, co máte rádi. V rámci kampaně Dynamic Britain je pro vás připravena soutěž o zájezd do Londýna pro dvě osoby.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Edinburgh | foto: Visit Britain

soutěžte

Soutěžte o zájezd do Británie pro dvě osoby. Stačí správně odpovědět na otázku, kterou najdete na této adrese.

Výherce získá dvě zpáteční letenky do Londýna od společnosti EasyJet, ubytování na dvě noci s polopenzí ve dvoulůžkovém pokoji hotelu UMI (o hotelech UMI se dočtete více v tomto článku) a dvě předplacené karty na londýnskou hromadnou dopravu.

Dnes se s námi vydejte do Edinburghu a nechte se oslnit nádherou skotské metropole. Nekonečné množství tradičních skotských oslav a novodobých festivalů dodává městu energii a Edinburgh vyzařuje radost a skotskou pohostinnost.

I poté, co město zahalí tma, historické centrum stále září a třpytí se tisíci světel a rozjásaný dav dál plní ulice a uličky dlážděné kočičími hlavami. Edinburgh má ale i svou temnou stránku, pochmurnou a hrozivou minulost plnou příběhů tak příšerných a hrůzostrašných, že budete litovat, že jste se vůbec ptali.

Staré město se setkává s Novým městem

EdinburghProjděte se s námi Edinburghem - metropolí Skotska a jednou z nejúžasnějších turistických destinací. Najdete zde 4 500 památkově chráněných budov, což je největší koncentrace památek na světě. Edinburgh je i moderním, dynamickým městem umění a kultury s muzei, galeriemi a univerzitami.

Poznejte dvě tváře Edinburghu - historické Staré město se středověkým Edinburským hradem a uličkami dlážděnými kočičími hlavami a elegantní klasické georgiánské Nové město. Kombinace těchto dvou částí spolu s fantastickými událostmi a oslavami jako je Hogmanay - skotský silvestr - nebo úžasný Festival Fringe, jsou tím, co dává Edinburghu jeho jedinečný charakter. Společně vytvářejí fascinující město, ve kterém sídlí kouzelná duše Skotska.

Starému městu dominuje Edinburský hrad, který spočívá na vrcholu skály na konci Royal Mile (Královská míle). Navštivte jej a prozkoumejte tisíce let historie, sledujte třpyt světel a oslnivý jas skotských korunovačních klenotů.

Vydejte se také na výpravu za skotskou whisky a za duchy. Pod ulicí Royal Mile je tajný labyrint podzemních chodeb, kde prý straší! I dnes je to děsivé místo, ale pokud si troufáte, máte možnost strávit ve sklepeních celou noc.

V Edinburghu máte možnost zažít strašidelnou prohlídku Starého města: dlouhá historie vražd, mučení, poprav a morových ran zanechala v edinburghských ulicích své temné dědictví. Vypravte se do děsivé minulosti a vyslechnete směs dramatických příběhů a strašlivých historických faktů.

Edinburgh

Historie plná strachu ožívá a vy můžete být při tom. Nenechte si ujít výstavu Clan Wars - Válka klanů - interaktivní výstavu připomínající doby konfliktu a krvavých bojů mezi skotskými klany, i další fascinující výstavy.

Po adrenalinovém zážitku se jistě zklidníte v kapli Rosslyn Chapel, stojící hned za branami Edinburgu. Kaple představuje nejkrásnější ukázku středověkého stavitelství ve Skotsku a bývá popisována jako "kamenná tapiserie”. Úchvatná směs náboženské i pohanské symboliky přinesla stavbě i "roli" ve filmu Šifra mistra Leonarda.

Pokud vás okouzlil svět čarodějek a kouzelníků, navštivte literární rodiště nejoblíbenějšího kouzelníka, Harryho Pottera, spisovatelky J. K. Rowlingové. První knihy o Harrym Potterovi psala J. K. Rowlingová v Elephant House Café, kde si vychutnávala i výbornou kávu a domácí koláčky.

Edinburgh

Zářící Nové město

Pozoruhodná Arturova hora a opravdový kousek divočiny v centru města nabízí nepřekonatelný výhled na město. Cesta na vrchol zabere asi hodinu a východ slunce se tu stává takřka spirituálním zážitkem.

Bílé obloukovité ulice a elegantní vzdušné stavby georgiánského Nového města, jež bylo k přeplněnému Edinburghu přistaveno v 18. století, představují oproti temným a zakřiveným uličkám středověkého Starého města dokonalý kontrast.

Skotská galerie umění vystavuje sbírku moderního skotského a zahraničního umění, která čítá přes pět tisíc uměleckých děl a obsahuje i mnoho Mackintoshových prací, obrazy skupiny nazývané "skotští koloristé", do které patří i Gillies, Maxwell, Eardley, Philipson, Davie, Bellany, Currie a Howson.

Edinburgh nabízí spoustu skvělých míst, kam vyrazit na nákupy! Princes Street, která odděluje Staré a Nové město, je lemována obchodními domy; George Street je plná butiků a barů; náměstí Svatého Ondřeje a Multrees Walk, to je přímo návrhářské nebe; a samozřejmě je tu Royal Mile, kde seženete skvělé skotské suvenýry.

Pro sportovní fanoušky je Edinburgh pravým rájem. Stadiony Easter Road a Tynecastle jsou domovy dvou nejdůležitějších městských fotbalových klubů Hibernian F.C a Heart of Midlothian F.C. Edinburgh si zamilují i golfoví fanatici - ve městě a jeho okolí se nachází několik světových hřišť - mezi nimi i Gullane, kde se hraje britský šampionát a kvalifikační hřiště v Dunbaru.

Edinburgh

Přehlídka Edinburgh Military Tattoo

Nakonec vám připomínáme nejzajímavější události v Edinburghu, které byste si měli poznamenat do diáře - přehlídka Edinburgh Military Tattoo 6. - 28. 8. 2010 a proslulý multikulturní festival Edinburgh Festival Fringe, který bude probíhat ve dnech 6. - 30. 8. 2010 v srpnu a samozřejmě oslavy Hogmanay v prosinci, nejúžasnější přivítání nového roku.

Jedno je jisté: pokud cestujete do Edinburghu, určitě budete potřebovat předplatní vstupenku Edinburgh Pass. Nabízí volný vstup do více než 30 nejlepších pamětihodností, veřejnou dopravu z letiště a po městě zdarma, tištěného průvodce a spoustu dalších exkluzivních nabídek.

Více informací o Velké Británii naleznete na www.visitbritain.cz.
Staňte se fanouškem Love UK na Facebooku.
Nejčtenější

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...

Zákaz vstupu na panské. Turisté chtějí průchod cenným lesem hájit u soudu

Vstup do Rukávečské obory u Milevska v září 2010.

V Česku je na spadnutí první soudní spor o zpřístupnění turistické značené cesty, kterou zahradil majitel pozemku a...Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Jsme jako uplakánci, přitom život v Česku je privilegium, říká cestovatel

Cestovatel Petr Horký

V 90. letech byl známý jako moderátor dětských pořadů. Nyní je Petr Horký uznávaným dokumentaristou a cestovatelem....

Jednou je poznáte a máte to na doživotí. Jak prozkoumat moravské Chřiby

Chřibské bučiny z Kazatelny

Jen jednou se necháte očarovat přírodní a historickou pokladnicí Chřibů a je s vámi konec. Hledání všech možných skal,...

Další z rubriky

OBRAZEM: Život mezi kapkami deště. Kde na světě prší nejvíc?

(ilustrační snímek)

Jsou místa, kam by bez deštníku vyrazil jen blázen. Dokážete odhadnout, kde na světě nejvíc prší a kde spadlo tolik...

Z očí do očí horským gorilám. To nejlepší, co Rwanda dává světu

Ubumwe, stříbrohřbetý samec rodiny Amahoro

Vlastně byste se jim do očí vůbec neměli dívat, protože je to může vyprovokovat k útoku. Někdy se tomu ale nelze...

Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Najdete na iDNES.cz