Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sobotní výlet na kolech

  15:34aktualizováno  15:34
Třešť - Pro milovníky výletů na kolech připravil SK Klub českých turistů Třešť na sobotu 19. května cykloturistickou akci "Z Třeště do Třeště přes hrad Roštejn". Je možné si vybrat z devíti okruhů. Prezentace účastníků je v sobotu od 7 do 10 hodin u ZŠ Třešť v ulici Josefa Hory. Cílem všech okruhů je Drastichův mlýn - areál jezdeckého klubu ve Váňovské ulici.

Děti do 15 let se na trasu mohou vydat pouze v doprovodu osoby starší 18 let, mapky s popisem okruhu dostanou účastníci na startu.

"Okruh plukovníka Švece" - trasa dlouhá 18 kilometrů je určena především pro nejmenší děti v doprovodu rodičů, spojený s návštěvou hraru Roštejn. Ti šikovní si mohou v Čenkově přečíst kdo byl plukovník Švec.

"Okruh pramene řeky Moravské Dyje"- trasa dlouhá 23 kilometrů je vhodná pro menší školáky s rodiči, navštíví také hrad Roštejn a uvidí studánku, kde pramení Moravská Dyje.

"Okruh Prázdnin v Telči" - trasa dlouhá 35 kilometrů, velice pohodový nenáročný okruh, který vede přes Růženou, hrad Roštejn, Telč, Panenskou Rozsíčkua, pramen Moravské Dyje a zpět do Třeště.

"Okruh Javořice" - trasa dlouhá 46 kilometrů vede přes nejvyšší vrch Českomoravské vrchoviny, okolo Malého pařezitého rybníka a Knížecí chaty na Javořici.

"Okruh vrchu Křemešník a evropského rozvodí" - trasa dlouhá 50 kilometrů nabízí jak návštěvu poutního místa, tak výhledy z rozhledny Pípalky (při troše štěstí lze vidět i náměstí v Jihlavě), evropské rozvodí Labe a Dunaje na železničním strážním domku u Nové Bukové.

"Okruh lesního klidu Špičáku a Černíku" - trasa dlouhá 50 kilometrů - relaxace v klidu lesa, zpestřená sjezdy a stoupáními, které si můžete zpestřit posezením v hospůdkách. Trasa vede přes Čeřínek, Rohoznou, kolem řeky Jihlava, hrad Roštejn, Sedlejov a premen Moravské Dyje

"Okruh Dačic - města první kostky cukru" - trasa dlouhá 60 kilometrů nabízí výlet krajem kamenolomů, kolem pštrosí farmy přes poutní místo Kostelní Vydří do Dačic, kde byla vyrobena první kostka cukru na světě.

"Okruh Pelhřimova - města rekordů" - trasa dlouhá 65 kilometrů a vede kolem vrchu Křemešník, také můžete navštívit památkové rezervace včetně cukrárek a hospůdek.

"Okruh Telče a slanovic - perel renezance" - trasa dlouhá 85 kilometrů a vede přes Roštejn, Dačice, Telč a pramen Moravské Dyje. Tento nejdelší okruh má na své trase nejvíce zajímavostí.Témata: Cukr, Dunaj, Dyje, Labe

Nejčtenější

Nejsilnější cestovní pas už nemají Němci, nejslabší mají stále Afghánci

Pokud by prý města a obce ze svých peněz nedotovaly úkony, které na ně přenáší...

Nejsilnější cestovní pas už nemají Němci, ale Singapurci. Obyvatelé tohoto městského státu v jihovýchodní Asii se díky...

Sezona skončila, lidé jsou pryč. Kam na poslední chvíli k moři a do hor

Noli, ležící západně od Janova, patří k nejpěknějším místům Ligurie.

Mnohem méně lidí, mírnější ceny, přitom ještě stabilní počasí. Takové jsou hlavní výhody návštěvy přímořských i...Experti varují před tuningem elektrokol. Stroj zničí a je nebezpečný

Redaktor MF DNES Miloslav Lubas s manželkou si vyzkoušeli, jak se v Jizerkách...

Někteří majitelé elektrokol své stroje upravují a navyšují jejich maximální rychlost s podporou motoru. Proti tuningu...

Tady nepospíchá ani řeka. Pěšky naším nejmenším národním parkem

Ráno u Dyje na rakouské straně

Řeka Dyje vyhloubila za miliony let mezi Vranovem a Znojmem divoký a zalesněný kaňon se spoustou meandrů, kamenných...

Na Mount Everestu řádí pojistná mafie. Horolezce okrádaly i nemocnice

Horolezci se kochají pohledem na Mount Everest

Stovky milionů dolarů během několika posledních let měly vydělat na pojistných podvodech nemocnice, společnosti s...

Další z rubriky

Magický masiv Ondřejníku trápí kůrovec, přesto jde téměř o povinný výlet

Hřeben Ondřejníku z Palkovických hůrek

Panorama Beskyd si nelze představit bez masivu Ondřejníku, výrazně a izolovaně vystupujícího z podbeskydské krajiny....

Pražská zoo opět mezi elitou. V prestižním žebříčku obhájila páté místo

Ve středu 9. listopadu oslaví gorilí samec Richard své 25. narozeniny,...

Zoologické zahradě v Praze se opět podařilo uspět v náročné světové konkurenci a v žebříčku cestovatelského serveru...

VIDEO: Zaniklé tratě v Česku. Cukrovarská dráha rezignovala až před autobusy

Motorový vůz M131.1133 na vlaku 90705 opouští stanici Smidary, 29. 5. 1976,...

V jedenáctém díle Zaniklých tratí zamíříme do východních Čech. Ukážeme vám krátkou lokálku, která se 95 let proplétala...

Najdete na iDNES.cz