Lihovar Gleinmorangie.

Lihovar Gleinmorangie. | foto: VisitBritain

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Skotská královna whisky se jmenuje Glenmorangie

Lahodnou skotskou whisky Glenmorangie charakterizuje kvalita surovin, ze kterých se vyrábí, osvícení majitelé, zruční řemeslníci a výtečná chuť. Jedinečná krajina, kulturní dědictví a fascinující příběh. Pojďte se s VisitBritain vypravit do Skotska a poznáte nikdy nekončící kaleidoskop chutí, který se inspiruje starověkou tradicí a dnes je žijící legendou.

Když se v roce 297 Římané ocitli v nejsevernějších částech Velké Británie, narazili na vznešený kmen Piktů. Pojmenovali je podle jejich pomalovaných těl, která si dekorovali v přírodních barvách. Již tito pradávní předkové pěstovali ječmen na stejných polích a pili vodu z pramenů Tarlogie, ze kterých se dnes vyrábí whisky Glenmorangie.

V roce 1843 se v královském okrese Tain na severu skotské vrchoviny Highlands rozhodl farmář William Matheson postavit lihovar. Záhy se zde začal vyrábět dnes již tradiční skotská whisky Glenmorangie. Ptáte se proč tento název?

Matheson pojmenoval svou whisky po mírumilovné a úchvatné zemi, ze které pochází suroviny, potřebné k její výrobě. Ve skotské starokeltšině (gaelštině) znamená Glenmorangie "údolí klidu".

Gleinmorangie.

Značka Glenmorangie a její pečeť se inspiruje krajinou a především kulturním a historickým dědictvím okresu Tain. Piktové zanechali odkaz v podobě rytin v pískovcových kamenech, které si dodnes máte možnost ve Skotsku prohlédnout. Kaleidoskopické ztvárnění pokladů kmene zachycuje přírodní živly. Piktové zobrazili svérázným způsobem moře, země, nebe a například princeznu na lovu.

Výrobu whisky prý do Skotska přinesli irští mniši při své misijní činnosti v 5. století. Dlouhou dobu byl alkohol destilován především v klášterech, a to jako léčebný prostředek. Přestože se při pálení whisky používají stejné suroviny a při první fázi výroby i podobné postupy jako při výrobě piva, díky původnímu léčebnému využití spadala výroba whisky ve středověku pod cech lazebníků a ranhojičů.

Gleinmorangie.V této době se whisky konzumovala mladá, krátce po destilaci. Pozitivní účinek zrání na chuť whisky byl objeven teprve v 18. století.

A od té doby se traduje již přes 16 generací receptura té nejjemnější sladové whisky Gleinmorangie. 16 můžů z Tainu, to je dynastie legendárních řemeslníku, která si pečlivě střeží tajemství rodu – ingredience a postup výroby lahodného alkoholického nápoje Gleinmorangie, který působí v přiměřeném množství pozitivně na Vaše smysly.

V útrobách sudů, které jsou vyráběny na míru z dubového dřeva, které pochází z amerického Missouri, zraje a putuje v nejdelších trubkách v celém Skotsku. Gleinmorangie je místem, kde se desítky let zdokonaluje výroba. Ve 20. letech 20. století se majitel lihovaru rozhodl exportovat zlatavou tekutinu za hranice Velké Británie a dodnes je Gleinmorangie oblíbenou značkou po celém světě.

Nechte se svést chutí výjimečné skotské whisky Gleinmorainge a nebudete litovat – je to skutečné dobrodružství pro vaše smysly. Zde naleznete destilérnu Glenmorangie na mapě a zde si můžete vybrat ubytování www.glenmorangie.com.

Gleinmorangie.

Až se dozvíte, jak chutná pravá skotská whisky, můžete se vypravit na Festival vizuálního umění, který se uskuteční v nedalekém Glasgow, nebo prožít strhující a napínavá utkání v rugby v srdci Skotska, v pulzujícím Edinburghu Magic Weekend website.

A kdo neodolá a bude chtít vědět ještě něco více o skotské whisky, může se vydat na tradiční Festival whisky ve Speyside. Mapa Speyside

Zde naleznete kompletní program festivalu, který se uskuteční poslední dubnový víkend. Pro návštěvníky je připravena mimo jiné škola whisky, bohaté ochutnávky a doprovodný program plný kulinářských specialit.

VisitBritain fanouškům Británie doporučuje sledovat soutěže na Facebooku či Twitteru.

Další informace o Londýně a Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.