VIDEO: Nejvyšší bungee jump světa. Skok do propasti ze čtvrt kilometru

  14:13aktualizováno  14:13
Od konce léta si budou moci turisté na skleněném mostu přes kaňon v čínské prefektuře Čang-ťia-ťie vyzkoušet rekordní bungee jump. Nová plošina ve výšce 260 metrů přibude ke zdejšímu skleněnému mostu letos v srpnu. Zatím si ji vyzkoušeli jen profesionálové.

Jakmile bude plošina otevřená, půjde o nejvyšší skok na laně na světě. Zatím drží primát Macau Tower, věž v čínské správní oblasti Macao, kde je možné skočit z výšky 233 metrů.

„Skok z mostu v Čang-ťia-ťie bude výjimečný tím, že se člověku otevře krásná podívaná na nezvyklou krajinu,“ říká Joe Chen, který je náměstkem generálního manažera turistického odboru kaňonu v Čang-ťia-ťie. 

„A díky skleněnému mostu na něm budou moci vidět, jak pod nimi někdo skáče bungee jumping. Navíc na rozdíl od skoku z Macau Tower nevyžaduje skok z mostu směrový vodicí kabel, takže budete mít dojem volného pádu,“ dodal Chen.

Pro ty, kdo ke skoku neseberou odvahu, bude k dispozici na konci mostu tematický bar a restaurace, kde si budou moci objednat drinky inspirované bungee jumpingem a sledovat odvážlivce, jak se na pružném laně vrhají do hlubiny.

Nová atrakce si odbyla předpremiéru už koncem května, kdy skleněný most přes kaňon hostil propagační Bungee Jump Challenge. Pozváni byli nadšenci z celého světa, mezi nimiž byl například Ollie Headon z Velké Británie, který má za sebou přes 200 skoků na více než 20 místech po celém světě, nebo Stephanie Shieldsová, jediná trenérka bungee v Asii.

Další rozvoj kaňonu

Otevřením plošiny pro odvážlivce však rozvoj malebného parku kolem kaňonu v Čang-ťia-ťie nekončí. Během následujících let by měla přibýt mimo jiné i nová skluzavka nebo nejdelší houpačka na světě, uvedl Chen.

Skleněný most přes kaňon byl otevřen v roce 2016 a táhne se v délce 430 metrů přes 300 metrů hluboké údolí. Most navrhl izraelský architekt Chajm Dotan a od zahájení provozu se po něm prošlo téměř šest milionů návštěvníků.

Most má dva boční ocelové nosníky, závěsná lana a skleněnou podlahu i zábradlí. Najednou unese až 800 lidí. Klene se mezi dvěma útesy v národním parku, který byl inspirací pro planetu Pandora ve filmu Avatar z roku 2009 režiséra Jamese Camerona. Konstrukce mostu byla hotová už za půl roku od schválení projektu.

Autoři: ,


Nejčtenější

Brány a soutěsky Strážovských vrchů. Neskutečný výlet pro milovníky skal

Panoramatický rozhled ze zříceniny Súľovský hrad

Skalní města bývají vyhledávaným cílem turistů. Súľovské skály vám pak k malebnosti přidají bonus v podobě...

Ať žijí duchové. Podívejte se, kde skřítkové a tesaři vylezli z mechu

A ještě jeden snímek z poválečných oprav chátrající památky

Vy cizáci, zmizte! Tak odháněl ze svého hradu rytíř Brtník nezvané hosty. Dnešní hrad Krakovec je ovšem na hosty dobře...Silný žaludek a trpělivost s sebou. Na co se připravit při cestě do Indie

Hmyzí trus a znečištěný vzduch zabarvily původně bílou hrobku Tádž Mahal v...

Do druhé nejlidnatější země světa míří na přelomu roku tisíce cestovatelů. Indie je pestrobarevná a hlavně...

Byl jsem ve všech zemích světa dvakrát, tvrdí cestovatelský rekordman

Babis Bizas na návštěvě Crozetových ostrovů v roce 2013

Řecký cestovatel Babis Bizas se na svou první cestu vydal v roce 1976 ve věku 22 let. Od té doby se v podstatě...

Nenápadný klenot Saského Švýcarska. Údolím Křinice těsně před zavíračkou

V kaňonu Křinice

Ideální doba pro návštěvu Českého nebo Saského Švýcarska nastala právě teď. Letní humbuk je definitivně pryč a blíží se...

Další z rubriky

Brány a soutěsky Strážovských vrchů. Neskutečný výlet pro milovníky skal

Panoramatický rozhled ze zříceniny Súľovský hrad

Skalní města bývají vyhledávaným cílem turistů. Súľovské skály vám pak k malebnosti přidají bonus v podobě...

Ohně, středověk a úžasné masky. Slavnost trubačů v Alsasku vás uhrane

Nádherný svátek trubačů v Alsasku - Pfifferdaj

Mezi Porýnskou nížinou a pohořím Vogézy leží jeden z nejmenších, ale zato nejhezčích regionů Francie. Podzim je v...

Silný žaludek a trpělivost s sebou. Na co se připravit při cestě do Indie

Hmyzí trus a znečištěný vzduch zabarvily původně bílou hrobku Tádž Mahal v...

Do druhé nejlidnatější země světa míří na přelomu roku tisíce cestovatelů. Indie je pestrobarevná a hlavně...Najdete na iDNES.cz