Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Nejvyšší bungee jump světa. Skok do propasti ze čtvrt kilometru

  14:13aktualizováno  14:13
Od konce léta si budou moci turisté na skleněném mostu přes kaňon v čínské prefektuře Čang-ťia-ťie vyzkoušet rekordní bungee jump. Nová plošina ve výšce 260 metrů přibude ke zdejšímu skleněnému mostu letos v srpnu. Zatím si ji vyzkoušeli jen profesionálové.

Jakmile bude plošina otevřená, půjde o nejvyšší skok na laně na světě. Zatím drží primát Macau Tower, věž v čínské správní oblasti Macao, kde je možné skočit z výšky 233 metrů.

„Skok z mostu v Čang-ťia-ťie bude výjimečný tím, že se člověku otevře krásná podívaná na nezvyklou krajinu,“ říká Joe Chen, který je náměstkem generálního manažera turistického odboru kaňonu v Čang-ťia-ťie. 

„A díky skleněnému mostu na něm budou moci vidět, jak pod nimi někdo skáče bungee jumping. Navíc na rozdíl od skoku z Macau Tower nevyžaduje skok z mostu směrový vodicí kabel, takže budete mít dojem volného pádu,“ dodal Chen.

Pro ty, kdo ke skoku neseberou odvahu, bude k dispozici na konci mostu tematický bar a restaurace, kde si budou moci objednat drinky inspirované bungee jumpingem a sledovat odvážlivce, jak se na pružném laně vrhají do hlubiny.

Nová atrakce si odbyla předpremiéru už koncem května, kdy skleněný most přes kaňon hostil propagační Bungee Jump Challenge. Pozváni byli nadšenci z celého světa, mezi nimiž byl například Ollie Headon z Velké Británie, který má za sebou přes 200 skoků na více než 20 místech po celém světě, nebo Stephanie Shieldsová, jediná trenérka bungee v Asii.

Další rozvoj kaňonu

Otevřením plošiny pro odvážlivce však rozvoj malebného parku kolem kaňonu v Čang-ťia-ťie nekončí. Během následujících let by měla přibýt mimo jiné i nová skluzavka nebo nejdelší houpačka na světě, uvedl Chen.

Skleněný most přes kaňon byl otevřen v roce 2016 a táhne se v délce 430 metrů přes 300 metrů hluboké údolí. Most navrhl izraelský architekt Chajm Dotan a od zahájení provozu se po něm prošlo téměř šest milionů návštěvníků.

Most má dva boční ocelové nosníky, závěsná lana a skleněnou podlahu i zábradlí. Najednou unese až 800 lidí. Klene se mezi dvěma útesy v národním parku, který byl inspirací pro planetu Pandora ve filmu Avatar z roku 2009 režiséra Jamese Camerona. Konstrukce mostu byla hotová už za půl roku od schválení projektu.

Autoři: ,


Nejčtenější

Naivní Češi v sandálech jsou v Chorvatsku pojem. Znají je i záchranáři

Milovníci hor ocení při návštěvě Makarské výstup na vrcholky Biokova.

Makarska je klenot Dalmácie, ale umí být i nebezpečná. Nádherná a unikátní příroda totiž bývá při nepříznivém počasí...

V Paříži nainstalovali nové eko-pisoáry. Nechutné, bouří se místní

Pařížané si stěžují na výrazné pisoáry bez zástěn v centru města. (13. srpna...

Paříž přišla s novým nápadem, jak ekologicky využít lidskou moč. Nové červené pisoáry se slámou uvnitř dokážou vytvořit...Musíte sebrat odvahu a se žralokem bojovat, řekl v Rozstřelu filmař žraloků

Steve Lichtag byl hostem pořadu Rozstřel.

Na začátku srpna usmrtil českého turistu v egyptském letovisku Marsá Alam žralok. V Egyptě nejde o ojedinělý útok, za...

Slovenský šerpa napsal historický milník, na vrchol Sněžky vynesl 165,5 kila

Slovenský šerpa pokořil sedmdesát let starý rekord (18. srpna 2018).

Tři padesátiletí extrémní vynašeči dohromady na zádech odnesli čtyři metráky vody. Čekala je kamenitá cesta i dvě stě...

Izrael postavil své první mezinárodní letiště. Teroristé zde nemají šanci

Nové letiště postavili v Negevské poušti a pojmenovali po astronautu Ramonovi a...

První letadla s turisty tady sice mají začít přistávat v zimě, ale už je hotovo. Izrael nedávno slavnostně otevřel...

Další z rubriky

Slovensko bez turistů. Nejkrásnější dolina Nízkých Tater zeje prázdnotou

Dolina Štiavnica od Štefánikovy chaty

Za nejkrásnější dolinu Nízkých Tater bývá obvykle považována Demänovská dolina s turistickým střediskem Jasná a...

Musíte sebrat odvahu a se žralokem bojovat, řekl v Rozstřelu filmař žraloků

Steve Lichtag byl hostem pořadu Rozstřel.

Na začátku srpna usmrtil českého turistu v egyptském letovisku Marsá Alam žralok. V Egyptě nejde o ojedinělý útok, za...

Naivní Češi v sandálech jsou v Chorvatsku pojem. Znají je i záchranáři

Milovníci hor ocení při návštěvě Makarské výstup na vrcholky Biokova.

Makarska je klenot Dalmácie, ale umí být i nebezpečná. Nádherná a unikátní příroda totiž bývá při nepříznivém počasí...

Najdete na iDNES.cz