Diskuze

Lidská práva, nebo konec zabíjení? Rwanda zápasí o svou budoucnost

Zákaz igelitek, subotniky, Singapur jako vzor. Kolem země, která je už 23 let bez masakrů, se hrotí spor o to, zda má Afrika za každou cenu dbát na učebnice lidských práv, nebo hlavně na to, aby se lidé už nezabíjeli a měli se líp.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Fajn, už vím, kam pojedem s rodinou na dovolenou. Tohle je třeba podpořit.

3 0
možnosti
OU
Uživatel požádal o vymazání
1 0
možnosti
JH

J54a92n 94H36l52e26d66í47k

28. 9. 2017 22:07

Zkázu Afriky rozpoutalo násilné vyhnání kolonizátorů, kteří domorodce civilizovali. Sovětské Rusko s Varšavskou smlouvou zahájilo tzv. národní osvobozenecký boj cca 2.500 afrických kmenů navzájem prot isobě,- pod heslem Za mír a svobodu" a za vyhnání imperialistů z Afriky. Bílý soudce těžko pochopí mentalitu Křováků, pro které je cena života půl groše. Potravinová pomoc má za následek, že počet potomků v jedné rodině stoupne z 12-ti na 25,-- NIC víc. Příroda si nejméně 7.000 let řídila natalitu válkami a nemocemi, tomu brání hrdinové-bílí -lékaři bez hranic, placeni z našich daní.. Arabští naftoví miliardáři nepřijmou žádného arabského vetřelce, to si raději koupí 10 Ferrari a nechají si vyrobit WC mísu ze zlata

1 2
možnosti
BJ

Ve Rwandě němečtí a belgičtí kolonizátoři velmi výrazně přispěli k nerovnosti a nevraživosti mezi Hutu a Tutsi, protože z menšinových Tutsiů udělali formálně "vládnoucí rasu" a z Hutuů zemědělce. Každého úředně zařadili do škalulky Hutu/Tutsi, napsali jim to na občanky, byť do té doby se ty skupiny hodně prolínaly.

Po dekolonizaci se to obrátilo, do čela země se dostali většinoví Hutuové a spousta Tutsiů odešla do exilu. Dalších 30 let se to tam ještě přelévalo, pořád podle čáry Hutu / Tutsi. Až se jednoho dne Hutuové rozhodli, že to vyřeší jednou provždy.

Kolonizace belgického Konga taky stojí za pozornost, co do "civilizování domorodců".

3 0
možnosti
JS

Vážený pane Vodičko, díky moc za článek. Četl jsem o Rwandě pár turistických průvodců (policejní a bezpečný stát) a pár výkřiků v novinách (Kagame přepisuje ústavu jako diktátoři). Skutečnost je mnohem složitější. Všichni Rwandě fandíme a ať je Tisíc pahorků navždy už "jen" obyčejný hotel.

1 0
možnosti
MB

osvícená diktatura za těchto okolností zní rozumně; ale musí si dát pozor na zajištění stability; vybavil se mi Tito, milovaný diktátor, který také sjednotil jugoslávské národy, které se předtím ve válce zabíjely; ale po jeho smrti se to zbortilo

0 0
možnosti
JH

J80a26n 48H44l97e65d18í19k

30. 9. 2017 15:34

pí Bílá, srbský diktátor TITO měl pouze jednu přednost a to, že se nesnížil k velebení vraha Stalina a měl k Česku přátelský vztah, a okupaci ČSSR Brežněvem tvrdě odsoudil.--- Jinak pro Chorváty byl Tito nemilosrdný, kradl jim zisky z turismu a na úplně a zcela všechna vedoucí místa v Chorvatsku nasadil srbské bolševíky. -- Ze ztráty Kosova měl obvinit jugoslávské muže, kteří se spokojili s minimem potomků a muslímští Albánci rodili a rodili, až se museli roztáhnout do Titova království.--- Tak to dopadne v celé Evropě!!!

0 0
možnosti
PV

zajímavý článek Ano demokracie není pro každého. nedá se dělat bez demokratů. Někde k tomu prostě nedospěli a tak je pro většinu značně lepší diktatura. Rwanda ale i blízký východ jsou jasný příklad.

6 0
možnosti
Foto

Odpustila mu z celého srdce?

Co jí taky jiného zbývalo, že?!

0 0
možnosti
TH

Odpouštět je umění.

0 0
možnosti
VZ

Demokracie je ložitá, umět ji žít je těžké. Vždyť i Evropané měli nejdříve osvícené absolutistické monarchy, až pak republiku. I mnohé demokratické instituce vznikali a utvářeli se nejprve v monarchiích, než nastoupili na svá místa v čele republik. Pokusy o urychlení dejin se často utopili ve vlastní krvi jako Francouzská revoluce. Demokracie není člověku vrozená, musí se jí postupně naučit, a to znamená nutnost přechodné doby i několika generací.

9 0
možnosti
JH

J28a81n 43H39l27e13d90í14k

28. 9. 2017 22:13

přelidnění si vynutí pevnou diktatúru, Afričané jsou postiženi tisíci abnormalitami, jinou skladbou svalů, mají v sobě tvrdou stádnost.

Na demokracii civilizovaných zemí NIKDY nedosáhnou.

0 4
možnosti
VF

Tak proč by to nezapadalo do Evropských představ? Vždyť i v Evropě následovalo po kmenovém období období panovníků a demokracie až poté....

0 0
možnosti
MC

Pravda a láska výtězí nad.......to funguje leda tak v pohádkách. Na člověka platí jen zákony, protože kde není zákon tak si člověk dovolí cokoliv. Větu "není to nezákonné tak proč bych nemohl" slyším čím dál častěji. Zkuste si ve Rwandě nosit igelitku a hned ucítíte tvrdost jejich zákona. A tak to má být. Neposlechneš? Při druhém upozornění dostat pořádnou pokutu a při třetím, gumová místnost s pořádnou nakládačku. Ohánět se lidskými právy je cesta do pekel. Je to vidět i u nás, násilníci a vrazi mají větší práva než poškození. Krásná ukázka je Jugoslávie. Dokud žil Tito byl klid, umřel a lidé byli jak utržení ze řetězu. Jeho jedinná chyba byla že si za svého života nevychoval následovníka. "Vůdce" musí být silný aby mohl ukočírovat lidi různého typu a různého náboženství. A když to nejde tak potom je na řadě jen válka viz. Jugoslávie. Možná udělal president Rwandy dobře že nechal žít vraha který sousedovi vyvraždil rodinu, možná že by vznikali další vraždy, pravdu ukáže jen čas. Rvandě fandím. R^

0 7
možnosti
JB

J41a89n 91B38l78a25ž94e30k

28. 9. 2017 11:46

Zastavate se zakonu, ale odmitate prava, to je nesmysl. Prece zakony jsou tu od toho, aby byla ochranena nase lidska prava. Jsou-li zakony diktovany silnym fuhrerem, po jehoz navratu volate, potom slouzi jeho zajmum a be zajmum nas, lidi. Pod Hitlerem ci Stalinem se nezilo dobre, mylite se.

5 0
možnosti
  • Nejčtenější

Svezte se nostalgickými a zážitkovými vlaky, máme jejich soupis

1. října 2021,  aktualizováno  27.3 14:07

Aktualizujeme Máte rádi vlaky a chcete zažít něco extra? Vyzkoušejte mimořádné nostalgické a zážitkové jízdy. Po...

Vstup zakázán! Ostrovu Morgan vládnou tisícovky pokusných makaků

25. března 2024

Mohutné duby porostlé chomáči lišejníků, husté křoviny a šest úzkých písečných pláží. Morgan Island...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

KVÍZ: Poznáte země světa podle jediné fotografie?

22. března 2024

Existují místa, která jsou tak výjimečná, že se dají zařadit pouze do jedné konkrétní země. Poznáte...

Mnohem lepší než Thajsko. Kambodža vás okouzlí vstřícností i památkami

21. března 2024

Kambodža byla loni zvolena asijskou vedoucí kulturní destinací. My jsme si její návštěvu...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Nejpomalejší rychlík světa. Ledovcový Express nabízí úchvatnou jízdu

25. března 2024

Tentokrát jsme se za švýcarskými panoramaty vydali s vlaky Rhétských drah, tedy typicky červenými...

Láska na druhé sousto. Japonská kuchyně je plná nástrah i úžasných chutí

28. března 2024

Seriál Když jede člověk do Japonska, nevezme si s sebou zásobu paštik, to se rozumí tak nějak samo sebou....

Svezte se nostalgickými a zážitkovými vlaky, máme jejich soupis

1. října 2021,  aktualizováno  27.3 14:07

Aktualizujeme Máte rádi vlaky a chcete zažít něco extra? Vyzkoušejte mimořádné nostalgické a zážitkové jízdy. Po...

Výlet do thajského ráje. Některé ostrovy tu většina Čechů ještě neobjevila

27. března 2024

Premium Když se řekne dovolená v Thajsku, většina lidí si představí ruch a vřavu největšího z ostrovů...

Znovuzrozená z popela. Navzdory děsivé minulosti má Varšava co nabídnout

26. března 2024

Premium Kdo se rád toulá křivolakými uličkami s kamennou dlažbou a obdivuje hlavně středověká náměstíčka s...