Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Roztancujte se na unikátní výstavě britské populární hudby

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Co spojuje jména Robbie Williams, David Bowie, Leona Lewis, Pink Floyd nebo Coldplay? Ano, jsou to britští hudebníci. A vy máte možnost seznámit se s jejich tvorbou a historií velice zblízka, na vlastní kůži. British Music Experience je unikátní výstava, která se věnuje historii i současnosti britské populární hudby.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

British Music Experience | foto: VisitBritain

Baví vás rock, pop, dance a další hudební žánry? Zajímalo by vás, jakým způsobem ovlivnily populární styly život ve Velké Británii? Vydejte se do londýnské multimediální O2 arény, které se přezdívá Bubble a ponořte se do světa hudby, umění a vědy.

Zažili jste někdy výstavu, kde se můžete sami aktivně zapojit a vyřádit se společně s přáteli nebo dětmi? V londýnské Bubble aréně na vás čeká plno možností, jak se zabavit a dokonce si můžete odnést video s vlastní nahrávkou či choreografií.

Expozice je rozdělena po desetiletích na šest sekcí, také podle hudebních stylů a celou dobu Vám dělá společnost virtuální průvodce, se kterým si můžete užít spoustu legrace.

Naučte se od zkušeného virtuálního rádce, jak se "správně vlnit” na britský pop a nahrajte si památeční záznam Vašeho vystoupení. Máte možnost vybrat si z tuctu různých tanečků - umíte například twist nebo disko?

Stanovte si tempo prohlídky

Za použití elektronické vstupenky Smart ticket budete sami dirigovat tempo vaší prohlídky, komunikovat s průvodcem a nahrávat Vaše vystoupení. A přestaňte pochybovat o tom, že neumíte tančit. Zde je ta správná příležitost užít si s přáteli či rodinou parádní hodinu tance a stát se hvězdou videoklipu.

British Music ExperienceV další části prohlídky si nasadíte sluchátka a prosvištíte historií britské populární hudby od roku 1945. V zázračném přehrávači naleznete sbírku tisíců skladeb a uměleckých vystoupení známých jmen od kabaretních umělců až po současné hvězdy taneční hudby, jako jsou Chemical Brothers, Ronnie Size či Orbital.

Každá nahrávka vypráví příběh o interpretovi vámi zvolené skladby prostřednictvím obrazů, filmů a textových záznamů – je jen na Vás, koho si pustíte do sluchátek – v tuto chvíli jste právě Vy DJ.

A nezapomeňte objevit historii přehrávání hudby – od magnetofonových desek přes "elpéčka”, cd disky až k modernímu sdílení hudby prostřednictvím internetu.

Každý den od 10 hodin do 18.30 je otevřena jedinečná výstava pro širokou veřejnost. Děti mladší 12 let musí dorazit s dospělým doprovodem, existuje několik variant zvýhodněného vstupného – více informací o vstupenkách naleznete zde Click Here.

Přímo na této adrese si můžete objednat vstupenky na British music.

Aktuální programová nabídka, kde se dozvíte o výjimečných akcích, které můžete vidět společně s expozicí britské populární hudby naleznete zde.

British Music Experience

INTERACT: Pohrajte si uprostřed interaktivní výstavy šedesátileté historie populární hudby od tradičního jazzu až k dub stepu.

DISCOVER: objevujte originály slavných skladeb, nejslavnější kostýmy, hudební nástroje a nejpodivnější předměty, které patřili slavným zpěvákům a umělcům.

LEARN: poznejte lidi, místa a hudební momenty, které se zapsaly do historie britské a následně i světové populární hudby.

PLAY: zahrajte si na kytaru, bicí, klávesy! Zazpívejte si a nebo si natočte vlastní taneční videoklip.

Více informací o Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.
Staňte se fanouškem Love UK na Facebooku.
Nejčtenější

Zákaz vstupu na panské. Turisté chtějí průchod cenným lesem hájit u soudu

Vstup do Rukávečské obory u Milevska v září 2010.

V Česku je na spadnutí první soudní spor o zpřístupnění turistické značené cesty, kterou zahradil majitel pozemku a...

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...Ve Finsku vzniklo luxusní útočiště pro cool Superholky, kam muži nesmí

Kristina Rothová - podnikatelka, zakladatelka komunity SuperShe a majitelka...

Sžírá vás rychlý tep moderní doby, tlak ostře nastavené korporace, pro kterou pracujete, i partnerovy nálady doma?...

Mám život v tašce, ale skončit nemůžu, říká horský vůdce

Josef Šimůnek

Josef Šimůnek má zajímavé povolání. Je horským vůdcem. V České republice má toto mezinárodní osvědčení jen třicet lidí....

Třikrát ke dnu a metál od Hitlera. Neobyčejný příběh jedné obyčejné lodě

Lodi je 90 let a po všech eskapádách už navždy kotví ve Stockholmu.

Vypadá tak nudně: ale šla třikrát ke dnu, zachránila 553 lidí, dostala medaili od Hitlera, potopilo ji torpédo, šly po...

Další z rubriky

Krokodýli v chrámu a jednorožci v kavárně. Skrytá tajemství Bangkoku

Wat Traimit najdete snadno, už do dáli září zlatem.

Rušná, obrovská, se spoustou turistických, ale i méně nápadných míst - taková je thajská metropole Bangkok. Jedno z...

Doma v cizině: V Česku všichni spoléhají na stát, v Egyptě na rodinu

Lenka zažila v Egyptě lásku na první pohled. Za měsíc proběhla svatba.

O Egyptě nevěděla vůbec nic, přijela jen na dovolenou a objednala si výlet na čtyřkolkách, na kterém se seznámila se...

Z Machu Picchu vykázali evropské turisty, fotili se s odhaleným pozadím

Machu Picchu v Peru

Správa archeologické památky Machu Picchu vyloučila z areálu tři evropské turisty, kteří se na místě fotografovali s...

Najdete na iDNES.cz