Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Robin Hood se začne 13. května prohánět v kinosálech po celém světě

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Robin Hood je klasickým anglickým lidovým hrdinou – čestný, odvážný a velmi mužný. A zmínili jsme už slušivý zelený outfit a družinu Merry Men? Nepřekvapí vás, že britský Nottingham jeho legendou opravdu žije.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Podle pověstí byl Robin Hood skvělým lučištníkem, a před tím, než se stal ochráncem chudých, sloužil v armádě krále Richarda ve válce s Francií.

Ve čtvrtek 13. května má premiéru velkofilm režiséra Ridleyho Scotta. VisitBritain přeje všem fanouškům příjemný filmový zážitek a srdečně zve každého do kraje legendárního hrdiny s kapucí.

Na každoročních slavnostech Robina Hooda se můžete naučit střílet z luku i shlédnout středověký souboj. Ale Robin Hood žil také v nedalekém lese Sherwoodu – a jméno hrdinného psance nese i záliv v severním Yorkshiru i letiště na jihu země. Vydejte se do Nottinghamu během některého z květnových víkendů a sledujte, jak král zbojníků neohroženě bojuje na koni s mečem a šípy. A navíc si vše můžete vyzkoušet.

Robin Hood.

A pro fanoušky tohoto britského hrdiny jistě nebude novinkou zpráva, že již 13. května bude uveden do kin velkofilm Ridleyho Scotta. Více o filmu Robin Hood a kraji hrdiny s kapucí naleznete zde a také se můžete podívat na trailer.

Jako Robin Hood, legendární hrdina, kterého znají celé generace, zazáří držitel Oscara, herec Russel Crowe. Příběhy neohroženého zbojníka se vyprávějí po staletí a i dnes podněcují představivost všech, kdo milují dobrodružství a mají smysl pro spravedlnost.

Ocitneme se v Anglii 13. století, kde Robin a jeho družina bojují ve své vesnici proti teroru a vedou povstání proti koruně, které navždy změní rozložení sil v zemi. Ať byl zloděj nebo hrdina, pro svůj lid byl symbolem svobody.

Robin Hood.

Podle pověstí byl Robin Hood skvělým lučištníkem, a před tím, než se stal ochráncem chudých, sloužil v armádě krále Richarda ve válce s Francií.

Po Richardově smrti se Robin vydává do Nottinghamu, města trpícího pod vládou despotického šerifa a tíhou ochromujících daní, kde se zamiluje do temperamentní vdovy Lady Mariany (herečky a držitelky Oscara Cate Blanchet), která pochybuje o identitě i motivaci křižáka z lesa. Robin se rozhodne udělat vše pro to, aby získal ruku krásné Mariany a zachránil vesnici.

Shromáždí družinu neohrožených zbojníků, kteří nejenže umí bojovat, ale dokáží se i radovat ze života a společně začnou bojovat proti nespravedlnosti a útlaku zlého šerifa a bohatým brát a chudým dávat.

V zemi oslabené desetiletími válek, trpící pod špatnou vládou nového krále, ohrožovanou hrozící vzpourou obyvatel a obávající se i hrozby zvnějšku, se Robin a jeho muži vydávají za dobrodružstvím. Nejúžasnější z hrdinů a jeho spojenci vyrážejí, aby ochránili svoji zem před krvavou občanskou válkou a navrátili Anglii její bývalou slávu.

Robin Hood.

Návštěvnické centrum u lesa Sherwood získalo v posledních letech nové exponáty a materiály pro tamní expozici. V Sherwoodu a Nottinghamském hradu vznikla pro fanoušky filmu a středověkých legend zbrusu nová výstava kostýmů, kulis a zajímavostí z natáčení a bude zdarma přístupná veřejnosti až do října 2010.

navštivte velkou británii

Naplánujte si cestu s VisitBritain Journey Planner.

VisitBritain fanouškům Británie doporučuje sledovat soutěže na Facebooku či Twitteru.

Další informace o Londýně a Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.Nejčtenější

Naivní Češi v sandálech jsou v Chorvatsku pojem. Znají je i záchranáři

Milovníci hor ocení při návštěvě Makarské výstup na vrcholky Biokova.

Makarska je klenot Dalmácie, ale umí být i nebezpečná. Nádherná a unikátní příroda totiž bývá při nepříznivém počasí...

V Paříži nainstalovali nové eko-pisoáry. Nechutné, bouří se místní

Pařížané si stěžují na výrazné pisoáry bez zástěn v centru města. (13. srpna...

Paříž přišla s novým nápadem, jak ekologicky využít lidskou moč. Nové červené pisoáry se slámou uvnitř dokážou vytvořit...Slovensko bez turistů. Nejkrásnější dolina Nízkých Tater zeje prázdnotou

Dolina Štiavnica od Štefánikovy chaty

Za nejkrásnější dolinu Nízkých Tater bývá obvykle považována Demänovská dolina s turistickým střediskem Jasná a...

Nebuďte povýšení a nechovejte se jako stádo. Sedm cestovatelských hříchů

Vyrážet do světa bez zvídavosti je jedním z největších hříchů pod sluncem.

Chcete si prázdninové toulky po světě opravdu užít? Podívejte se na seznam zásadních chyb, které nesmíte na cestách...

Turisté si odvážejí z pláží Sardinie písek, úřady rozdávají vysoké pokuty

Ilustrační snímek

Úřady na Sardinii bojují proti turistům, kteří si z tamních pláží odnáší na památku písek, což poškozuje životní...

Další z rubriky

Domy měla špinavé od sazí, teď je Zalipie nejbarevnější vesnicí Polska

V Zalipii překvapí také malovaná kamna.

Na první pohled vypadají zdejší domy jako vystřižené z dětských omalovánek. Lidové malby se tu ovšem objevují na všech...

Začíná Alka turnaj. Chorvaté si připomínají slavné vítězství proti Osmanům

Na město Sinj dohlíží z místa bývalé pevnosti Panna Marie.

Každý první srpnový víkend bývá v ulicích chorvatského města Sinj k vidění originální rytířský turnaj, který se pořádá...

Amsterdam pohlcuje kriminalita, v noci se z města stává džungle

Amsterdam se stabilně řadí mezi nejnebezpečnější evropské metropole. Na sto...

Nizozemská metropole je po setmění místem, kde přestávají platit zákony, varuje tamní ombudsman. Přetížená policie...

Najdete na iDNES.cz