Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Robin Hood se začne 13. května prohánět v kinosálech po celém světě

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Robin Hood je klasickým anglickým lidovým hrdinou – čestný, odvážný a velmi mužný. A zmínili jsme už slušivý zelený outfit a družinu Merry Men? Nepřekvapí vás, že britský Nottingham jeho legendou opravdu žije.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Podle pověstí byl Robin Hood skvělým lučištníkem, a před tím, než se stal ochráncem chudých, sloužil v armádě krále Richarda ve válce s Francií.

Ve čtvrtek 13. května má premiéru velkofilm režiséra Ridleyho Scotta. VisitBritain přeje všem fanouškům příjemný filmový zážitek a srdečně zve každého do kraje legendárního hrdiny s kapucí.

Na každoročních slavnostech Robina Hooda se můžete naučit střílet z luku i shlédnout středověký souboj. Ale Robin Hood žil také v nedalekém lese Sherwoodu – a jméno hrdinného psance nese i záliv v severním Yorkshiru i letiště na jihu země. Vydejte se do Nottinghamu během některého z květnových víkendů a sledujte, jak král zbojníků neohroženě bojuje na koni s mečem a šípy. A navíc si vše můžete vyzkoušet.

Robin Hood.

A pro fanoušky tohoto britského hrdiny jistě nebude novinkou zpráva, že již 13. května bude uveden do kin velkofilm Ridleyho Scotta. Více o filmu Robin Hood a kraji hrdiny s kapucí naleznete zde a také se můžete podívat na trailer.

Jako Robin Hood, legendární hrdina, kterého znají celé generace, zazáří držitel Oscara, herec Russel Crowe. Příběhy neohroženého zbojníka se vyprávějí po staletí a i dnes podněcují představivost všech, kdo milují dobrodružství a mají smysl pro spravedlnost.

Ocitneme se v Anglii 13. století, kde Robin a jeho družina bojují ve své vesnici proti teroru a vedou povstání proti koruně, které navždy změní rozložení sil v zemi. Ať byl zloděj nebo hrdina, pro svůj lid byl symbolem svobody.

Robin Hood.

Podle pověstí byl Robin Hood skvělým lučištníkem, a před tím, než se stal ochráncem chudých, sloužil v armádě krále Richarda ve válce s Francií.

Po Richardově smrti se Robin vydává do Nottinghamu, města trpícího pod vládou despotického šerifa a tíhou ochromujících daní, kde se zamiluje do temperamentní vdovy Lady Mariany (herečky a držitelky Oscara Cate Blanchet), která pochybuje o identitě i motivaci křižáka z lesa. Robin se rozhodne udělat vše pro to, aby získal ruku krásné Mariany a zachránil vesnici.

Shromáždí družinu neohrožených zbojníků, kteří nejenže umí bojovat, ale dokáží se i radovat ze života a společně začnou bojovat proti nespravedlnosti a útlaku zlého šerifa a bohatým brát a chudým dávat.

V zemi oslabené desetiletími válek, trpící pod špatnou vládou nového krále, ohrožovanou hrozící vzpourou obyvatel a obávající se i hrozby zvnějšku, se Robin a jeho muži vydávají za dobrodružstvím. Nejúžasnější z hrdinů a jeho spojenci vyrážejí, aby ochránili svoji zem před krvavou občanskou válkou a navrátili Anglii její bývalou slávu.

Robin Hood.

Návštěvnické centrum u lesa Sherwood získalo v posledních letech nové exponáty a materiály pro tamní expozici. V Sherwoodu a Nottinghamském hradu vznikla pro fanoušky filmu a středověkých legend zbrusu nová výstava kostýmů, kulis a zajímavostí z natáčení a bude zdarma přístupná veřejnosti až do října 2010.

navštivte velkou británii

Naplánujte si cestu s VisitBritain Journey Planner.

VisitBritain fanouškům Británie doporučuje sledovat soutěže na Facebooku či Twitteru.

Další informace o Londýně a Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.
Nejčtenější

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...

Zákaz vstupu na panské. Turisté chtějí průchod cenným lesem hájit u soudu

Vstup do Rukávečské obory u Milevska v září 2010.

V Česku je na spadnutí první soudní spor o zpřístupnění turistické značené cesty, kterou zahradil majitel pozemku a...Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Mám život v tašce, ale skončit nemůžu, říká horský vůdce

Josef Šimůnek

Josef Šimůnek má zajímavé povolání. Je horským vůdcem. V České republice má toto mezinárodní osvědčení jen třicet lidí....

Za nespláchnutý záchod pokuta. V Singapuru se trestá i rákoskou

Singapurský park Gardens by the Bay. Na vandalismus tu rozhodně není místo.

Jedna z turisticky nejpopulárnějších metropolí jihovýchodní Asie je známá svou čistotou a nízkou kriminalitou. Za ty...

Další z rubriky

Nekomentujte politiku, vzkazuje Británie svým občanům v Rusku

Moskva. V popředí věže Kremlu, v pozadí monumentální budova Lomonosovovy...

Británie dnes vyzvala své občany, kteří cestují do Ruska, aby se tam kvůli zvýšenému napětí mezi oběma zeměmi vyhýbali...

Třikrát ke dnu a metál od Hitlera. Neobyčejný příběh jedné obyčejné lodě

Lodi je 90 let a po všech eskapádách už navždy kotví ve Stockholmu.

Vypadá tak nudně: ale šla třikrát ke dnu, zachránila 553 lidí, dostala medaili od Hitlera, potopilo ji torpédo, šly po...

Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Najdete na iDNES.cz