Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rhodos: nejoblíbenější turistický cíl v Evropě

  0:01aktualizováno  0:01
Řecký ostrov Rhodos se stal pro letošní rok neoblíbenější turistickou destinací v Evropě. Vyplývá to z průzkumu světově nejnavštěvovanějšího cestovatelského portálu TripAdvisor, který zohledňuje názory milionů turistů. Hlavním důvodem je krásná příroda, atmosféra a především příjemní místní lidé.

Rhodos je čtvrtým největším řeckým ostrovem. Leží ve východním Středomoří, odkud za jasného počasí můžete spatřit obrysy hor na tureckém pobřeží.

Rhodos stejně tak jako další řecké ostrovy nabízí koupání v azurově modrém moři i odpočinek na mnoha plážích. Na ostrově najdete široké a v letních měsících přeplněné pláže na severu i malé písečné zátoky na jihu. Nejvíce si ale návštěvníci oblíbili východní pobřeží ostrova, které omývá klidné Středozemní moře. 


Rhodos

Hlavní město Rhodos, které patří do seznamu památek UNESCO, leží na nejsevernějším výběžku ostrova.  V době helenismu patřil Rhodos k nejkrásnějším a nejlépe organizovaným městům světa.

Jeho podobu a styl určili především maltézští rytíři, kteří vládli ostrovu po dvě stě let a bránili jej před výboji muslimů. Zrekonstruované hradby a rytířské paláce dávají centru města středověkou atmosféru.

Rhodos

Staré středověké centrum v gotickém stylu je obehnáno pět kilometrů dlouhými hradbami s baštami, střílnami a hradním příkopem a opevněním z 15. století. K návštěvě láká Palác velmistrů, který se pyšní vzácnými sbírkami nábytku z 16. a 17. století,  přístav Mandraki, přírodní park Rodini či Afroditin chrám.

V nové části města je zase vše připraveno pro zábavu turistů. Najdete zde obchody, restaurace, bary i typické řecké taverny a kavárničky.

Rhodos

Na ostrově můžete narazit na řadu antických památek, a to nejen v muzeích. Jen jeden ze sedmi divů světa - Kolos rhodský - si prohlédnout nemůžete.

Před více než 2200 lety totiž padl za oběť zemětřesení. Vědci se dodnes dohadují, jak tato bronzová socha boha slunce Hélia vypadala a kde na Rhodu stála.

Rhodos

V letoviscích se nabízí mnoho možností večerní zábavy ve stylových tavernách, barech a na diskotékách. Z Rhodosu také turisté podnikají lodní výlety na ostrovy Symi nebo Kos a do Turecka.

Nejkrásnější částí ostrova Rhodos je zřejmě Kolymbia s romantickou pláží, kde přímo na pláž a do průzračného moře spadají vysoké skály propletené nespočtem krásných zákoutí mořského břehu.

Rhodos

Naopak nejrušnější středisko ostrova Faliraki, které leží patnáct kilometrů východně od města Rhodos. Celá oblast je oblíbená především pro několik kilometrů dlouhé písčito-oblázkové pláže rozmístěné v kopcovité krajině.

Známá je tu keramická dílna, ve které vznikají nejrůznější druhy ručně vyráběné typické ostrovní keramiky. Mezi Faliraki a hlavním městem je po celou sezónu dobré autobusové spojení.

Ostrov Rhodos

Středisko Ixia leží přibližně pět kilometrů jihozápadně od města Rhodos a je jedním z nejvyhledávanějších míst na severozápadním pobřeží ostrova. Ixia je typickým řeckým prázdninovým letoviskem, které má všechny předpoklady pro strávení dnů plných pohody.

Toto letovisko je ideální pro sportovně založené klienty, zvláště pro milovníky surfování. V centru vodních sportů si můžete pronajmout i vodní skútry, vyzkoušet si vodní lyžování nebo paragliding. I sem můžete dojet z hlavního města ostrova autobusem.

Autor:Nejčtenější

Sovětské mapy světových měst byly jako Wikipedia a Google Maps v jednom

Sověti byli pečliví: takhle detailně zmapovali New York (vpravo) a přístavní...

Podle sovětských civilních map vlastních oblastí se spolehlivě bloudilo. A to byl záměr, měly totiž mást Západ i za...

Hitparáda turistických přešlapů. Čím zaručeně naštvete místní obyvatele

Turista si užívá krmení volně žijících hyen v Hararu v Etiopii.

Chtějí toho vidět co nejvíc a v neposlední řadě jsou důležitým zdrojem příjmů. Z pohledu místních obyvatel jsou však...Nejkrásnější partie Krounky. Parádní výlet s ferratou, kterou zvládnou i děti

Krounka v Otradově

Doslova pohlazením po duši je putování údolím říčky Krounky na Chrudimsku. Nejhezčí pasáž pojmenovaná Šilinkův důl je...

Les nad Kateřinkami ukrývá tajemný pomník. Nikdo neví, kdo ho vztyčil

Vojtěch Mai objevil žulový pomník, který ve stráni nad Kateřinkami stojí...

Nikdo neví, proč tam je, ani kdo ho nechal postavit. Přitom ve stráni nad libereckými Kateřinkami stojí odhadem dobrých...

Český skialpinista nepřežil 300 metrů dlouhý pád ve Vysokých Tatrách

V Nízkých Tatrách zahynuli dva skialpinisté z Česka (26. listopadu 2017)

Český skialpinista ve čtvrtek nepřežil dlouhý pád ve Vysokých Tatrách na Slovensku. Informovala o tom horská záchranná...

Další z rubriky

Skotský hrad ovládl rozzuřený jezevec, turisté se do sklepení nedostanou

Skotský hrad Craignethan pochází ze 16. století.

Hrad Craignethan, ležící ve Skotsku, musel být částečně uzavřen pro veřejnost poté, co hradní sklepení ovládl zuřivý...

Hitparáda turistických přešlapů. Čím zaručeně naštvete místní obyvatele

Turista si užívá krmení volně žijících hyen v Hararu v Etiopii.

Chtějí toho vidět co nejvíc a v neposlední řadě jsou důležitým zdrojem příjmů. Z pohledu místních obyvatel jsou však...

Naříznutý kámen a Kraví jeskyně. Nenápadné, ale skvělé atrakce v Kolumbii

Přírodní úkaz, kterému se říká jednoduše La Piedra - tedy Kámen.

Kolumbie přitahuje návštěvníky především díky plážím a koloniálním městům na karibském pobřeží nebo kávovníkovým...

Najdete na iDNES.cz