Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Regiony se představují na veletrhu Go

  17:14aktualizováno  17:14
Jednotlivé regiony Čech se prezentují na veletrhu cestovního ruchu Regiontour, který začal ve čtvrtek na brněnském výstavišti. Okresy Plzeňského kraje například nabízejí návštěvy historických památek, přírodních zajímavostí, turistických tras, ale i takzvanou židovskou cestu. Město Plzeň se již tradičně představuje společnou expozicí s okresy Plzeň-sever, Plzeň-jih a Rokycany. Už popáté se na veletrhu společně prezentuje i pět okresů Českomoravské vrchoviny.

"Západočeská metropole nabízí návštěvníkům především kulturní a společenské akce. Součástí prezentace bude i program navazující na historické tradice města," informovala Kristina Štěpánová z odboru propagace plzeňského magistrátu. Okresy z okolí západočeské metropole podle informací Kristiny Štěpánové upozorňují na veletrhu zejména na přírodu, turistické možnosti a příležitosti k  aktivnímu odpočinku.

"Okres Plzeň-sever má svou část expozice netradičně pojatou, neboť v ní dominují letecké pohledy na barokní památky oblasti. Celý plzeňský region představuje takzvanou židovskou trasu. To je nová nabídka, kterou připravilo Sdružení města a obcí Plzeňského kraje. Na videokazetách a v dalších materiálech přitom prezentujeme všechna místa, kde v regionu existují židovské památky.Ty jsou z hlediska cestovního ruchu atraktivní," řekla Kristina Štěpánová.

Mluvčí Okresního úřadu v Rokycanech František Vaško uvedl, že dominantou rokycanského stánku je veliká fotografie zříceniny hradu Libštejna. "Nechybějí však ani další fotografie kulturních památek a přírodních krás okresu s důrazem na cíle jednotlivých turistických tras. Součástí výstavy jsou i exponáty z paleontologické sbírky Muzea B. Horáka v Rokycanech," konstatoval Vaško.

Expozice Sdružení pro rozvoj cestovního ruchu Vysočina se zase nachází v pavilónu B ve stánku číslo sedmdesát pět. Nově vzniklý Jihlavský kraj se prezentuje na přehlídce především jako ekologicky čistý region, bohatý svojí zachovalou přírodou, malebnou krajinou, historickou architekturou zejména v městských památkových rezervacích (Jihlava, Telč) a zónách jako například Žďár nad Sázavou - Zelená Hora.

Pracovníci pelhřimovského okresního úřadu si pro návštěvníky připravili dvě novinky. "Vytvořili jsme kalendář kulturních akcí pro rok 2001 a také mapu cyklotras okresu," přiblížil Jiří Brambůrek z referátu regionálního rozvoje. Jejich žďárští kolegové rovněž vyrazili do Brna s aktuálním propagačním materiálem, kterým je nový kalendář, a rovněž jako v Pelhřimově mapa cyklotras.

Na turisty myslel i jihlavský okresní úřad. V září byl vytištěn nový katalog Vysočiny hned v několika jazykových mutacích. Lákadlem pro návštěvníky se však staly korunovační klenoty z Třebíče, které do expozice Sdružení pro rozvoj cestovního ruchu Vysočina zapůjčil horácký a podhorácký kníže Miroslav Donutil. Jinak jsou klenoty tohoto populárního herce umístěny ve výstavních prostorách Západomoravského muzea na třebíčském zámku.

 

Autor:Nejčtenější

Sovětské mapy světových měst byly jako Wikipedia a Google Maps v jednom

Sověti byli pečliví: takhle detailně zmapovali New York (vpravo) a přístavní...

Podle sovětských civilních map vlastních oblastí se spolehlivě bloudilo. A to byl záměr, měly totiž mást Západ i za...

Hitparáda turistických přešlapů. Čím zaručeně naštvete místní obyvatele

Turista si užívá krmení volně žijících hyen v Hararu v Etiopii.

Chtějí toho vidět co nejvíc a v neposlední řadě jsou důležitým zdrojem příjmů. Z pohledu místních obyvatel jsou však...Nejkrásnější partie Krounky. Parádní výlet s ferratou, kterou zvládnou i děti

Krounka v Otradově

Doslova pohlazením po duši je putování údolím říčky Krounky na Chrudimsku. Nejhezčí pasáž pojmenovaná Šilinkův důl je...

Les nad Kateřinkami ukrývá tajemný pomník. Nikdo neví, kdo ho vztyčil

Vojtěch Mai objevil žulový pomník, který ve stráni nad Kateřinkami stojí...

Nikdo neví, proč tam je, ani kdo ho nechal postavit. Přitom ve stráni nad libereckými Kateřinkami stojí odhadem dobrých...

Český skialpinista nepřežil 300 metrů dlouhý pád ve Vysokých Tatrách

V Nízkých Tatrách zahynuli dva skialpinisté z Česka (26. listopadu 2017)

Český skialpinista ve čtvrtek nepřežil dlouhý pád ve Vysokých Tatrách na Slovensku. Informovala o tom horská záchranná...

Další z rubriky

StB a hasiči bez vody. Mýty a pověry o požáru Svaté hory v roce 1978

Rozsáhlý požár zasáhl poutní místo Svatá Hora u Příbrami dne 27. dubna 1978.

Výstava dobových dokumentů a bohatý program s ukázkami práce hasičů připomenou koncem měsíce výročí 40 let od...

VIDEO: Zaniklé tratě v Česku. Jak se kladenská lokálka nedožila jubilea

Motorový vůz M152.0014 ve stanici Podlešín zastávka v roce 1980

V dnešním díle pořadu Zaniklé tratě zamíříme na bývalou trať 11b mezi Kladnem Dubí a Zvoleněvsí. První vlaky po ní...

Sezona v Českém Švýcarsku začala otevřením nové přeshraniční stezky

Pravčická brána těsně po dešti

Turistická sezona v Českém Švýcarsku začala ve čtvrtek otevřením nově značné přeshraniční stezky. Přecházet volně...

Najdete na iDNES.cz