Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Proplujte do Alenčiny říše divů. Navštivte Británii, kde pohádka vznikla

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nejnovější pohádkové veledílo režiséra Tima Burtona, Alenka v říši divů, plní kinosály po celém světě. Patříte mezi fanoušky Alenčina dobrodružného putování? Jste okouzleni magickým světem zázraků a baví vás komické postavy? V Oxfordu a Daresbury jsou připraveny unikátní turistické prohlídky vedoucí po souši i vodě. A věřte tomu, že vás skrze kouzelné dveře zavedou přímo do Říše divů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Alenka v říši divů Tima Burtona. | foto: VisitBritain

Autorem dnes již legendární pohádky Alenka v říši divů je Lewis Carroll, rodák z Daresbury. Nejenže před více jak 150 lety napsal úžasný a tajuplný Alenčin příběh, z jeho pera také pochází několik dalších povídek.

Carrollovou inspirací pro vytvoření postavy Alenky byla nejmladší dcera děkana Univerzity v Oxfordu, kde autor vyučoval matematiku. Jmenovala se Alice Lidell. Carroll ji a její sestry pravidelně brával na vyjížďky na loďce a vyprávěl jim zábavné příběhy.

Ilustrační foto

Alenka v říši divů byla poprvé publikována v roce 1865 a u čtenářů všech věkových kategorií se setkala s nevídaným úspěchem. Oproti klasickému pojetí pohádky s jasně danou stavbou a morálním ponaučením, je Alenka příběhem fantaskního světa a hlavní děj je založen na neuvěřitelném až snovém dobrodružství.

V kostele v Daresbury se dodnes nachází originální vitráž z 19. století, na které je vyobrazena Alenka ve společnosti Bílého králíka, kočky a šíleného kloboučníka, tedy nejznámějších postav Carrollova příběhu.

Objevte vchod do Říše divů

Kromě literárních sklonů tíhnul autor i k fotografii a během 60. let 19. století vytvořil sérii fotografií děkanových dcer. Fotografie jsou vystaveny v Národním britském muzeu médií ve městě Bradford.

Britové jsou na tento literární poklad náležitě pyšní a pro fanoušky této pohádky mají připraveno hned několik atrakcí. V Oxfordu máte možnost podniknout jedinečnou výpravu do Alenčina světa zázraků a objevit vchod do Říše divů.

Za kouzelnými dvířky se dozvíte, kým skutečně byl Bílý králík a proč nikdy nechodil včas. Poznejte komické postavy Alenčina příběhu a místa, která inspirovala autora. Sami budete udiveni, jak rychle jste se ponořili do světa dětské fantazie.

Ilustrační fotoAž zjistíte, na kterém stromě sedávala pohádková kočka, projeďte se na lodi a poznejte místa, kde Carroll vyprávěl příběhy Alence Lidellové. Právě zde společně vytvořili svět plný legrace a dobrodružství.

Podrobné informace o výpravách, které vás dostanou mimo reálný svět naleznete zde.

Zamluvte si prohlídku Alenčina světa zde Book a tour Find out more about Towpath Tours a navštivte obchod s upomínkovými předměty.

Více informací o Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.
Staňte se fanouškem Love UK na Facebooku.
Nejčtenější

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...

Zákaz vstupu na panské. Turisté chtějí průchod cenným lesem hájit u soudu

Vstup do Rukávečské obory u Milevska v září 2010.

V Česku je na spadnutí první soudní spor o zpřístupnění turistické značené cesty, kterou zahradil majitel pozemku a...Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Za nespláchnutý záchod pokuta. V Singapuru se trestá i rákoskou

Singapurský park Gardens by the Bay. Na vandalismus tu rozhodně není místo.

Jedna z turisticky nejpopulárnějších metropolí jihovýchodní Asie je známá svou čistotou a nízkou kriminalitou. Za ty...

Mám život v tašce, ale skončit nemůžu, říká horský vůdce

Josef Šimůnek

Josef Šimůnek má zajímavé povolání. Je horským vůdcem. V České republice má toto mezinárodní osvědčení jen třicet lidí....

Další z rubriky

Za nespláchnutý záchod pokuta. V Singapuru se trestá i rákoskou

Singapurský park Gardens by the Bay. Na vandalismus tu rozhodně není místo.

Jedna z turisticky nejpopulárnějších metropolí jihovýchodní Asie je známá svou čistotou a nízkou kriminalitou. Za ty...

Třikrát ke dnu a metál od Hitlera. Neobyčejný příběh jedné obyčejné lodě

Lodi je 90 let a po všech eskapádách už navždy kotví ve Stockholmu.

Vypadá tak nudně: ale šla třikrát ke dnu, zachránila 553 lidí, dostala medaili od Hitlera, potopilo ji torpédo, šly po...

Tři dny v korunách stromů tropického pralesa. Parádní adrenalin v Laosu

Jízda vysoko nad údolím je nezapomenutelná.

Cítíme stoupající nával adrenalinu. Nasazujeme sedák, připneme karabinu k ocelovému lanu zip-liny a za chvíli už letíme...

Najdete na iDNES.cz