Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Potápění v Řecku: poznejte krásy podmořského světa

  0:01aktualizováno  0:01
Na 14 000 kilometrů dlouhé skalnaté a členité pobřeží Řecka s křišťálově čistou vodou nabízí velmi dobré podmínky pro potápění. Místní potápěčské kluby nabízejí pronájem veškerého vybavení a odborný dohled, během dovolené můžete absolvovat i potápěčský kurs.

Zaleťte si na dovolenou do Řecka a vyzkoušejte si potápění pod mořskou hladinou | foto: Profimedia.cz

Pro nováčky jsou výborné postupné pláže, kde se nedostanou moc hluboko, zkušenější potápěči se mohou v Řecku těšit na útesy a ostrůvky na volném moři nebo na různé podmořské skalní stěny a zlomy.

Pro individuální potápění s přístroji je však třeba podle řeckých zákonů mít zvláštní povolení. V moři se totiž stále nacházejí chráněné dosud neobjevené poklady a památky starověku.


potápění v Řecku

Tyto zákazy ale neplatí v potápěčských centrech - potápět se tak můžete prakticky na všech řeckých ostrovech. Centra nabízejí také noční potápění, z některých míst si můžete odnést i fotografie, video svého pobytu pod hladinou.

Místní potápěčské kluby poskytují veškeré vybavení, které k potápění potřebujete. Začátečníci tu také mohou od profesionálů získat základní znalosti potápěčské teorie.

Při potápění se rozhodně vyplatí mít rukavice a dívat se kam šaháte. Dobré je i vzít si s sebou kvalitní světlo, abyste se mohli podívat do různých puklin a pod kameny.

potápění v Řecku

A co můžete pod mořskou hladinou zahlédnout? V Řecku se určitě můžete těšit na množství různobarevných ryb - modrých, červených či různě pruhovaných. Zahlédnout tu můžete dokonce i delfíny.

Pokud se dostanete do větší hloubky, můžete narazit na humry a langusty. Pod mořskou hladinou žijí také chobotnice. Spatřit můžete i červené hvězdice, kraby či různobarevné sasanky. 

 potápění v Řecku


Řecko: kam vyrazit za potápěním
Potápět se můžete na Chalkidiki, v oblasti Olympské riviéry a na většině řeckých ostrovů. Na Krétě najdete potápěčská centra ve všech větších turistických letoviscích.

Na Rhodosu je nejznámějším místem pro potápění Kalithea, která se může pochlubit podmořskými jeskyněmi. Cena za ponor se pohybuje kolem 25 €. Výborné podmínky k potápění jsou i na Zakynthosu, z přístavu v Kosu odplouvají lodi se zájemci o potápění k členitému pobřeží ostrova Kalymnos.

Ostrov Rhodos - město Rhodos

Na řeckém ostrově Lefkada, který nabízí nebývalou rozmanitost a pestrost podmořského terénů, najdete dobře fungující potápěčskou základnu a školu, která splňuje náročné požadavky jak ze strany mezinárodních potápěčských organizací, tak ze strany řeckých zákonů.

Lefkada či Kalamitsi

Pro zkušené potápěče, jednotlivce i skupiny, jsou připraveny terény různého charakteru a obtížnosti včetně možnosti nočních ponorů. Začátečníci si rovněž přijdou na své. Jednak poznaní krásu světa pod hladinou, jednak budou stále pod dohledem instruktora, který jim vše krok za krokem vysvětlí.

Autor:


Témata: Řecko, Loď, Poznaň, Řecko

Nejčtenější

Sovětské mapy světových měst byly jako Wikipedia a Google Maps v jednom

Sověti byli pečliví: takhle detailně zmapovali New York (vpravo) a přístavní...

Podle sovětských civilních map vlastních oblastí se spolehlivě bloudilo. A to byl záměr, měly totiž mást Západ i za...

Hitparáda turistických přešlapů. Čím zaručeně naštvete místní obyvatele

Turista si užívá krmení volně žijících hyen v Hararu v Etiopii.

Chtějí toho vidět co nejvíc a v neposlední řadě jsou důležitým zdrojem příjmů. Z pohledu místních obyvatel jsou však...Nejkrásnější partie Krounky. Parádní výlet s ferratou, kterou zvládnou i děti

Krounka v Otradově

Doslova pohlazením po duši je putování údolím říčky Krounky na Chrudimsku. Nejhezčí pasáž pojmenovaná Šilinkův důl je...

Les nad Kateřinkami ukrývá tajemný pomník. Nikdo neví, kdo ho vztyčil

Vojtěch Mai objevil žulový pomník, který ve stráni nad Kateřinkami stojí...

Nikdo neví, proč tam je, ani kdo ho nechal postavit. Přitom ve stráni nad libereckými Kateřinkami stojí odhadem dobrých...

Český skialpinista nepřežil 300 metrů dlouhý pád ve Vysokých Tatrách

V Nízkých Tatrách zahynuli dva skialpinisté z Česka (26. listopadu 2017)

Český skialpinista ve čtvrtek nepřežil dlouhý pád ve Vysokých Tatrách na Slovensku. Informovala o tom horská záchranná...

Další z rubriky

Nový hit v Bratislavě. Lidé se mohou projít po římse ve výšce 85 metrů

Nová atrakce s názvem Skywalk na mostě SNP v Bratislavě

Novou a originální vyhlídku na Bratislavu si můžete užít z římsy restaurace UFO na mostě SNP v Bratislavě ve výšce 85...

Hitparáda turistických přešlapů. Čím zaručeně naštvete místní obyvatele

Turista si užívá krmení volně žijících hyen v Hararu v Etiopii.

Chtějí toho vidět co nejvíc a v neposlední řadě jsou důležitým zdrojem příjmů. Z pohledu místních obyvatel jsou však...

Naříznutý kámen a Kraví jeskyně. Nenápadné, ale skvělé atrakce v Kolumbii

Přírodní úkaz, kterému se říká jednoduše La Piedra - tedy Kámen.

Kolumbie přitahuje návštěvníky především díky plážím a koloniálním městům na karibském pobřeží nebo kávovníkovým...

Najdete na iDNES.cz