Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Potápění v Řecku: poznejte krásy podmořského světa

  0:01aktualizováno  0:01
Na 14 000 kilometrů dlouhé skalnaté a členité pobřeží Řecka s křišťálově čistou vodou nabízí velmi dobré podmínky pro potápění. Místní potápěčské kluby nabízejí pronájem veškerého vybavení a odborný dohled, během dovolené můžete absolvovat i potápěčský kurs.

Zaleťte si na dovolenou do Řecka a vyzkoušejte si potápění pod mořskou hladinou | foto: Profimedia.cz

Pro nováčky jsou výborné postupné pláže, kde se nedostanou moc hluboko, zkušenější potápěči se mohou v Řecku těšit na útesy a ostrůvky na volném moři nebo na různé podmořské skalní stěny a zlomy.

Pro individuální potápění s přístroji je však třeba podle řeckých zákonů mít zvláštní povolení. V moři se totiž stále nacházejí chráněné dosud neobjevené poklady a památky starověku.


potápění v Řecku

Tyto zákazy ale neplatí v potápěčských centrech - potápět se tak můžete prakticky na všech řeckých ostrovech. Centra nabízejí také noční potápění, z některých míst si můžete odnést i fotografie, video svého pobytu pod hladinou.

Místní potápěčské kluby poskytují veškeré vybavení, které k potápění potřebujete. Začátečníci tu také mohou od profesionálů získat základní znalosti potápěčské teorie.

Při potápění se rozhodně vyplatí mít rukavice a dívat se kam šaháte. Dobré je i vzít si s sebou kvalitní světlo, abyste se mohli podívat do různých puklin a pod kameny.

potápění v Řecku

A co můžete pod mořskou hladinou zahlédnout? V Řecku se určitě můžete těšit na množství různobarevných ryb - modrých, červených či různě pruhovaných. Zahlédnout tu můžete dokonce i delfíny.

Pokud se dostanete do větší hloubky, můžete narazit na humry a langusty. Pod mořskou hladinou žijí také chobotnice. Spatřit můžete i červené hvězdice, kraby či různobarevné sasanky. 

 potápění v Řecku


Řecko: kam vyrazit za potápěním
Potápět se můžete na Chalkidiki, v oblasti Olympské riviéry a na většině řeckých ostrovů. Na Krétě najdete potápěčská centra ve všech větších turistických letoviscích.

Na Rhodosu je nejznámějším místem pro potápění Kalithea, která se může pochlubit podmořskými jeskyněmi. Cena za ponor se pohybuje kolem 25 €. Výborné podmínky k potápění jsou i na Zakynthosu, z přístavu v Kosu odplouvají lodi se zájemci o potápění k členitému pobřeží ostrova Kalymnos.

Ostrov Rhodos - město Rhodos

Na řeckém ostrově Lefkada, který nabízí nebývalou rozmanitost a pestrost podmořského terénů, najdete dobře fungující potápěčskou základnu a školu, která splňuje náročné požadavky jak ze strany mezinárodních potápěčských organizací, tak ze strany řeckých zákonů.

Lefkada či Kalamitsi

Pro zkušené potápěče, jednotlivce i skupiny, jsou připraveny terény různého charakteru a obtížnosti včetně možnosti nočních ponorů. Začátečníci si rovněž přijdou na své. Jednak poznaní krásu světa pod hladinou, jednak budou stále pod dohledem instruktora, který jim vše krok za krokem vysvětlí.

Autor:


Témata: Řecko, Loď, Poznaň, Řecko

Nejčtenější

Nové mapy cestovatelských rizik ukazují, kterým zemím se vyhnout

Označení zemí z hlediska bezpečnosti. Nejbezpečnější země jsou označeny zelenou...

Chcete co nejvíce zvýšit pravděpodobnost, že nebudete během cest řešit žádné problémy? Vydejte se do Finska, Norska...

VIDEO: Řidiče v Maďarsku překvapilo obrovské stádo jelenů

Řidiče v Maďarsku šokovalo obrovské stádo jelenů.

V jednu chvíli se zdálo, že je to nekonečný proud. Vytvořily ho stovky jelenů přebíhajících přes silnici poblíž...Kde sídlili Keltové i páni. Výlet za tajemnými hrady Drahanské vrchoviny

Repešský žleb

Podzimní lesy bez listí jsou ideálním obdobím pro hledání starých zřícenin, ze kterých toho mnoho nezbylo. Doslova...

VIDEO: Letadlo zasáhl blesk těsně po vzlétnutí z letšitě

Blesk zasáhl letadlo těsně po vzlétnutí z letšitě v Amsterdamu

Děsivou událost, která se odehrála v neděli 12.listopadu, natočil letadlový nadšenec na letišti Schiphol v Amstrdamu....

Anketa o nejlepší kemp roku 2017 zná vítěze. Opět boduje Český ráj

Kempem roku 2016 s nejlépe hodnocenými službami se stal Autocamp Sedmihorky v...

Obliba kempování v českých a moravských krajích neupadá, spíš naopak. A zákazníci neradi jezdí naslepo. Jedním z...Další z rubriky

Nové mapy cestovatelských rizik ukazují, kterým zemím se vyhnout

Označení zemí z hlediska bezpečnosti. Nejbezpečnější země jsou označeny zelenou...

Chcete co nejvíce zvýšit pravděpodobnost, že nebudete během cest řešit žádné problémy? Vydejte se do Finska, Norska...

Bělehrad je těžkotonážní balkánský válec, jehož síle podlehnete

Bělěhrad je jako tavící kotel Balkánského poloostrova. Nebude to trvat dlouho a...

Metropole Srbska u našich cestovatelů dlouho platila za nutnou dopravní komplikaci při rychlém přesunu do Řecka. A mezi...

Stopem po Africe. Občas to je jako cesta do koncentráku, říká cestovatel

"Kromě řidiče jedou vždy aspoň čtyři další lidé vyzbrojení krumpáči, rýči,...

„Četl jsem, že Kongo je srdcem temnoty, a je to tak. Málokdo se usměje, nikdo nepomůže. Ta země je neskutečně chudá,“...Najdete na iDNES.cz