In-line bruslení. Ilustrační foto

In-line bruslení. Ilustrační foto | foto: LifeInLine

Plzeň zažila festival in-line bruslení pro všechny

• 0
Seriál v in-line bruslení pro amatéry, hobby jezdce, profíky i děti Chance LifeInLine Tour již posedmé v historii zamířil v neděli do Plzně. Kdo si chtěl jen tak zabruslit, mohl mezi samotnými závody nebo na tratích 5 a 10 kilometrů. Na nejdelší trati 21 km se pak jelo ostře o tituly mistrů České republiky.

Plzeň nabídla dobrou šanci vyzkoušet síly všem, kdo zaplavují po celou sezonu cyklo a in-line stezky zejména v českých městech. In-line bruslení se totiž během posledních pěti let stalo jedním z nejoblíbenějších městských sportů u nás. Bruslařům tentokrát přálo i počasí a zůčastnilo se téměř 500 bruslařů. Hlavní závod, který jelo čelo pelotonu navzdory vedru průměrnou rychlostí téměř 35 km/hod, vyhrál stříbrný z nedávného ME juniorů Adam Adlt a mistryně Evropy v short tracku Kateřina Novotná.

Sukova a Folmavská ulice na Borech s kvalitním asfaltovým povrchem a atraktivním obřím kruhovým objezdem se proměnila v širokou bezpečnou bruslostrádu pro bruslaře všech věkových i výkonnostních kategorií.

Akce LifeInLine

"Plzeň nabízí ideální šanci bezpečně si zajezdit na široké silnici ve společnosti stejně naladěných fandů in-line bruslení," řekl Martin Plecitý, šéf pořadatelského LifeInLine Teamu. Například v Ostravě se Tour letos i s volným bruslením zúčastnilo přes 1 500 lidí.

V Plzni byl připravený bruslařský festival pro všechny. Dětské závody na 1,3 a pět kilometrů (tato trať byla i pro všechny bruslaře starší 16 let), hodina volného bruslení, Fitness desítka pro amatéry, závod tříčlenných štafet a na závěr atraktivní mistrovský půlmaraton. Pro všechny startující v závodech byla povinná helma. Závod moderoval a hudbu pouštěl Pavel Cejnar, známý z televize Prima a z Evropy 2.

Na plzeňském okruhu již dvakrát slavila vítězství v půlmaratonu úspěšná olympionička Martina Sáblíková, která se nyní chystá na MS v cyklistice. Teď ji se dvěma vítězstvími dohnala i Kateřina Novotná.