Pivní cyklostezka nabízí téměř 40 hospod

  12:02aktualizováno  12:02
Milovníci cyklistiky a piva mohou zajásat. V Ostravě-Polance nad Odrou byla otevřena nová pivní cyklostezka Slezsko Radegast CykloTrack. Na trase dlouhé 88,3 km, která vede mírně zvlněným terénem jihozápadně od Ostravy, je možné navštívit 38 restaurací a hospůdek!

Cyklostezku otevřeli ve čtvrtek zástupci pivovaru Radegast Nošovice.

"Cílem určitě není soutěžit o to, který z cyklistů navštíví všechny podniky na trase jedním tahem, ale na druhou stranu příjemná letní zahrádka a dobře vychlazené nealkoholické pivo k pohodové cyklistické vyjížďce prostě patří," uvedl Jaromír Žáček, ředitel prodeje Plzeňského Prazdroje, pod něhož nošovický pivovar patří.

Pivní cykotrasa Slezsko je po Beskydech druhá v pořadí. Propojuje se s ostatními cyklostezkami v oblasti a tvoří okruh. Vede například Polankou nad Odrou, Studénkou, Klimkovicemi a Ostravou-Porubou. Profesionální cyklista Jaromír Purmenský ji zdolal při slavnostním zahájení zhruba za tři hodiny.

Jedním z prvních cyklistů, kteří si vyjeli novou trasu vyzkoušet, byl i invalida Oldřich Němec z Novojičínska. V roce 1997 měl těžkou nehodu na kole, při které ochrnul a skončil na invalidním vozíku. Na cyklistiku ale nezanevřel a nyní jezdí na invalidním vozíku s cyklistickým nástavcem. V roce 2004 by se postižený sportovec rád zúčastnil paraolympiády v Athénách.

"Pokud vám život připraví velký kotrmelec, jsou pak důležité dvě věci - najít sílu v sobě a mít kolem sebe správné lidi," říká Němec.

Beskydská pivní cyklotrasa
Obdobná cyklistická stezka o délce 53 kilometrů byla už loni otevřena v Beskydech. Také na této trase najdou cyklisté osvěžení ve 40 hospodách.

Stezka vede Beskydami a romantickými zákoutími Těrlické přehrady a Žermanic, takže je možno se při jízdě i vykoupat. Trasu, která vede po zpevněných komunikacích, většinou mimo silnice první třídy, označují její tvůrci za lehkou až mírně těžkou. Pro toho, kdo se nevyhýbá delšímu stoupání, je připravena odbočka na Malou Prašivou do výšky 706 m n.m.

V hostincích a restauracích na trase najdou cyklisté informační panely s mapou cyklotrasy. Na zastávkách trasy jsou speciální stojany na kola, zdarma k dostání podrobná cyklistická mapa s vyznačením všech odpočinkových bodů.

Pivní trasu má i Vrbensko
Svoji pivní cyklotrasu má i Vrbno pod Pradědem. Pětasedmdesát kilometrů dlouhá trať má 12 zastavení v hospůdkách - cyklisté se na ní můžou napít piva šesti značek a posilnit třeba tvarůžky zvanými Bomby z Loštic či heřmanovickými bramboráky.

S ohledem na zdraví a bezpečnost se ale rozhodně nevyplácí pít pivo na všech cyklistických zastávkách, varují odborníci.

V Ostravě-Polance nad Odrou byla 5. června otevřena pivní a cyklistická stezka Slezsko Radegast CykloTrack.

Autoři: , ,


Nejčtenější

Brány a soutěsky Strážovských vrchů. Neskutečný výlet pro milovníky skal

Panoramatický rozhled ze zříceniny Súľovský hrad

Skalní města bývají vyhledávaným cílem turistů. Súľovské skály vám pak k malebnosti přidají bonus v podobě...

Ať žijí duchové. Podívejte se, kde skřítkové a tesaři vylezli z mechu

A ještě jeden snímek z poválečných oprav chátrající památky

Vy cizáci, zmizte! Tak odháněl ze svého hradu rytíř Brtník nezvané hosty. Dnešní hrad Krakovec je ovšem na hosty dobře...Silný žaludek a trpělivost s sebou. Na co se připravit při cestě do Indie

Hmyzí trus a znečištěný vzduch zabarvily původně bílou hrobku Tádž Mahal v...

Do druhé nejlidnatější země světa míří na přelomu roku tisíce cestovatelů. Indie je pestrobarevná a hlavně...

Podzimní balada v Tatrách. Dokonalý výhled z Barance vyváží náročnou dřinu

Vrchol Barance

Štíty pocukrované jinovatkou, modrá obloha bez bouřek, téměř nekonečná dohlednost a námaha bez potu. To vše čeká na...

Emigrace v evropském provedení. Iry vyhnal do světa hladomor a strach

Interaktivní prohlídka Cobh Heritage Centre, muzea emigrace, je jako cesta o...

Irsko je jednou z mála zemí, kde historie není dobou dávno minulou, ale je živá a hmatatelná se všemi událostmi, lidmi...

Další z rubriky

Experti varují před tuningem elektrokol. Stroj zničí a je nebezpečný

Redaktor MF DNES Miloslav Lubas s manželkou si vyzkoušeli, jak se v Jizerkách...

Někteří majitelé elektrokol své stroje upravují a navyšují jejich maximální rychlost s podporou motoru. Proti tuningu...

VELKÝ TEST ELEKTROKOL: Kategorie krosových kol

Test elektrokol - kros

V kategorii krosových elektrokol jsme testovali čtyři modely: Apache Matto, Author Empire, Merida eSpresso a...

VIDEO: Na bambusovém kole objíždí svět. Okradli ho hned první den

Ricardo Martins objíždí svět na bambusovém kole.

Ricardo Martins tvrdí, že nikdy ve svém životě nebyl šťastnější. Důvodem jeho spokojenosti je bambusové kolo, na kterém...Najdete na iDNES.cz