Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Picassův boj za svobodu je k vidění v Liverpoolu

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Světoznámá galerie moderního a současného umění Tate Britain oslavila v květnu desetileté výročí a u té příležitosti pořádá její liverpoolská divize výstavu Pabla Picassa. Nenechte si ujít výjimečnou příležitost vidět na vlastní oči díla velikána světového malířství a vypravte se v období od 21. května do 30. srpna do rodiště Beatles.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pablo Picasso | foto: VisitBritain

Liverpool je pulzující město zvuku, umění a má bohatou historii, takže se zde rozhodně nebudete nudit!

V britské metropoli hudby, umění a kultury, se nachází celkem šest oblastí, které jsou zapsané na seznam památek světového dědictví UNESCO. Liverpool byl v roce 2008 zvolen evropským městem kultury a najdete zde více historických budov, muzeí a galerií, než v kterémkoli jiném britském městě kromě Londýna. Je to jedno z mála měst na světě, kde se nacházejí dvě katedrály! Obě stavby patří mezi skvosty britské architektury, jejich velkolepost vás ohromí.

VisitBritain zve všechny obdivovatele umění do Tate Liverpool. Galerie moderní a současné tvorby sídlí v jedné z památkových budov UNESCO – v přístavních docích Albert Docks. Od 21. května do 30. srpna zde bude kromě stálých sbírek Tate Collection http://www.tate.org.uk/collection/, k vidění výstava nazvaná "Pablo Picasso - Mír a svoboda".

Světoznámá galerie moderního a současného umění Tate Britain. Světoznámá galerie moderního a současného umění Tate Britain.

Název napovídá, že tématem expozice bude nejen mapování části umělcovy tvorby, ale i pokus o nový vhled do života moderního umělce, zejména co se týče jeho politického smýšlení. "Mír a svoboda" jsou ústředními tématy tvorby z let 1944 – 1973.

Picasso se od 40. let začal angažovat v politice, v roce 1944 vstoupil do komunistické strany. Expozice přináší divákům do Británie díla, která nebyla na Ostrovech nikdy předtím vystavena. Vystaveno bude celkem 150 prací španělského malíře.

Zřejmě nejznámnějším vystaveným dílem bude Holubice míru, která se stala symbolem mírového hnutí po celém světě. Picasso měl k holubům zvláštní vztah, protože jeho otec je choval a jeho sestra se jmenovala Paloma, což je španělský výraz pro holubici.

Poprvé je připravena výstava zaměřená na politickou tvorbu a divák má možnost hodnotit například to, jak Picasso vnímal počátky Studené války. Svérázný kubistický umělec volil jednoduché estetické prvky, pomocí kterých zachytil protiklady mezi západním a východním světem. )

Obraz Pabla Picassa

Pro Picassa je typický velice svérázný styl malby a od dob, kdy vytvořil obraz Guernica (1937) se posunul a na vystavených dílech je vývoj patrný. Zřejmě nejvíce politicky působí malba Pomník španělům, kteří zemřeli pro Francii, obrázek si ale v Liverpoolu udělejte sami.

Máte možnost vidět obrazy The Channel House a picassovskou parafrázi na tradiční malbu Znásilnění Sabinek, několik slavných zátiší – mimo jiné Zátiší s kytarou či Zátiší s lebkou. Výstava zachycuje pokročilé období malířovy tvorby a poukazuje na fakt, že Picassův vliv na současné umění je stále značný.
Jednoduše si objednejte vstupenky online.

A nenechte si ujít příležitost shlédnout díla velikána umění 20. století. Pro nejvěrnější fanoušky připravila galerie Tate Liverpool knihu, která zachycuje právě toto období malířovy tvorby. Knihu si můžete zakoupit zde.

Sami si vyberte, v jakém období se vydáte do Liverpoolu, protože po celou letní sezónu čeká na návštěvníky velké množství zajímavých akcí od hudebních festivalů, přes sportovní události, aktivity pro rodiny s dětmi a další kulturní události. Více informací o tom, co se právě děje v rodišti Beatles hledejte na webu.

navštivte velkou británii

Naplánujte si cestu s VisitBritain Journey Planner.

VisitBritain fanouškům Británie doporučuje sledovat soutěže na Facebooku či Twitteru.

Další informace o Londýně a Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.
Nejčtenější

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...

Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...Jsme jako uplakánci, přitom život v Česku je privilegium, říká cestovatel

Cestovatel Petr Horký

V 90. letech byl známý jako moderátor dětských pořadů. Nyní je Petr Horký uznávaným dokumentaristou a cestovatelem....

O víkendu se bude psát historie. Boeing 787 poletí z Londýna do Austrálie

Qantas na linku Perth - Londýn nasadí letoun Boeing 787-9 Dreamliner.

První přímý komerční let mezi Austrálií a Evropou se uskuteční v sobotu na trase Perth - Londýn dlouhé 14 498 kilometrů...

Jednou je poznáte a máte to na doživotí. Jak prozkoumat moravské Chřiby

Chřibské bučiny z Kazatelny

Jen jednou se necháte očarovat přírodní a historickou pokladnicí Chřibů a je s vámi konec. Hledání všech možných skal,...

Další z rubriky

Za nespláchnutý záchod pokuta. V Singapuru se trestá i rákoskou

Singapurský park Gardens by the Bay. Na vandalismus tu rozhodně není místo.

Jedna z turisticky nejpopulárnějších metropolí jihovýchodní Asie je známá svou čistotou a nízkou kriminalitou. Za ty...

Z očí do očí horským gorilám. To nejlepší, co Rwanda dává světu

Ubumwe, stříbrohřbetý samec rodiny Amahoro

Vlastně byste se jim do očí vůbec neměli dívat, protože je to může vyprovokovat k útoku. Někdy se tomu ale nelze...

Bojíte se teroristického útoku? Nespěte v přízemí a horních patrech hotelu

Zvýšená bezpečnostní opatření na pražském Staroměstském náměstí po tragédii v...

Podle čeho si vybíráte hotelový pokoj? Podle výhledu, nebo abyste to neměli daleko do jídelny? Bývalý agent CIA tvrdí,...

Najdete na iDNES.cz