Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Památkově chráněná města v Británii

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Sedm britských měst bylo oceněno titulem Britské památkově chráněné město díky své fascinující historii a nádherným památkám. Místa s výjimečnou kulturní tradicí vás zavedou do minulosti, a jak už je v Británii zvykem, v každém městě i vsi na vás čeká nespočet možností, jak se zabavit. Vzhůru za kulturou a uměním středověkých mistrů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Stratford nad Avonou | foto: VisitBritain

Bath

Bath vítá návštěvníky už dva tisíce let. Najdete tu nejlépe zachované římské lázně na světě - lepší než v Římě samém. Kombinace římské historie nádherné georgiánské architektury je právě tím, co dalo městu titul místa světového kulturního dědictví. Římské lázně jsou nejčastěji navštěvovaným historickým objektem ve městě.

Vyberte si z bohatého kulturního programu.

Canterbury

Canterbury je druhým nejmladším příspěvkem k britským památkově chráněným městům, největším "lákadlem" středověké části města je proslulá Canterburská katedrála.

Ve středověku bývalo jedním z největších obchodních center, ve 21. století je přední prázdninovou destinací - s obrovskou nabídkou luxusních hotelů, vynikajících restaurací, skvělých obchodů, živých klubů a příjemných hospůdek. Více informací hledejte zde. 

Canterburská katedrála

Chester

Chester je město s nejdokonalejším opevněním v Británii, plné tradičního anglického šarmu, doplněného o moderní městský život. Čekají tu na vás skvělé obchody, výborná bistra, bary a restaurace. Chester byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Objevte světové dvouúrovňové nákupní galerie nebo se projděte okolo městských hradeb a vychutnejte si pohled na majestátní katedrálu. Inspirujte se před výletem do Chesteru na informačním portálu města.

Durham

Durham je, stejně jako ostatní památkově chráněná města, skvělým příkladem, jak může starobylé město vypadat v 21. století. Úzké a křivolaké středověké uličky městského centra, viktoriánská tržiště přirozeně sousedí s moderními nákupními a zábavními komplexy a přitažlivé říční nábřeží nabízejí klid a únik před ruchem ulic města.

Perlou středověké architektury je Durhamský hrad. Více informací o Durhamu naleznete zde.

Durham.

Oxford

Oxford je znám jako "město snových věží" - termín poprvé použitý básníkem Matthew Arnoldem odkazuje ke štíhlým věžím a harmonické architektuře univerzitních budov. Oxford je domovem jedné z nejstarších britských univerzit, a jeho kultura láká návštěvníky po celý rok. Nechte se zlákat i v a vypravte se na výlet do města kultury.

Stratford nad Avonou

Tohle malé město je ve světě proslavené jako rodiště Williama Shakespeara. Leží na březích krásné řeky Avony, a pyšní se literárním a kulturním dědictvím.

Kromě Shakespearův rodný dům a kostela, kde byl pochován, je Stratford-upon-Avon také sídlem Královské Shakespearovské společnosti, chaty Anne Hathawayové a Nashova domu. Více informací najdete zde.

W. Shakespeare

York

Vítěz soutěže Evropské hlavní město turistiky 2007, York, je kompaktní, opevněné měst na břehu řeky s více než dvoutisíciletou historií. Římané, Saxové i Vikingové zanechali na městě, které je také známé jako duchovní hlavní město severu, svoje nezaměnitelné stopy.

V Yorku uvidíte Yorský Minster, největší gotickou katedrálu severně od Alp a nespočet dalších lákadel, muzeí a galerií. O dalších lákadlech čtěte zde.

York

Pořiďte si předplatní vstupenku Great British Heritage Pass

Milujete zahrady nebo se chystáte na výlet do britské historie? Nezapomeňte na předplatní vstupenku Great British Heritage Pass, která vám otevře dveře do více než 580 hradů, zahrad a zámečků po celé Británii. Great British Heritage Pass bude vaším klíčem k britským pokladům.

Pro více informací a objednávky klikněte zde.

Navštivte velkou británii

Naplánujte si cestu s VisitBritain Journey Planner.

VisitBritain fanouškům Británie doporučuje sledovat soutěže na Facebooku či Twitteru.

Další informace o Londýně a Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.
Nejčtenější

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...

Zákaz vstupu na panské. Turisté chtějí průchod cenným lesem hájit u soudu

Vstup do Rukávečské obory u Milevska v září 2010.

V Česku je na spadnutí první soudní spor o zpřístupnění turistické značené cesty, kterou zahradil majitel pozemku a...Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Jsme jako uplakánci, přitom život v Česku je privilegium, říká cestovatel

Cestovatel Petr Horký

V 90. letech byl známý jako moderátor dětských pořadů. Nyní je Petr Horký uznávaným dokumentaristou a cestovatelem....

Za nespláchnutý záchod pokuta. V Singapuru se trestá i rákoskou

Singapurský park Gardens by the Bay. Na vandalismus tu rozhodně není místo.

Jedna z turisticky nejpopulárnějších metropolí jihovýchodní Asie je známá svou čistotou a nízkou kriminalitou. Za ty...

Další z rubriky

Za nespláchnutý záchod pokuta. V Singapuru se trestá i rákoskou

Singapurský park Gardens by the Bay. Na vandalismus tu rozhodně není místo.

Jedna z turisticky nejpopulárnějších metropolí jihovýchodní Asie je známá svou čistotou a nízkou kriminalitou. Za ty...

Tři dny v korunách stromů tropického pralesa. Parádní adrenalin v Laosu

Jízda vysoko nad údolím je nezapomenutelná.

Cítíme stoupající nával adrenalinu. Nasazujeme sedák, připneme karabinu k ocelovému lanu zip-liny a za chvíli už letíme...

Nekomentujte politiku, vzkazuje Británie svým občanům v Rusku

Moskva. V popředí věže Kremlu, v pozadí monumentální budova Lomonosovovy...

Británie dnes vyzvala své občany, kteří cestují do Ruska, aby se tam kvůli zvýšenému napětí mezi oběma zeměmi vyhýbali...

Najdete na iDNES.cz