Termální koupaliště v Brné znají v Ústí nad Labem opravdu všichni.

Termální koupaliště v Brné znají v Ústí nad Labem opravdu všichni. | foto: Kudy z nudy

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Osm termálních koupališť zve ke koupání i na konci léta

Co si počít na konci letních prázdnin a začátkem září, kdy je voda v přírodních koupalištích už nepříjemně studená? Pořád tu jsou termální koupaliště a báječně teplá minerální voda. Portál Kudy z nudy vám poradí, kde je najdete.

Náš výběr má jediný háček: zatímco aquaparky mají otevřeno samozřejmě celý rok a do venkovních bazénů s vyhřívanou vodou se klidně můžete ponořit i v zimě, termální koupaliště – například Brná u Ústí nad Labem – zpravidla končí provoz v polovině září. Pamatujte na to, až budete vybírat místo, kam se vydáte.

Termální koupaliště v Brné

Když je voda v přírodních koupalištích už nepříjemně studená, pořád zbývají termální koupaliště.

Oblíbeným místem lidí z okolí Ústí nad Labem je už desítky let termální koupaliště v Brné na břehu Labe, na dohled od hradu Střekov. Najdete tu dva zrekonstruované padesátimetrové bazény, jeden dlouhý 63 metrů a dva dětské bazény, vesměs s průzračně čistou vodou, která sem proudí z termálních vrtů hlubokých až 327 metrů. Než nateče do bazénů, má teplotu 30 °C, ale mírně ji zchladí písková filtrace. Vstupné je 50 a 80 korun na den, děti do 120 centimetrů platí 10 Kč.

Termální koupaliště v Benešově nad Ploučnicí

Termální koupaliště v Benešově nad Ploučnicí sice na první pohled už něco pamatuje, beton je na mnoha místech popraskaný a dětských atrakcí je tu také poskrovnu, ale bonusem je kvalitní voda z termálního vrtu, která se každých 30 hodin kompletně vymění. Má téměř stálou teplotu 26 °C, nebývá tu přecpáno a jezdí se sem z Ústí nad Labem, Děčína, České Lípy i Nového Boru. Vstupné vás vyjde 50 a 25 korun, děti do 6 let neplatí nic. Po 18 hodině je vstupné 20 a 10 korun.

Termály Velké Losiny

Vnitřní i venkovní bazény Termálního parku ve Velkých Losinách napájí přírodní minerální voda.

Devatero termálních bazénů, čtyři typy saun, dva tobogány, divokou vodu a další atrakce objevíte v Termálním parku ve Velkých Losinách. Vnitřní i venkovní bazény jsou napájeny z přírodních minerálních zdrojů a mají teplotu vody okolo 33°C, ty pod širým nebem jsou v provozu až do října. Relaxační účinky termální vody si vychutnáte i v chladnějších dnech anebo až se vrátíte unavení z náročné túry po hřebenech Jeseníků. Vstupné na tři hodiny je 330 a 270 Kč.

Bazény v Karlově Studánce

Bazén s termální vodou teplou 32–34°C mají také v budově Letních lázní v Karlově Studánce. V termální vodě na vás čeká více možností; vedle hydroterapie je zde možné absolvovat termoterapii, fototerapii i inhalace v solné jeskyni, nechybí ani šíjové chrliče a různé masážní trysky, tepidarium a finská sauna. Návštěvu si naplánujte na odpoledne nebo večer, dopoledne bazény slouží klientům místních lázní. Vstupné na 140 minut je 250 a 130 Kč, děti do šesti let neplatí nic.

Wellness Horal v Beskydech

Termální vodou plní své bazény aquapark v Děčíně.

Termální bazény Wellness Horal jsou součástí Horalu, jednoho z nejmladších hotelů ve Velkých Karlovicích. Bazény se plní vodou z vlastního vrtu z hloubky 100 metrů, tato voda obsahuje řadu prospěšných minerálních látek. Před napuštěním se vyhřívá na teplotu termálních pramenů – plavecká část až na 28°C a relaxační na 33–36°C. Blahodárný vliv násobí použití soli, které tu denně spotřebují až 70 kilogramů. Vstup na dvě a půl hodiny stojí dospělé 290 Kč, za děti od jednoho do tří let zaplatíte symbolickou kačku a za děti do 13 let 150 Kč.

Aquaparky s termální vodou

V teplé termální vodě se vykoupete v Aqualandu Moravia na břehu Novomlýnských nádrží.

Termální vodu používá také několik aquaparků. Například v Aqualandu Moravia na břehu Novomlýnských nádrží se pro relaxační bazény a wellness procedury využívá voda s vysokým obsahem sirovodíku a minerálních látek z geotermálního vrtu Mušov, dosahující teploty až 46°C. Termální vodou plní své bazény rovněž Aquapark Děčín i Aquacentrum Teplice.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipu a objevujte Česko

Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delsí dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!

Inspirujte se jinde na Kudyznudy.cz