Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Oslavte advent se svými blízkými

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ať chceme či nechceme, vánoční čas se pomalu blíží. Užijte si tohoto kouzelného období bez stresu a shonu, jde přeci především o to, strávit čas se svými blízkými. K návštěvě budou v této době opět lákat oblíbené adventní trhy. Portál Kudy z nudy Vám přináší tipy na některé z nich.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Plzni proběhne 27.listopadu v 18 hodin. | foto: Kudy z nudy

Nezáleží na tom, zda jste zvyklí dodržovat tradice. Adventní trhy nabízí příjemnou atmosféru a své si na nich najde každý – můžete zvolit návštěvu trhů jako místo setkání při svařáku či teplé medovině, či se s dětmi přijít podívat na živý betlém a stromeček.

Chvalská tvrz v Praze

V Praze patří mezi nejznámější adventní trhy ty na Staroměstském náměstí. Pokud chcete v Praze navštívit některé z těch méně známých a klidnějších trhů, zajděte například na Chvalský zámek, kde trhy proběhnou v neděli 27. listopadu 2016 od 10 do 17 hodin.

Spousta stánků i kulturní program, to Vás čeká na adventní trzích nejen na...

Spousta stánků i kulturní program, to Vás čeká na adventní trzích nejen na Chvalské tvrzi.

Kromě trhů Vás čeká Pohádková neděle s Ohnivkou na zámku, nové vánoční výstavy Ladovské Vánoce a Andělé a také betlémy řezbáře J. Haldy. Děti nadchne Ježíškova pošta, kde anděl vybírá přání Ježíškovi a mezi 16. a 17. hodinou zazpívají u vánočního stromu dětské sbory Paleček a Rokytka a zpěvák Bohuš Matuš.

Kuks

Pokud budete mít cestu do Podkrkonoší, zajeďte navštívit Hospital Kuks. Vánoční trhy se zde budou konat ve dnech 12. - 13. a 19. - 20. listopadu od 9 do 16 hodin. Uskuteční se na nádvoří a v jeho přilehlých venkovních prostorách, vnitřní prodej bude probíhat v lapidáriu a refektáři. Připraveno je více než 140 stánků s nejrůznější nabídkou zboží a bohatá nabídka občerstvení a různých dobrot.

Zámek Loučeň

Na zámku Loučen proběhne křest největšího adventního věnce.

Na zámku Loučen proběhne křest největšího adventního věnce.

Vánoční trhy pro Vás budou připraveny i na zámku Loučeň a to každou sobotu od 26. listopadu do 17. prosince 2016. K Vánocům, svátkům klidu a rodinné pohody neodmyslitelně patří také tradice a zvyklosti. Jednou takovou je například také zapalování svíček na adventním věnci. Zapálení každé ze čtyř svíček nám symbolizuje brzký příchod Vánoc, na které se celý rok těšíme. Na zámku Loučeň však nebude věnec ledajaký, ale ten největší. Navštivte v sobotu 26. listopadu zámek Loučeň a buďte svědky křtu největšího adventního věnce v celém Česku.

Český Krumlov

V Českém Krumlově vás čekají procházky malebnými uličkami a až do 6. ledna bude na náměstí Svornosti probíhat staročeský adventní trh, který provoní punč, svařák nebo vánoční cukroví.

I na hradě Kuks se budou konat adventní trhy.

I na hradě Kuks se budou konat adventní trhy.

Tradiční výrobky bude možné zakoupit na řemeslném jarmarku na I. zámeckém nádvoří. Adventní program bude na různých místech ve městě sestávat z poutavých akcí pro děti i dospělé. Společné rozsvícení vánočního stromu, zpívání koled, mikulášská nadílka, adventní fotografování v Museu Fotoateliér Seidel, Vánoční plavby na voru či Ježíškova pošta. Kouzelným završením předvánočního období je pak živý betlém.

Plzeň

Působivou atmosféru vánočních trhů si můžete užít také na náměstí Republiky v Plzni. Jsou to nejdelší trhy, které se během roku v Plzni konají, trvají až do 23. prosince. Na trzích najdete kromě vánočního zboží také řadu zajímavých kulturních akcí. Jedinečnou akcí plzeňského adventu je hromadné zpívání koled. Na náměstí se pokaždé sejdou tisíce lidí a společně si zazpívají dvě známé české koledy „Nesem Vám noviny“ a „Narodil se Kristus Pán“. Nakupte si vánoční dárky, ozdoby, trdelníky, perníčky, cukroví, uzeniny, které vám trhy plné vánoční atmosféry nabízejí.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko

Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!
Nejčtenější

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...

Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Jsme jako uplakánci, přitom život v Česku je privilegium, říká cestovatel

Cestovatel Petr Horký

V 90. letech byl známý jako moderátor dětských pořadů. Nyní je Petr Horký uznávaným dokumentaristou a cestovatelem....

Jednou je poznáte a máte to na doživotí. Jak prozkoumat moravské Chřiby

Chřibské bučiny z Kazatelny

Jen jednou se necháte očarovat přírodní a historickou pokladnicí Chřibů a je s vámi konec. Hledání všech možných skal,...

Za nespláchnutý záchod pokuta. V Singapuru se trestá i rákoskou

Singapurský park Gardens by the Bay. Na vandalismus tu rozhodně není místo.

Jedna z turisticky nejpopulárnějších metropolí jihovýchodní Asie je známá svou čistotou a nízkou kriminalitou. Za ty...

Další z rubriky

Tři pikantní výlety: milenky, neřesti a jiné zábavy mladých pánů

Na Bítově se dodnes vzpomíná na rozverného porcelánového barona Jiřího Haase.

Nevíte, kdy žil Rabbi Löw, ale pověst o Golemovi znáte i s pikantními podrobnostmi? Právě pro vás připravil portál Kudy...

Pět zimních výletů na zříceniny: romantika, láska a dobrodružství

Romantické zříceniny kaple sv. Máří Magdaleny na Malém Blaníku mají rádi...

Hradby a věže tyčící se v přítmí lesa. Historie plná bojů, úkladů a zrady, ale také šťastných i smutných lásek. Barvité...

Šest předjarních výstav: kamélie, orchideje, hyacinty a hvězdníky

Do skleníků a botanických zahrad se dá chodit celý rok, ale co když se nám líbí květiny, které kvetou jen několik týdnů...