Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Oslavte advent se svými blízkými

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Ať chceme či nechceme, vánoční čas se pomalu blíží. Užijte si tohoto kouzelného období bez stresu a shonu, jde přeci především o to, strávit čas se svými blízkými. K návštěvě budou v této době opět lákat oblíbené adventní trhy. Portál Kudy z nudy Vám přináší tipy na některé z nich.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Plzni proběhne 27.listopadu v 18 hodin. | foto: Kudy z nudy

Nezáleží na tom, zda jste zvyklí dodržovat tradice. Adventní trhy nabízí příjemnou atmosféru a své si na nich najde každý – můžete zvolit návštěvu trhů jako místo setkání při svařáku či teplé medovině, či se s dětmi přijít podívat na živý betlém a stromeček.

Chvalská tvrz v Praze

V Praze patří mezi nejznámější adventní trhy ty na Staroměstském náměstí. Pokud chcete v Praze navštívit některé z těch méně známých a klidnějších trhů, zajděte například na Chvalský zámek, kde trhy proběhnou v neděli 27. listopadu 2016 od 10 do 17 hodin.

Spousta stánků i kulturní program, to Vás čeká na adventní trzích nejen na...

Spousta stánků i kulturní program, to Vás čeká na adventní trzích nejen na Chvalské tvrzi.

Kromě trhů Vás čeká Pohádková neděle s Ohnivkou na zámku, nové vánoční výstavy Ladovské Vánoce a Andělé a také betlémy řezbáře J. Haldy. Děti nadchne Ježíškova pošta, kde anděl vybírá přání Ježíškovi a mezi 16. a 17. hodinou zazpívají u vánočního stromu dětské sbory Paleček a Rokytka a zpěvák Bohuš Matuš.

Kuks

Pokud budete mít cestu do Podkrkonoší, zajeďte navštívit Hospital Kuks. Vánoční trhy se zde budou konat ve dnech 12. - 13. a 19. - 20. listopadu od 9 do 16 hodin. Uskuteční se na nádvoří a v jeho přilehlých venkovních prostorách, vnitřní prodej bude probíhat v lapidáriu a refektáři. Připraveno je více než 140 stánků s nejrůznější nabídkou zboží a bohatá nabídka občerstvení a různých dobrot.

Zámek Loučeň

Na zámku Loučen proběhne křest největšího adventního věnce.

Na zámku Loučen proběhne křest největšího adventního věnce.

Vánoční trhy pro Vás budou připraveny i na zámku Loučeň a to každou sobotu od 26. listopadu do 17. prosince 2016. K Vánocům, svátkům klidu a rodinné pohody neodmyslitelně patří také tradice a zvyklosti. Jednou takovou je například také zapalování svíček na adventním věnci. Zapálení každé ze čtyř svíček nám symbolizuje brzký příchod Vánoc, na které se celý rok těšíme. Na zámku Loučeň však nebude věnec ledajaký, ale ten největší. Navštivte v sobotu 26. listopadu zámek Loučeň a buďte svědky křtu největšího adventního věnce v celém Česku.

Český Krumlov

V Českém Krumlově vás čekají procházky malebnými uličkami a až do 6. ledna bude na náměstí Svornosti probíhat staročeský adventní trh, který provoní punč, svařák nebo vánoční cukroví.

I na hradě Kuks se budou konat adventní trhy.

I na hradě Kuks se budou konat adventní trhy.

Tradiční výrobky bude možné zakoupit na řemeslném jarmarku na I. zámeckém nádvoří. Adventní program bude na různých místech ve městě sestávat z poutavých akcí pro děti i dospělé. Společné rozsvícení vánočního stromu, zpívání koled, mikulášská nadílka, adventní fotografování v Museu Fotoateliér Seidel, Vánoční plavby na voru či Ježíškova pošta. Kouzelným završením předvánočního období je pak živý betlém.

Plzeň

Působivou atmosféru vánočních trhů si můžete užít také na náměstí Republiky v Plzni. Jsou to nejdelší trhy, které se během roku v Plzni konají, trvají až do 23. prosince. Na trzích najdete kromě vánočního zboží také řadu zajímavých kulturních akcí. Jedinečnou akcí plzeňského adventu je hromadné zpívání koled. Na náměstí se pokaždé sejdou tisíce lidí a společně si zazpívají dvě známé české koledy „Nesem Vám noviny“ a „Narodil se Kristus Pán“. Nakupte si vánoční dárky, ozdoby, trdelníky, perníčky, cukroví, uzeniny, které vám trhy plné vánoční atmosféry nabízejí.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko

Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ. Šťastnou cestu!Nejčtenější

V Paříži nainstalovali nové eko-pisoáry. Nechutné, bouří se místní

Pařížané si stěžují na výrazné pisoáry bez zástěn v centru města. (13. srpna...

Paříž přišla s novým nápadem, jak ekologicky využít lidskou moč. Nové červené pisoáry se slámou uvnitř dokážou vytvořit...

Izrael postavil své první mezinárodní letiště. Teroristé zde nemají šanci

Nové letiště postavili v Negevské poušti a pojmenovali po astronautu Ramonovi a...

První letadla s turisty tady sice mají začít přistávat v zimě, ale už je hotovo. Izrael nedávno slavnostně otevřel...

Musíte sebrat odvahu a se žralokem bojovat, řekl v Rozstřelu filmař žraloků

Steve Lichtag byl hostem pořadu Rozstřel.

Na začátku srpna usmrtil českého turistu v egyptském letovisku Marsá Alam žralok. V Egyptě nejde o ojedinělý útok, za...

Slovenský šerpa napsal historický milník, na vrchol Sněžky vynesl 165,5 kila

Slovenský šerpa pokořil sedmdesát let starý rekord (18. srpna 2018).

Tři padesátiletí extrémní vynašeči dohromady na zádech odnesli čtyři metráky vody. Čekala je kamenitá cesta i dvě stě...

Makarskou Češi milují, k nádherně zbarveným jezerům zabloudí málokterý

Modré jezero v Imotski

Krajina kolem Makarské si získala srdce českých turistů už v první polovině 20. století a dodnes patří mezi námi...

Další z rubriky

Netradiční adventní a zimní výlety

Během plavby kolem Olomouce si vyslechnete poutavé příběhy o historii města.

Potrpíte si na opravdu netradiční zážitky? Pak právě pro vás jsme na portálu Kudy z nudy nachystali pestrou všehochuť...

Tipy, kam v Praze na vánoční koncerty

Kostely se o Vánocích otevřou všem milovníkům klasické hudby.

Adventní Praha ožívá v rytmu vánočních melodií a zpěvů. Koledy, gospely nebo adventní liturgie – to vše na vás v...

Silvestr na kolejích, na vrcholcích hor i na hanáckém Mont Blancu

Ve Vrbně pod Pradědem se na Silvestra tradičně chodí k Mirkovu prameni aneb s...

Zatím jste nenašli „svou“ horu, na jejíž vrchol byste šplhali vždy poslední rok ve starém roce nebo první den v roce...