Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Olympijský speciál: prohlédněte si symboly LOH 2012 v Londýně

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Velká Británie, příští hostitelská země letních olympijských a paralympijských her, zapojila do příprav designů a grafických symbolů nekonvenční umělce, což vyvolalo zvýšený ohlas veřejnosti. Britové vytvořili minimalistické designy, které připomínají pouliční umění. Prohlédněte si symboly a znaky olympiády.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Letní olympijské hry 2012 v Londýně | foto: Visit Britain

Skvělá zpráva pro všechny filatelisty: pohledy, které budete posílat z výletu po Británii, budou okolkovány známkami ze speciální olympijské edice.

Londýnský starosta Boris Johnson převzal v roce 2008 v Pekingu patronát nad pořadatelstvím příštích letních olympijských a paralympijských her. V říjnu 2009 začala Británie odpočítávat 1000 dní do zahájení LOH 2012. - o letních olympijských hrách v Londýně čtěte více zde

Letní olympijské hry 2012 v Londýně Letní olympijské hry 2012 v Londýně - přípravy.

První běžec s olympijskou pochodní, která vytváří propojený zástup různých národností, jazyků, náboženství a ras, se rozeběhne z řecké Olympie. Přesná trasa olympijské i paralympijské štafety, která bude zakončena zapálením pochodně na zahajovacím ceremoniálu, bude oznámena na začátku roku 2012.

Symboly a ceremoniály – nedílná součást olympismu

Britská Královská pošta vydala k příležitosti olympijských her tři desítky nových známek, které vypodobňují přímo vybrané sporty, které budou ke zhlédnutí během her. Známky navrhli přední britští ilustrátoři.

LOH 2012 Londýn - logoObálku ofrankovanou známkami z této speciální série můžete z Británie poslat již od října 2009, kdy byla na trh uvedena první desítka. Zbylých dvacet bude k zakoupení postupně během roku 2010 a následně 2011. Na všech známkách sběratelské série je také oficiální logo olympiády.

Všechny známky si prohlédněte zde.

Návštěvníci her i sportovci se budou v olympijském parku orientovat díky speciálně navrženým piktogramům.

Letní olympijské hry 2012 v Londýně - přípravy. Letní olympijské hry 2012 v Londýně - vizualizace.

Zajímáte se o moderní umění a street art? Jste pro, aby byli podporováni nezávislí mladí umělci? Olympijské a paralympijské logo tvoří velice odvážné barevné kombinace. Prohlédněte si, jak netradičně olympiádu pojímají britští umělci, ilustrátoři, grafici a designeři, kteří spolupracovali na tvorbě symbolů LOH 2012.

Velká Británie si vytyčila nový cíl – inspirovat mladé lidi ke změnám. Prostřednictvím soutěže talentů zapojila do tvorby designů a log ilustrátory mladé generace. Právě tak vznikl neotřelý design her v Londýně.

LOH 2012 Londýn - logoLogo připomíná skládačku ve stylu graffiti, jejíž čtyři dílky symbolizují letopočet her. Emblém vyvedený v zářivých neonových barvách dotvářejí propojené olympijské kruhy a jméno pořadatelského města.

Coubertionovské ideály – obecný pokrok, úspěch a zlepšování úrovně sportu se odrážejí ve všech symbolech příštích letních olympijských a paralympijských her.

Jan Herget z pražského zastoupení VisitBritain dodává: "Olympiáda není jen sport a soutěžení, ale i kulturní propojení národů, zábava, setkávání lidí z různých koutů světa. Naším cílem je vytvořit živou a atraktivní atmosféru, aby lidé přijížděli nejen za sportem, ale i za zážitky."

Pusťte si prezentační video londýnské olympiády 2012.

Informace o Velké Británii naleznete na www.visitbritain.cz.
Staňte se fanouškem Love UK na Facebooku!
Nejčtenější

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...

Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...Jsme jako uplakánci, přitom život v Česku je privilegium, říká cestovatel

Cestovatel Petr Horký

V 90. letech byl známý jako moderátor dětských pořadů. Nyní je Petr Horký uznávaným dokumentaristou a cestovatelem....

O víkendu se bude psát historie. Boeing 787 poletí z Londýna do Austrálie

Qantas na linku Perth - Londýn nasadí letoun Boeing 787-9 Dreamliner.

První přímý komerční let mezi Austrálií a Evropou se uskuteční v sobotu na trase Perth - Londýn dlouhé 14 498 kilometrů...

Jednou je poznáte a máte to na doživotí. Jak prozkoumat moravské Chřiby

Chřibské bučiny z Kazatelny

Jen jednou se necháte očarovat přírodní a historickou pokladnicí Chřibů a je s vámi konec. Hledání všech možných skal,...

Další z rubriky

Zapomenutá legenda českého outdooru. Eugen Freud a jeho osudový uzel

Eugen Freud miloval hory, vybudoval jednu z největších outdoorových firem v...

Horolezec Eugen Freud se po listopadu 1989 vrhl na podnikání a vybudoval tehdy největší outdoorovou firmu v Česku. Pak...

Hračky i záchodová sedátka. Záplava plastů v Pacifiku prudce roste

Žralok velrybí. Vědci zjistili, že plast spolklo 73 procent ryb, což je jeden z...

Množství plastového odpadu znečišťujícího povrchové vody Tichého oceánu za poslední roky mnohonásobně vzrostlo. Tvrdí...

Jsme jako uplakánci, přitom život v Česku je privilegium, říká cestovatel

Cestovatel Petr Horký

V 90. letech byl známý jako moderátor dětských pořadů. Nyní je Petr Horký uznávaným dokumentaristou a cestovatelem....

Najdete na iDNES.cz