Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Odhalte krásu kraje jezer v severozápadní Anglii

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Kraj jezer v hrabství Cumbria je nejúžasnějším dílem přírody na britských ostrovech. Největší národní park Velké Británie je součástí rychle se rozvíjejícího regionu severně od velkoměst Liverpool a Manchester.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kraj jezer v hrabství Cumbria. | foto: Visit Britain

Tento kus panenské přírody nabízí skvělé podmínky pro pěší turistiku, síť cyklistických stezek, historické památky a největší hustotu restaurací oceněných michelinskou hvězdou mimo Londýn.

Krajina tvořená údolími a horami se rozprostírá na 1 416 kilometrech čtverečních. Kromě vodopádů a několika vodních toků je v národním parku dvanáct obrovských jezer, tudíž tucet míst, kde je možné objevovat krajinu z blyštivé hladiny na výletních lodích.

 Kraj jezer v hrabství Cumbria.

Každé jezero je jedinečným přírodním úkazem, stejně tak krajina, která ho obklopuje. Vydejte se na plavbu po jezeře Windemere, které je nejdelší v Británii a budete fascinováni majestátností pohoří, které se táhne podél klidné vodní plochy.

Kraj jezer v hrabství Cumbria.Pro ty, kteří podporují ekologický způsob dopravy, doporučujeme navštívit jezero Coniston. Zde se můžete svézt na lodi, která je poháněna sluneční energií.

Kraj jezer obklopený hustými lesy je skutečným zázrakem přírody. Můžete se vydat na romantickou pěší túru, poznávat opuštěná zákoutí a dobývat vrcholky hor, odrážející se ve stojaté vodě. Lesy jsou prorostlé mechy a lišejníky a obývají je vzácné živočišné druhy jako je jelen červený a orel mořský. V jezerní oblasti si můžete vybrat z 39 vyznačených turistických tras. Některé ze stezek vedou až k pobřežní části parku, která je lemována pískovcovými útesy.

Kraj jezer v hrabství Cumbria.

Ať už se vydáte poznávat jezerní krajinu na kole, či pěšky, možná se vám stane, že vám cestu zkříží Hadriánova zeď. Nejrozsáhlejší britská historická památka měří 120 kilometrů a vine se národním parkem od západního pobřeží k východnímu. Podél kamenné barikády z dob starověku se najdete malebné vesničky a menší města. Hadriánova zeď se letos stala symbolem britského týdne turismu, který probíhá ve dnech 15. - 21. března.

U příležitosti této přehlídky cestovního ruchu se rozhodla organizace Hadrian´s Wall Heritage, která spravuje památku, uskutečnit odvážný projekt osvětlení Hadriánovy zdi.

Pod vedením Johna Farquhar-Smitha bude ve 250 metrových rozestupech rozmístěno více než 500 obrovských hořících pochodní. 13. března 2010 v 18:00 budou všechny slavnostně zapáleny, aby oslavily výročí 1 600 let od odchodu Římanů z ostrovního království.

Dalším historickým objektem, který stojí za povšimnutí, je hrad Muncaster s bohatou historií, sahající až do roku 1208. Muncaster se pyšní překrásnými zahradami, jejichž návštěvu si nesmíte nechat ujít. A až objevíte pozůstatky megalitických staveb, fascinujících 50 kamenů postavených do několika kruhů, poznáte, že kraj jezer má skutečně nezapomenutelné kouzlo.

Kraj jezer v hrabství Cumbria.

Místní lidé si považují přírodního bohatství a návštěvníky si hýčkají. Přímo v národním parku je několik skvělých restaurací ve staroanglickém stylu a dokonce tři z nich jsou vyznamenány michelinskou hvězdou. Přijďte si užít extravagantní kulinářský zážitek do restaurantů Holbeck Ghyll, L´enclume nebo povečeřte s výhledem na jezero Ullswater v restaurantu Sharrowbay.

Více informací o severozápadě Velké Británie hledejte na www.visitbritain.cz.
Nejčtenější

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...

Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...Jsme jako uplakánci, přitom život v Česku je privilegium, říká cestovatel

Cestovatel Petr Horký

V 90. letech byl známý jako moderátor dětských pořadů. Nyní je Petr Horký uznávaným dokumentaristou a cestovatelem....

Jednou je poznáte a máte to na doživotí. Jak prozkoumat moravské Chřiby

Chřibské bučiny z Kazatelny

Jen jednou se necháte očarovat přírodní a historickou pokladnicí Chřibů a je s vámi konec. Hledání všech možných skal,...

Za nespláchnutý záchod pokuta. V Singapuru se trestá i rákoskou

Singapurský park Gardens by the Bay. Na vandalismus tu rozhodně není místo.

Jedna z turisticky nejpopulárnějších metropolí jihovýchodní Asie je známá svou čistotou a nízkou kriminalitou. Za ty...

Další z rubriky

Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Doma v cizině: V Česku všichni spoléhají na stát, v Egyptě na rodinu

Lenka zažila v Egyptě lásku na první pohled. Za měsíc proběhla svatba.

O Egyptě nevěděla vůbec nic, přijela jen na dovolenou a objednala si výlet na čtyřkolkách, na kterém se seznámila se...

Z Machu Picchu vykázali evropské turisty, fotili se s odhaleným pozadím

Machu Picchu v Peru

Správa archeologické památky Machu Picchu vyloučila z areálu tři evropské turisty, kteří se na místě fotografovali s...

Najdete na iDNES.cz