Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Objevte šest nejlepších golfových hřišť v Anglii

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pokud plánujete golfovou dovolenou, zamyslete se na chvíli - jaké by to bylo zahrát si na těch nejslavnějších hřištích Anglie? Důležité je vědět, že všechna anglická hřiště, která kdy hostila prestižní turnaj Open Championship, se nacházejí jen na dvou místech v Anglii.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Golf ve Velké Británii. | foto: VisitBritain

soutěžte s visit britain

Zkuste štěstí - VisitBritain pro vás připravila soutěž o luxusní golfový zájezd pro celý flight. Stačí odpovědět na soutěžní otázku.

První je oblast na severozápadě země mezi Liverpoolem a Blackpoolem. Druhým je hrabství Kent na jihovýchodě, jižně od Londýna.

Golf ve Velké Británii.

Anglická golfová hřiště - severozápad

Severozápadní pobřeží Anglie na jihu ohraničuje Wales a na severu Skotsko. Najdete tu tři z těch nejlepších golfových hřišť v Anglii. Oblast je snadno dostupná letadlem. Hřiště jsou snadno dostupná z letišť v Liverpoolu a Manchesteru.

Royal Liverpool, neboli Hoylake, získalo poctu být prvním klubem na severozápadě, kde se konal Open a současně je i druhým nejstarším linksovým hřištěm v Anglii. Dosud se tu šampionát pořádal celkem jedenáctkrát, poprvé v roce 1897, a od té doby se tu Open konal pravidelně každé desetiletí až do roku 1967.

Potom se tu mistrovství konalo až v roce 2006, kdy zvítězil Tiger Woods. V roce 1930 tu triumfoval Bobby Jones na své historické pouti k získání golfového grandslamu.

Golf ve Velké Británii.

Klub Royal Lytham & St. Annes byl založen už v roce 1897, ale první Open přivítal až v roce 1926. Zdejší hřiště s více než 200 bunkry je jedno z nejkrásnějších a nejobtížnějších linksových hřišť v Británii. Bylo svědkem mistrovských triumfů neslavnějších hráčů světa.

Royal Birkdale bylo zatím posledním hřištěm v Anglii, které se dostalo mezi hostitelská hřiště Open. Od prvního zdejšího ročníku v roce 1954 mělo tu čest pořádat šampionát téměř dvakrát za každých deset let, naposledy v roce 2008.

Stalo se nesmírně populárním hřištěm a také velmi šťastným místem pro americké golfové profesionály. Američané tu vyhráli Open celkem pětkrát z osmi ročníků, ty tři další vyhráli Australané Peter Thompson v roce 1954 a1965 a a Ian Baker-Finch v roce 1991.

Golfová hřiště v Anglii – jihovýchod

Na jižním pobřeží hrabství Kent, jižně od Londýna, najdete další tři mistrovská hřiště, kde se hrává Open. Vzhledem k blízké vzdálenosti od Londýna je oblast snadno dostupná. Pokud si chcete zahrát na všech třech hřištích, nejlépe bude najít si ubytování v některé malebné vesničce v nádherné krajině Kentu.

Golf ve Velké Británii.

Royal St. Georges hostilo Open celkem třináctkrát a bylo prvním hřištěm, kde se mistrovství konalo – už v roce 1894. Tohle hřiště by mělo být na golfové dovolené v Británii vaší prioritou. Kdysi tu zvítězili legendární golfisté Harry Vardon a Walter Hagan.

Royal Cinque Ports, neboli Deal, jak se mu někdy také říká, hostil Open pouze dvakrát – v roce 1909 a 1920. Další konání překazila smůla – válka v roce 1915 a záplavy v roce 1938 a 1949, díky kterým se hřiště stalo nehratelným. Nicméně určitě stojí za hru, hřiště je velmi náročné a vyžaduje přesnou trefu, jinak se dostanete do potíží.

Dalším méně známým mistrovským hřištěm je Prince's, kde se Open konal jen jednou, v roce 1932. Zní až neuvěřitelně, že za druhé světové války zabrala hřiště RAF pro nácvik bombardování. Na konci padesátých let bylo hřiště zrekonstruováno.

Více informací o Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.
Staňte se fanouškem Love UK na Facebooku.
Nejčtenější

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...

Zákaz vstupu na panské. Turisté chtějí průchod cenným lesem hájit u soudu

Vstup do Rukávečské obory u Milevska v září 2010.

V Česku je na spadnutí první soudní spor o zpřístupnění turistické značené cesty, kterou zahradil majitel pozemku a...Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Za nespláchnutý záchod pokuta. V Singapuru se trestá i rákoskou

Singapurský park Gardens by the Bay. Na vandalismus tu rozhodně není místo.

Jedna z turisticky nejpopulárnějších metropolí jihovýchodní Asie je známá svou čistotou a nízkou kriminalitou. Za ty...

Mám život v tašce, ale skončit nemůžu, říká horský vůdce

Josef Šimůnek

Josef Šimůnek má zajímavé povolání. Je horským vůdcem. V České republice má toto mezinárodní osvědčení jen třicet lidí....

Další z rubriky

Doma v cizině: V Česku všichni spoléhají na stát, v Egyptě na rodinu

Lenka zažila v Egyptě lásku na první pohled. Za měsíc proběhla svatba.

O Egyptě nevěděla vůbec nic, přijela jen na dovolenou a objednala si výlet na čtyřkolkách, na kterém se seznámila se...

Tři dny v korunách stromů tropického pralesa. Parádní adrenalin v Laosu

Jízda vysoko nad údolím je nezapomenutelná.

Cítíme stoupající nával adrenalinu. Nasazujeme sedák, připneme karabinu k ocelovému lanu zip-liny a za chvíli už letíme...

Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Najdete na iDNES.cz