Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Novinky roku 2015: místa, která budete chtít navštívit

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Nový rok nepřináší jen změnu číslovky na konci letopočtu, nové knížky, filmy, předpisy a změny v zákonech, ale také novinky v cestovním ruchu. Na portálu Kudy z nudy jsme vybrali patnáct míst, která právě letos nabídnou něco nového a kam stojí za to se vypravit.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na jaře se po rekonstrukci opět otevřou brány nádherné barokní památky, Hospitalu Kuks. | foto: kudyznudy.cz

Rok 2015 připomíná výročí upálení Mistra Jana Husa

V roce 2015 uplyne 600 let od mučednické smrti Mistra Jana Husa během Kostnického koncilu v roce 1415. Kněze a reformátora letos kromě státního svátku, který se slaví každoročně 6. července, připomene řada akcí. Sté výročí slavnostního odhalení Pomníku Mistra Jana Husa na Staroměstském náměstí v Praze se stane součástí Národních slavností, do zvonice Betlémské kaple bude vyzvednut nově odlitý zvon Mistr Jan, program připravuje také Husinec, rodné město Mistra Jana Husa.

Pozadu nezůstává ani hrad Krakovec, kde si šest set let od příchodu a pobytu Jana Husa na hradě a následnou cestu do německé Kostnice lidé připomenou o letošní pouti na začátku července. Besedy s historiky, konference, veřejná čtení z díla Mistra Jana Husa, výstavy, soutěže i workshopy chystají také četná muzea a knihovny.

Na návštěvu k Lichtenštejnům do lednického zámku

Kdysi zanedbané jízdárny zámku Lednice se po nákladné rekonstrukci přeměnily na Multifunkční centrum. Od letošního února tu zpřístupnili expozici, která vám představí historii překrásné okolní krajiny, zahrnuté mezi památky UNESCO, a přenese vás do doby, kdy panství obývali Lichtenštejnové.

V nové expozici v jízdárnách a konírnách na zámku Lednice uvidíte, jak vypadalo...

V nové expozici v jízdárnách a konírnách na zámku Lednice uvidíte, jak vypadalo dnes již vyhynulé plemeno koní, vyšlechtěné na panství Lichtenštejnů pro stáje evropských panovníků.

Lednicko-valtický areál, po Praze turisticky nejnavštěvovanější místo v Česku, má co nabídnout. K prohlídce zvou nejenom zámky Lednice a Valtice, ale také řada drobných staveb, rozesetých po okolí – třeba palmový skleník a slavný Minaret v lednickém parku, sloužící jako vyhlídková věž, umělá zřícenina Janohrad nebo kolonáda na návrší Reistna. Navíc tu najdete také lázně s nabídkou wellness pobytů.

Muzeum nové generace ve Žďáru nad Sázavou

Měnit se začala i hospodářská část zámku ve Žďáru nad Sázavou, kde z bývalého zámeckého pivovaru začala rodina Kinských stavět muzeum. Vznikne tu cisterciácká a barokní galerie, kabinet kuriozit a hlavně Muzeum nové generace, které chce prostřednictvím zážitkových expozicí nabídnout netradiční pohled do historie zámku i okolí. Otevírat by se mělo v červenci 2015 během mezinárodního festivalu současného tance KoresponDance.

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou můžete...

Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou můžete navštívit společně s Muzeem nové generace, jehož otevření se letos chystá.

Muzeum knihy, které ve Žďáru nad Sázavou sídlilo desítky let, loni prožilo svou závěrečnou sezónu. Stále jste ovšem zváni na prohlídku poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, národní kulturní památky zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO, a také na výlet po malebných naučných stezkách k dalším dvěma méně známým stavbám barokního architekta Jana Blažeje Santiniho. Jakým? Přijeďte se podívat!

Nový termální aquapark ve Velkých Losinách

V lázních Velké Losiny vzniká unikátní termální park, který využívá přírodní léčivé zdroje. Není jen nový, ale také jediný v České republice! V devíti bazénech napuštěných léčivou sirnou termální vodou si užijete vodní atrakce, najdete tu tři typy saun a své tělo můžete navíc nechat hýčkat při profesionálních masážích. Otevírá se už v březnu!

V lázních Velké Losiny se otvírá první termální aquapark.

V lázních Velké Losiny se otvírá první termální aquapark.

Přímo u areálu také zastavuje Lázeňský expres – vláček, který vás proveze po okolí. Doveze vás například k renesančnímu zámku s velkolepými arkádami i ke slavné papírně, kde se nepřetržitě už několik set let vyrábí kvalitní ruční papír a vy můžete na vlastní oči vidět, jak zkušení papírníci ovládají své řemeslo.

Lázně Velichovky vstávají z popela

Lázně Velichovky hlásí obnovení lázeňského provozu a další vylepšení, zejména...

Lázně Velichovky hlásí obnovení lázeňského provozu a další vylepšení, zejména pro seniory.

Lázně Velichovky, které se specializovaly na léčbu pohybového ústrojí, přestaly kvůli nezaplaceným dluhům přijímat pacienty loni v létě. Nový majitel, výrobní holding Karsit z blízké Jaroměře, s nimi však má velké plány. Už na jaře by se měl obnovit lázeňský provoz, část areálu se promění v domov pro seniory a navíc lázně propojí s blízkým kongresovým centrem.

Ze zimního spánku se probouzí zoologické zahrady

…a mláďata se všude rodí jak na běžícím pásu. Prakticky všechny české zoologické zahrady hlásí přírůstky, ale budují se i nové expozice. Například ZOO Dvůr Králové v roce 2015 otevře nové lví safari; už nyní však můžete vidět několik expozic nových afrických zvířat, například koncem února se slavnostně otvíral výběh pro hrabáče kapské.

Novou celebritou ZOO Dvůr Králové je Eky, samička hrabáče kapského. Na vaši...

Novou celebritou ZOO Dvůr Králové je Eky, samička hrabáče kapského. Na vaši návštěvu se těší v pavilonu Africká savana.

V ZOO Olomouc by se po areálu Eurasie a Amerika měla otevřít další část nového safari, Africa. Novinkou je také v září 2014 otevřená Zátoka rejnoků v ZOO Zlín-Lešná, unikátní expozice, která nemá ve středoevropském regionu obdoby.


Ctnosti a neřesti v Kuksu se těší na nové obdivovatele

Po dvacetiměsíční rekonstrukci opět budete moci obdivovat krásy jedné z nejvýznamnějších barokních památek, Hospitalu Kuks. Brány pro návštěvníky se poprvé otevřou o víkendu na konci března.

Rekonstruovaná národní kulturní památka nabídne několik novinek, například nové expozice muzea farmacie, galerie českých vín nebo bylinkovou zahradu za hospitalem. Přibylo i malé divadlo a vzdělávací komplex v bývalých hospodářských budovách. Do Kuksu a nedalekému Braunovu betlému se od roku 2013 snadno dostanete po cyklostezce, která sem vede z Hradce Králové. Mimochodem, tam vás čeká další novinka: od ledna 2015 v Hradci mají nové digitální planetárium.

Pražská vila Karla Čapka a Löw-Beerova vila v Brně

Na pražských Vinohradech se připravuje na slavnostní otevření část dvojvily,...

Na pražských Vinohradech se připravuje na slavnostní otevření část dvojvily, kde žili Karel a Josef Čapkové.

Na zpřístupnění veřejnosti se připravuje část dvojvily bratří Čapků v Praze na Vinohradech – v ulici, která příznačně nese název Bratří Čapků. Prohlídka nebývale autenticky zachovaných interiérů slibuje skutečný zážitek; prý budete mít pocit, jako by si Karel Čapek právě někam na chvilku odskočil – třeba za Dášeňkou na zahradu.

V polovině roku 2015 otevře své brány také secesní Löw-Beerova vila, vedle již otevřené Vily Stiassni další z rekonstruovaných brněnských vil, naopak Werichova vila na pražské Kampě se dočká otevření až v příštím roce.

Pevnost poznání v Olomouci

Zatímco vědecké centrum Pevnost poznání v Olomouci na své otevření teprve čeká,...

Zatímco vědecké centrum Pevnost poznání v Olomouci na své otevření teprve čeká, už několik měsíců můžete navštívit zábavný vědecký park VIDA v Brně.

Na jaro hlásí slavnostní otevření také první centrum popularizace vědy a výzkumu na střední Moravě, Pevnost poznání v Olomouci. Najdete ji v bývalém velkém dělostřeleckém skladu v areálu barokní Korunní pevnůstky. Podle autorů sice bude interaktivní expozice nejmenší z pěti českých vědeckých center, ale prý nejunikátnější – nejen proto, v jaké budově se nachází, ale především napojením na místní univerzitu.

Zatímco v Olomouci se teprve chytá otevření, zábavný vědecký park VIDA v Brně, otevřený na konci loňského listopadu v rekonstruovaném pavilonu D na brněnském výstavišti, už prožívá svou první turistickou sezónu. Už jste se tu byli podívat?

Letecké muzeum a archeologický park

Kdo má rád letadla, ten je zván do nového Leteckého muzea v Mladé Boleslavi....

Kdo má rád letadla, ten je zván do nového Leteckého muzea v Mladé Boleslavi. Otvírá se v dubnu.

Slavnostní otevření v letošním roce hlásí také další místa. Například v Mladé Boleslavi se v dubnu můžete poprvé podívat do Leteckého muzea Metoděje Vlacha. V září má být dokončen archeologický park v Pavlově pod Pálavou, kde si zblízka prohlédnete paleolitické sídliště a dozvíte se řadu zajímavostí o životě našich předků v době lovců mamutů. Archeopark má být skrytý v terénní vlně a připomínat obří jeskyni.

Nový přístav na Baťově kanálu

Baťův kanál je jednou z nejpopulárnějších turistických atrakcí jižní a východní Moravy; jen během loňské plavební sezóny ho navštívilo 75 tisíc turistů. Letos v srpnu bude otevřen nový rekreační přístav Petrov s kotvištěm pro 45 lodí a možností tankování, čerpání odpadů, se sociálním zázemím a dalšími službami.

Při plavbě po Baťově kanále zakotvíte v novém rekreačním přístavu Petrov a...

Při plavbě po Baťově kanále zakotvíte v novém rekreačním přístavu Petrov a můžete se jít podívat třeba na půvabný areál historických vinných sklepů zvaný Plže.

A pokud máte pocit, že jste jméno Petrov už někde slyšeli, zřejmě se nemýlíte – na okraji obce totiž objevíte půvabný areál vinných sklepů zvaný Plže, který rozhodně musí vidět každý, kdo má rád víno. V srpnu můžete spojit plavbu po Baťově kanálu s ochutnávkou místních vín při tradičním Dni vinařů.

Nejlepší začátek výletu? Kudyznudy.cz!

Vybírejte z tisíců turistických tipů a objevujte Česko

Na stránkách kudyznudy.cz na vás čeká přinejmenším 40 000 různých možností, kde v Česku strávit víkend i delší dovolenou. Najdete tu spoustu bohaté inspirace, a tak si tu svůj výlet můžete naplánovat přesně podle svých představ.

Šťastnou cestu!

Autor:


Témata: Werichova vila

Nejčtenější

Češi si v Astaně oblékli „boratovské“ plavky, skončili ve vazbě

Zelené plavky proslavil filmový snímek Borat z roku 2006 s hercem Sachou...

Skupina Čechů se chtěla z žertu vyfotit v kazašské Astaně v kultovních zelených plavkách, kterými zemi proslavil...

Turisté naházeli za rok do římské fontány 36 milionů, charita je nedostane

Před římskou fontánou jsou každý den takové davy, že je velice těžké se k jejím...

Peníze, jež turisté nahází do slavné římské fontány di Trevi, už nebude automaticky dostávat katolická charitativní...

Je to tady! E-kola naplno vtrhla na cyklostezky i do terénu

Moderní e-kolo Specialized Turbo Vado 4.0 pro jízdu po městě i pro výlety po...

Měl jsem pekelný sen. Sešla se naše parta na bikovou půldenní vyjížďku. „Doufám, že na vás nebudeme čekat,“ obrací se...

Kde sídlili Keltové i páni. Výlet za tajemnými hrady Drahanské vrchoviny

Repešský žleb

Podzimní lesy bez listí jsou ideálním obdobím pro hledání starých zřícenin, ze kterých toho mnoho nezbylo. Doslova...

PŘEHLEDNĚ: Podívejte se na novinky lyžařských areálů. Kde zdražili?

Zahájení lyžařské sezony ve skiareálu na šumavském Špičáku.

Lyžaři si v nadcházející zimní sezoně připlatí za permanentky v průměru o čtyři procenta víc než loni. Vyplývá to z...

Další z rubriky

Tipy, kam v Praze na vánoční koncerty

Kostely se o Vánocích otevřou všem milovníkům klasické hudby.

Adventní Praha ožívá v rytmu vánočních melodií a zpěvů. Koledy, gospely nebo adventní liturgie – to vše na vás v...

Třináct svátečních tipů pro čas mezi Vánocemi a silvestrem

Předsilvestrovskou show ve Špindlerově Mlýně můžete spojit s prohlídkou galerie...

Některé hrady a zámky se po adventu uložily k zimnímu spánku, ale někde to pořád žije. Kde vás přivítají mezi svátky,...

Netradiční adventní a zimní výlety

Během plavby kolem Olomouce si vyslechnete poutavé příběhy o historii města.

Potrpíte si na opravdu netradiční zážitky? Pak právě pro vás jsme na portálu Kudy z nudy nachystali pestrou všehochuť...

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.