Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Největší siláci světa se sejdou ve Skotsku

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Skotské hry Highland Games, stejně jako kilt, tartan, whisky a dudy, jsou nedílnou součástí skotské historie a skotského kulturního dědictví. Po staletí zkoušeli válečníci svoji sílu a obratnost během soutěží, jejichž počátek nalezneme u her pořádaných králem Malcolmem Canmorem v Braemeru v druhé polovině 11. století.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Skotsko. Ilustrační foto

Skotsko. Ilustrační foto | foto: VisitBritain

Dnes se již nejedná o soutěže válečníků, ale o společenská setkání spojená se sportovním zápolením, vystoupením hudebníků a tanečníků, na která se sjíždějí lidé nejen z blízkého okolí, ale i z míst více či méně vzdálených – připojte se k nim i vy.

Tradice skotských her Highland Games sahá hluboko do minulosti – až k prvním Keltům, kteří žili na území Britských ostrovů. Nejsilnější a nejudatnější předkové dnešních Skotů soupeřili ve válečných utkáních a sportovních dovednostech.

Skotsko. Ilustrační foto

Podle historiků patřily hry v minulosti k nástrojům panovníka, jak si vybrat ty nejspolehlivější a nejdrsnější členy své družiny. Vládce vybíral například nejrychlejší běžce, ze kterých se stali poslové, siláky, aby mu zajistili osobní ochranu. Kromě těchto chrabrých jedinců vybíral nejvýraznější baviče, které využíval jako šašky a zpěváky během večerní zábavy u dvora.

Hlavním principem her je soutěžení mezi siláky, tanečníky a hudebníky a to vše se odehrává uprostřed divoké a výjimečné skotské krajiny. Highland Games, které navštěvuje i královský pár, probíhají po dobu letní sezóny napříč Skotskem a i vy se můžete vžít do role panovníka jako divák a zúčastnit se doprovodných programů. Vyberte si z řady událostí, od menších soutěží na venkově, až k velkému představení v Braemaru, které navštěvuje 10 000 diváků.

Skotsko. Ilustrační foto

Hry Highland Games jsou unikátní směsicí sportovních, kulturních a sociálních disciplín, ve kterých se každoročně utkají desítky mužů. Zažijte soutěže ve "skotské" atletice, dovednostech spojených s místní tradicí a předměty každodenní potřeby v rukodělných povoláních. Nejznámější jsou pravděpodobně závody v tanci v pravém skotském kiltu, či hře na dudy, hod kladivem a vrh kmenem stromu.

Naplánujte si cestu do Skotska VisitBritain Journey Planner.

Skotsko. Ilustrační foto

Fanouškům skotských her VisitBritain doporučuje spřátelenou akci v České republice Skotské hry na státním zámku Sychrov, které se uskuteční ve dnech 20. až 21. srpna 2010.

VisitBritain fanouškům Británie doporučuje sledovat soutěže na Facebooku či Twitteru.

Další informace o Londýně a Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.
Nejčtenější

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...

Zákaz vstupu na panské. Turisté chtějí průchod cenným lesem hájit u soudu

Vstup do Rukávečské obory u Milevska v září 2010.

V Česku je na spadnutí první soudní spor o zpřístupnění turistické značené cesty, kterou zahradil majitel pozemku a...Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Mám život v tašce, ale skončit nemůžu, říká horský vůdce

Josef Šimůnek

Josef Šimůnek má zajímavé povolání. Je horským vůdcem. V České republice má toto mezinárodní osvědčení jen třicet lidí....

Za nespláchnutý záchod pokuta. V Singapuru se trestá i rákoskou

Singapurský park Gardens by the Bay. Na vandalismus tu rozhodně není místo.

Jedna z turisticky nejpopulárnějších metropolí jihovýchodní Asie je známá svou čistotou a nízkou kriminalitou. Za ty...

Další z rubriky

Doma v cizině: V Česku všichni spoléhají na stát, v Egyptě na rodinu

Lenka zažila v Egyptě lásku na první pohled. Za měsíc proběhla svatba.

O Egyptě nevěděla vůbec nic, přijela jen na dovolenou a objednala si výlet na čtyřkolkách, na kterém se seznámila se...

Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

V Číně vznikne obří přírodní rezervace pro pandy za 1,5 miliardy dolarů

Ilustrační foto.

Bank of China slíbila, že v průběhu následujících pěti let investuje nejméně 1,5 miliardy dolarů do vytvoření přírodní...

Najdete na iDNES.cz