Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

NEJ tipy na víkend: bruslení v Praze, pivní výlet, Kozákov i dojení koz

  10:00aktualizováno  10:00
Máme pro vás pár tipů na zajímavé víkendové akce. V Praze se v neděli koná velký festival kolečkového bruslení, v Plzni můžete jít na pivní exkurze po slavných hospodách a určitě bude stát za to i výšlap na Kozákov nebo výlet za kozami.

Martina Sáblíková na in-line bruslích

Velký festival bruslení v Praze

Velký festival bruslení zažije Praha v neděli 22. června na Rohanském nábřeží. Kromě volného bruslení, dětských závodů a soutěží pro příchozí se v hlavním závodě letní bruslařské sezony utkají i elitní domácí borci a také výborní závodníci z Francie,Rakouska a Slovinska o tituly mistrů ČR v maratonu.

Nejlepším z Rakušanů bude Jacob Ulreich (Rollerblade IBU Speedodrom/ÖISCB), rakouský reprezentant, který bude členem týmu na ME.

Mistrovský závod se koná v rámci největšího středoevropského seriálu Nestlé LifeInLine Tour. Program začíná v 10 hodin volným bruslením, od 11 hod. následují dětské závody, ve 12:30 fitness desítka, ve 13:30 štafety a mistrovský maraton bude odstartován ve 14 hodin. www.lifeinline.cz

 Parním vlakem Osoblažskem

V sobotu 21. června zahajuje provoz parní lokomotiva na osoblažské úzkokolejce z Třemešné do Osoblahy na Osoblažsku. Poté bude fungovat každý víkend v sobotu a v neděli po celou dobu prázdnin.

V sobotu budou moci lidé do Třemešné přijet velkou parní lokomotivou po normální železniční trati z Krnova. Odjezd historického parního vlaku je v 10:00. Pasažéři poté v Třemešné přesednou na vlak na úzkokolejce.

První letošní jízdu parní úzkokolejky na Osoblažsku odstartuje v Třemešné hudba a něco na posilnění. V Osoblaze pak budou pro cestující připraveny párky k opékání a různé atrakce včetně dětského malého vlaku, který bude děti vozit po padesátimetrové trati na úzkokolejce.

Osoblažská úzkokolejka patří mezi poslední funkční úzkokolejné tratě v zemi.

Pivní výlet v Plzni

Výlet pro pivamilovné: nová výstvava o historii hospod v Plzni. Není to ale obyčejná výstava - pokud se objednáte v Pivovarském muzeu, provede vás sám historik z pivovaru a projdete s ním vyhlášené hospody po celém městě - samozřejmě s odborným výkladem a ochutnávkami.

Mnohé plzeňské hostince mají totiž pozoruhodnou historii. Nejenže je navštěvovali významní lidé, ale sehrály například i důležitou roli v rušných dobách národního obrození. Řada slavných hospod však už zmizela z map.

K těm nejslavnějším podnikům v Plzni patřily hotely U Zlatého orla, kde dnes stojí hotel Central, hotel Slovan, kam chodíval i Mikoláš Aleš, nebo hotel U Města Hamburku.

Festival her na Kozákově

V rámci oslav 80. výročí Riegrovy chaty na Kozákově a 120. výročí založení Klubu českých turistů proběhne o víkendu Festival her na Kozákově s turistickým výšlapem ze Semil.

Start je od 10 do 12 hodin v sobotu 21. června 2008 u vlakového nádraží. Na trase čekají úkoly a disciplíny.

Samotný festival se koná na vrcholu Kozákova, připraveny budou soutěže a hry, vystoupení divadelních souborů, bohatá tombola pro děti a další programy. Účastníci obdrží diplom a upomínkový předmět.

Výlet za kozami

Do svých letních plánů můžete vložit i návštěvu Kozího vršku v Milkovicích v Českém Ráji a místní ekofarmy. Po předchozí telefonické nebo e-mailové dohodě je možné kdykoli přijet se skupinou dětí.

Rádi vám tu vysvětlí, co jsou kozy za zvířátka, a pokusí se návštěvníky naučit kozy podojit. Součástí je i návštěva Kozího muzea a ukázka zemědělské techniky. www.kozy.cz

Autoři: ,Nejčtenější

Zákaz vstupu na panské. Turisté chtějí průchod cenným lesem hájit u soudu

Vstup do Rukávečské obory u Milevska v září 2010.

V Česku je na spadnutí první soudní spor o zpřístupnění turistické značené cesty, kterou zahradil majitel pozemku a...

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Mám život v tašce, ale skončit nemůžu, říká horský vůdce

Josef Šimůnek

Josef Šimůnek má zajímavé povolání. Je horským vůdcem. V České republice má toto mezinárodní osvědčení jen třicet lidí....

Třikrát ke dnu a metál od Hitlera. Neobyčejný příběh jedné obyčejné lodě

Lodi je 90 let a po všech eskapádách už navždy kotví ve Stockholmu.

Vypadá tak nudně: ale šla třikrát ke dnu, zachránila 553 lidí, dostala medaili od Hitlera, potopilo ji torpédo, šly po...

Další z rubriky

Výhled místo kocoviny. Přivítejte nový rok v pohorkách a s batohem

Novoroční výhled si užijete třeba na Stezce v korunách stromů na Lipně.

Přelom roku si většinou spojujeme s nekonečným hodováním a víc než mírným popíjením alkoholu. Co letos do...

VIDEO: Zaniklé tratě v Česku. Pionýrskou železnici zahubil nezájem úřadů

Pionýr obsluhující závory mezi stanicemi Lochotín a ZOO

V pátém dílu seriálu o Zaniklých tratí zamíříme do Plzně. Podíváme se na tamní fenomén, Pionýrskou železnici. Na...

V holínkách za tajemstvím německé podzemní továrny Diana na Vysočině

Osada Kutiny z malého železničního viaduktu

Nevedou tudy značky, ovšem romantiky, dobrodružství a záhad si člověk užije vrchovatě. Vydejme podél dvou nenápadných...

Najdete na iDNES.cz