Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Národní park New Forest: les, který pamatuje Viléma Dobyvatele

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
New Forest v jihovýchodní Anglii je národní park nedaleko měst Southampron a Salisbury. Panenská příroda, vesničky s doškovými střechami, přívětivé hospůdky a dotek minulosti. Národní park je proslulý svými starobylými lesy a vřesovišti, jejichž ochranu zajistil už Vilém Dobyvatel před téměř tisíci lety.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Národní park New Forest, ilustrační foto

Národní park New Forest, ilustrační foto | foto: Visit Britain

Na vřesovištích posetých fialovými kvítky vřesu se pasou poníci, mezi starobylými pokroucenými duby a buky se občas mihne vysoká. Potůčky se vlévají do rozlehlých vod Solentu, kde les končí a začíná nedozírné moře.

Ale New Forest nabízí ještě víc než jen přírodní krásy - vesničky se střechami pokrytými došky, přívětivé hospůdky a živoucí historie v kombinaci s vodními sporty, nádhernými turistickými stezkami a cyklotrasami tvoří jednu z nejpřitažlivějších a nejrozmanitějších destinací v Británii.

Kultura a památky

New Forest je chráněn už od roku 1079, kdy byl vyhlášen Vilémem Dobyvatelem loveckým lesem. V Buckler's Hard, kde se stavěly lodě pro admirála Nelsona, se můžete vydat po stopách britské námořní historie a nenechte si ujít návštěvu Beaulieu, jeho středověkého opatství a muzea klasických automobilů.

Zajímavosti

New Forest nabízí něco pro každého. Proslulé National Motor Museum je věnováno klasickým automobilům. V Rockbourne uvidíte římskou vilu a v Eling Hill stojí jediný funkční přílivový vodní mlýn v Británii. A samozřejmě míle cyklistických stezek, kam nesmí auta, příjemné stezky vedoucí kouzelným lesem.

Sport


Národní park New Forest

New Forest je rájem pro turisty, cyklisty i milovníky koní. Pokud máte chuť na něco trochu jiného, zkuste lezení po stromech, šplhání po lanech vysoko nad zemí nebo se zdokonalujte v umění přežít v divočině. Na pobřeží a na nádherné řece Beaulieu můžete plachtit, plavit se na kánoi nebo vyzkoušet další vodní sporty.

Jídlo a pití

New Forest

Vynikají odpolední čaj, skryté vesnické hospůdky se skvělým pivem, hotely a restaurace - New Forest má rozhodně co nabídnout. Při nákupech hledejte značku kvality New Forest Marque, která zaručuje, že zboží pochází z místní produkce a má vysokou kvalitu. Speciality pocházející z oblasti nakoupíte na pravidelných trzích v celém okolí.

Nakupte, než odletíte

Nečekejte ve frontách, užívejte si dovolenou v New Forest a kupte si vstupenky na památky a předplatní jízdenky v našem online obchodě ještě před odletem.

Díky jízdence BritRail GB Flexi Pass můžete prozkoumat zemi na vlastní pěst a vlastním tempem, Great British Heritage Pass nabízí volný vstup do téměř 600 nádherných britských historických sídel, zahrad a monumentů. I další skvělé nabídky vás čekají na VisitBritain Direct.

Více informací o předplatných vstupenkách a speciálních slevových jízdenkách naleznete na webu: www.visitbritaindirect.com.

Vzpomínka na New Forest

"To nejúžasnější na New Forest je, že je opravdu starodávný. Jezdil a chodil jsem kolem těch nejkrásnějších starých stromů, jaké jsem kdy viděl". Pierre, Avignon, Francie

New Forest

Více informací o Velké Británii naleznete na www.visitbritain.cz.
Nejčtenější

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...

Zákaz vstupu na panské. Turisté chtějí průchod cenným lesem hájit u soudu

Vstup do Rukávečské obory u Milevska v září 2010.

V Česku je na spadnutí první soudní spor o zpřístupnění turistické značené cesty, kterou zahradil majitel pozemku a...Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

Za nespláchnutý záchod pokuta. V Singapuru se trestá i rákoskou

Singapurský park Gardens by the Bay. Na vandalismus tu rozhodně není místo.

Jedna z turisticky nejpopulárnějších metropolí jihovýchodní Asie je známá svou čistotou a nízkou kriminalitou. Za ty...

Mám život v tašce, ale skončit nemůžu, říká horský vůdce

Josef Šimůnek

Josef Šimůnek má zajímavé povolání. Je horským vůdcem. V České republice má toto mezinárodní osvědčení jen třicet lidí....

Další z rubriky

Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...

V Grytvikenu vyškvařili 175 tisíc velryb na devět milionů barelů s olejem

Velrybářský přístav Grytviken na severovýchodním pobřeží ostrova Jižní Georgia...

Z pohledu současné ekologie působí počty z bývalé velrybí továrny Grytviken jako opravdová doba temna. Během 62 let...

Jsme jako uplakánci, přitom život v Česku je privilegium, říká cestovatel

Cestovatel Petr Horký

V 90. letech byl známý jako moderátor dětských pořadů. Nyní je Petr Horký uznávaným dokumentaristou a cestovatelem....

Najdete na iDNES.cz