Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nabídka pro lyžaře se rozšířila i v Krkonoších

  11:25aktualizováno  11:25
Více uměle zasněžovaných svahů, více možností zábavy, lepší informační servis o výšce sněhu, ale také vyšší ceny. To přinese nová lyžařská sezona. Téměř všude již nabízejí možnost večerního lyžování, zlepšila se i kvalita služeb v půjčovnách lyžařského a snowboardového vybavení. Ani Krkonoše nezůstávají pozadu, největší novinky si letos pro lyžaře překvapivě připravila zejména menší střediska.Turisté se mohou těšit i na atrakce jakými jsou snowrafting, snowtubing či bobové dráhy.

"Rozšířili jsme technické zasněžování Javoru, Vysokého svahu a Zahrádek. Také jsme provedli terénní úpravy na spojovacích cestách, aby lidé i při nedostatku přírodního sněhu mohli přejíždět mezi sjezdovkami bez obav, že si poničí lyže," uvedl Jiří Karlík ze ski areálu v Peci pod Sněžkou. Lidé podle něho uvítají i zvýšení přepravní kapacity bezplatných skibusů. Pro snowboardisty bude na Javoru po celou sezonu připraven speciální areál s terénními nerovnostmi a skoky. "Výraznější novinky plánujeme až na příští rok, kdy chceme postavit novou sedačkovou lanovku na Hnědý vrch," konstatoval Karlík.

Ve Špindlerově Mlýně budou moci sjezdaři letos ocenit rozšíření části červené sjezdové tratě a drobné terénní úpravy turistické sjezdovky ve Svatém Petru. Snowboardisté naleznou na Horních Mísečkách úplně nový speciálně upravovaný terén. Ve střediscích budou opět jezdit bezplatné skibusy. Například v polovině prosince se ve Špindlerově Mlýně rozjedou autobusy, které budou přibližně jednou za tři čtvrtě hodiny přepravovat zájemce mezi městským centrem s lyžařským areálem a hotely v okrajových částech střediska.

 

Databáze zimních středisek
Lyžařský servis

V Malé Úpě v areálu U kostela rozšířili nejdelší sjezdovku v dolní části o novou půlkilometrovou trať. Nově zde při úpravě obou svahů budou využívat technický sníh. V Harrachově by měli letos sjezdaři ocenit především novou sedačkovou lanovku k místním skokanským můstkům. Ta v době závodů odlehčí hlavní lanové dráze a tím výrazně urychlí přepravu k výchozím bodům sjezdových tratí na vrcholu Čertovy hory.

Přehled cen jízdného

Další důležitou proměnou letos prošel také ski areál Sportovního klubu Rýchory v Mladých Bukách u Trutnova, kde dva starší lyžařské vleky nahradila dvě nová dopravní zařízení, která dokáží za hodinu přepravit téměř dva tisíce lidí. Zázemí areálu rozšířilo i nové občerstvení. Vyznavači jízdy na jedné lyži mohou přímo ve středisku využívat menší snowpark s akrobatickou rampou a dvěma skoky. Do Mladých Buků bude lyžaře dopravovat bezplatný skibus z Trutnova.

Krkonoše nabízejí lidem kromě lyžování i stále větší škálu atrakcí. Například snowtubing, jízdu na nafouknutých kruzích po vysněžené dráze, si budou moci zájemci letos vyzkoušet ve ski areálu v Kněžicích u Vrchlabí, u hotelu Olympie ve Špindlerově Mlýně, u farmy Zlatá podkova v Rokytnici nad Jizerou a nově i v lyžařském areálu na Horních Mísečkách. Snowrafting, tedy sjezd z bubnu skokanského můstku na gumových člunech, budou opět nabízet ve sportovním areálu v Harrachově. Bobovou dráhu na vozíčkách s gumovými kolečky si budou moci sjet zájemci vedle hotelu Harmony ve Špindlerově mlýně. Sáňkářská dráha dlouhá čtyři kilometry vede ve Špindlerově Mlýně od zotavovny Malý Šišák pod Špindlerovu boudu. Podobná atrakce je k dispozici i návštěvníkům Janských Lázní. Start pravidelně upravované dráhy bude u horní stanice kabinové lanovky na Černé Hoře a cíl v lyžařském středisku.

Koho přestane bavit lyžování,může si zkusit trochu zadovádět třeba na sáňkařských či bobových dráhách.

Autor:Nejčtenější

Sovětské mapy světových měst byly jako Wikipedia a Google Maps v jednom

Sověti byli pečliví: takhle detailně zmapovali New York (vpravo) a přístavní...

Podle sovětských civilních map vlastních oblastí se spolehlivě bloudilo. A to byl záměr, měly totiž mást Západ i za...

Nejkrásnější partie Krounky. Parádní výlet s ferratou, kterou zvládnou i děti

Krounka v Otradově

Doslova pohlazením po duši je putování údolím říčky Krounky na Chrudimsku. Nejhezčí pasáž pojmenovaná Šilinkův důl je...Golfský proud zpomaluje. Přirozený proces posiluje globální oteplování

Schéma ukazuje směr Golfského proudu

Dlouho to byly jen domněnky, nyní jsou ale k dispozici nové důkazy: v uplynulých zhruba stech letech se systém...

Žlutý cirkus v Indii. Bez trabantů, ale s Leninem na každém kroku

Lenin vypouští své draky...tento kout Indie je zkrátka rudý - ovšem v mnoha...

Posádka žlutého cirkusu přistála v Indii, ale žlutý cirkus stále nemá. Jejich dva trabanti, maluch a jawa 250 se stále...

Katka na Kubě: Češi mají všechno, a přesto jsou naštvaní

Katka v novém seriálu internetové televize Playtvák.cz

Ještě než odjela na Kubu, studovala doma půl roku mapu Havany. A po půl roce stráveném na ostrově věděla, že tady chce...

Další z rubriky

Trosky jdou s dobou. Na letošní sezonu hrad chystá únikovou hru s robotem

Kromě zážitku z prohlídky Trosek zůstane návštěvníkům i vstupenka, kterou mohou...

Trosky jsou nejnavštěvovanějším hradem v Libereckém kraji, na zříceninu nedaleko Turnova vyšlo loni přes 112 000...

VIDEO: Zaniklé tratě v Česku. Jak se kladenská lokálka nedožila jubilea

Motorový vůz M152.0014 ve stanici Podlešín zastávka v roce 1980

V dnešním díle pořadu Zaniklé tratě zamíříme na bývalou trať 11b mezi Kladnem Dubí a Zvoleněvsí. První vlaky po ní...

Nejkrásnější partie Krounky. Parádní výlet s ferratou, kterou zvládnou i děti

Krounka v Otradově

Doslova pohlazením po duši je putování údolím říčky Krounky na Chrudimsku. Nejhezčí pasáž pojmenovaná Šilinkův důl je...

Najdete na iDNES.cz