Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na podzim bude Wales hostit euroamerické golfové klání Ryder Cup

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Na podzim bude Wales hostit euroamerické golfové klání Ryder Cup Začátek 20. století sebou přinesl hned několik technologických golfových inovací. První z nich byl v roce 1900 jednodílný míč s gumovým jádrem značky Haskell, který jen díky své technologii zaručoval až o dvacet metrů delší odpaly.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Letos v říjnu se ve bude ve Walesu vůbec poprvé konat Ryder Cup, na první hřišti postaveném přímo pro tuto příležitost, Twenty Ten course v Celtic Manor Resort. | foto: VisitBritain

V roce 1902 byla zavedena železa s drážkami. V roce 1905 William Taylor vynalezl první míček s dimply. Arthur Knight zavedl hole s ocelovým šafty v roce 1910, ořechovec se přesto ve velké míře používal dále ještě nejméně 25 let.

Asociace profesionálních golfistů (PGA) bla založena v roce 1916 v Americe a skládala se pouze ze zimního rozvrhu. Nicméně od roku 1944 se túra hrála po celý rok a sestávala se z 22 golfových událostí.

V roce 1921 R&A stanovila limit velikosti a hmotnosti golfového míčku, což zapříčinilo, že po dobu třiceti let se golf hrál jinak v Evropě a britském Společenství než v USA, kde pravidla stanovuje USGA. Většina rozdílů byla smazána v roce 1951, kdy se obě asociace dohodly na společných pravidlech. Avšak záležitost s golfovým míčkem nebyla dořešena až do roku 1988.

Golf ve Velké Británii.

V současné době stanovují pravidla pro celosvětový golf společně R&A a USGA. Každoročně pořádají summit, během kterého se dohodnou o změnách, které budou publikovány v oficiálních pravidlech golfu.

Dá se ale říci, že právě díky tomuto rozporu, mohl v roce 1927 vzniknout zápas poháru Ryder Cup. Evropskou stranu původně reprezentovali golfisté z Británie a Irska. Talentovaní a výjimečně dobří Američané vyhráli každý z turnajů mezi lety 1935 a 1985, s výjimkou roku 1957. Až od roku 1979 smí evropský tým Ryder Cupu reprezentovat hráči ze zemí mimo Britské ostrovy a pohár se stal jednou z hlavních záležitostí golfové sezony.

To je golf, jak má být

Letos v říjnu se ve bude ve Walesu vůbec poprvé konat Ryder Cup, na první hřišti postaveném přímo pro tuto příležitost, Twenty Ten course v Celtic Manor Resort. Ve Walesu se nachází asi 200 golfových hřišť, dost na to, aby si na své přišel opravdu každý milovník golfu.

Ryder Cup 2010 Víc než jen třídenní událost. Od 28. září do 3. října 2010 propadne celý Wales golfovému šílenství a bude sledovat evropský tým, který vyzývá současného držitele titulu, tým USA, na hřišti postaveném přímo pro toto mistrovství, jeho hráče i diváky.

Golf ve Velké Británii.Hřiště Twenty Ten Course měří od zadních týček 6850 m a má par 71. Výzvou pro nejlepší golfisty světa budou velké vodní překážky i šest významných jamek.

Přípravou na velký rok 2010 jsou i "golfové prázdniny", které se konají každé léto. Vynikající program plný událostí, který přitahuje ty nejlepší světové hráče, změnil celý velšský golfový kalendář.

Celtic Manor Resort

Celtic Manor Resort je prvotřídní golfový resort rozkládající se na 566 hektarech parku s překrásnými výhledy v údolí řeky Usk v jižním Walesu. Právě tady se bude konat Ryder Cup 2010.

Hřiště Twenty Ten course a klubovna vznikly díky investici 16 milionů liber, které do projektu vložil majitel panství Celtic Manor, Sir Terry Matthews, aby Walesu dal pro první Ryder Cup, který se v zemi koná, to nejlepší možné dějiště.

Nové hřiště leží nedaleko dvou dalších mistrovských hřišť, pětihvězdičkového hotelu s 330 pokoji, blízkého venkovského sídla, luxusních lázní a wellness klubu a pětihvězdičkové restaurace – to dělá z Celtic Manor dokonalou odpočinkovou destinací.

Město Ryder Cupu

Celtic Manor Resort leží nedaleko Newportu, nejnovějšího velšského velkoměsta. A jako hostitel Ryder Cupu už Newport, stejně jako celý Wales, sklízí výhody. Ve městě se staví, probíhají rozsáhlé rekonstrukce, centrem ambiciózního projektu přestavby je newportské nábřeží.

Golf ve Velké Británii.

Na nábřeží najdete rušné divadlo a umělecké centrum Riverfront Theatre and Arts Centre i nový ikonický most přes řeku Usk. Pro sportovní fanoušky město postavilo obrovskou a působivou sportovní vesničku Newport International Sports Village, kde se nachází Velšský národní velodrom i bazén olympijských rozměrů.

A pro milovníky přírody je tu přírodní rezervace Newport Wetlands Reserve a nové návštěvnické centrum v ústí řeky Severn. Ale nezapomínejme na golf. Jak se na město Ryder Cupu patří, je tu 45 golfových hřišť – včetně čtyř mistrovských – ve vzdálenosti do 40 minut jízdy od Newportu.

Woosnam ve Walesu

Kapitán úspěšného evropského týmu z Ryder Cupu roku 2006 má pro svoji rodnou zemi více než slabost – je nadšeným "velvyslancem velšského golfu" a už se nemůže dočkat letošního mistrovství.

otázky a odpovědi

Jak si mohu obstarat vstupenky?

Stejně jako v minulých ročnících bude možné vstupenky na Ryder Cup 2010 získat loterijním systémem. Veřejná loterie pro rok 2010 již byla zahájena. Vstupenky si můžete koupit online na webových stránkách Ryder Cupu.

Slosování veřejné loterie řízené počítačem se konalo v srpnu 2009. Úspěšní i neúspěšní zájemci byli o výsledku informováni na konci srpna 2009. Neúspěšní zájemci o vstupenky z předchozího kola jsou automaticky zařazeni do dalšího slosování, které se otevírá na jaře 2010. Vstupenky na hřiště nebude možné získat přímo na místě.

Je možné objednat si balíček zahrnující i cestu a ubytování?
Cestovní balíčky můžete zakoupit exkluzivně od Ryder Cup Travel Services.

Je možné objednat si i cateringové služby?

Informace o možnosti rezervovat salónek či catering získáte na oficiálních stránkách turnaje The Official 2010 Ryder Cup Hospitality Website.

Jak se do Celtic Manor Resort dostanu?

Stejně jako v předchozích ročnících Ryder Cupu bude zveřejněno parkovací schéma "Park and Ride", které umožní návštěvníkům akce, kteří cestují autem, dostat se na místo hladce a bezpečně.

Pro návštěvníky cestující z Cardiffu a severu a západu Walesu bude zřízeno parkoviště na západě Celtic Manor Resort (výjezd 28 z dálnice M4), další bude na východě střediska (výjezd 23A z M4) pro návštěvníky cestující z východu Newportu a z Anglie.

Parkovací lístek si musíte zakoupit dopředu pro každý den mistrovství, jen tak si zajistíte přístup na parkoviště. Na obou parkovištích budou pro návštěvníky, kteří chtějí cestovat taxíkem, zřízena stanoviště taxi.

Kyvadlová autobusová doprava bude mezi parkovišti a Celtic Manor Resort jezdit po celou dobu konání turnaje od úterý do neděle a bude jezdit denně od asi 6 hodin ráno do 21.30 večer.

Pro ty, kdo zamýšlejí jet veřejnou dopravou, se doporučuje cestovat z Newportského nádraží, odkud bude do Celtic Manor Resort jezdit kyvadlová linka.

Kde najdu další informace o celé oblasti?

Město Newport, nejmladší velšské velkoměsto, se těší na návštěvníky Ryder Cupu 2010 z celého světa. Pro informace navštivte stránky města věnované Ryder Cupu.

Pro informace o rezervacích konferencí/meetingů do města Newportu a jeho okolí prosím navštivte stránky Newport & South East Wales Business Tourism.

Informace pro návštěvníky regionu najdete na webových stránkách Visit Wye Valley.

Více informací o Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.
Staňte se fanouškem Love UK na Facebooku.
Nejčtenější

Přistání na řece Hudson
Zázrak na řece Hudson. Přistání, které se zapsalo do letecké historie

Úžasná přirozená ranvej. Široká, rovná. Ne příliš rušná. Až na to, že její povrch tvoří vodní hladina, na níž neplánovaně přistál airbus se 150 pasažéry. Po...  celý článek

Tyrkysová hladina jezera Iskanderkul
Odpočívejte, vodky popijem. Tádžické Fanské hory překypují vstřícností

Fanské hory v severozápadní části Tádžikistánu jsou vyhlášené svými tyrkysovými jezery a dechberoucími scenériemi. Díky své kráse byly hojně navštěvovány již v...  celý článek

(Ilustrační snímek)
Léky, kosmetika, notebook. Jak zabalit kufr do letadla a projít kontrolou

Paříž, Řím, Barcelona. Podzim je ideálním obdobím pro cesty po evropských metropolích. Ve městech už není tolik turistů a počasí vybízí k bloumání v ulicích....  celý článek

Další z rubriky

"V den mých pětadvacátých narozen jsem se ráno podíval na svou kočku a uvědomil...
Moje kočka si žila lépe než já, říká muž, který brázdí svět bez motorů

V pětadvaceti opustil dobře placenou práci a rozhodl se věnovat své vášni – pomalému cestování. Dave Cornthwaite ukrajuje kilometry na paddleboardu, kajaku,...  celý článek

V Kerkyře na Korfu je nejmenší přistávací ranvej v jižní Evropě
VIDEO: Káva a letadla nad hlavou. Pohodová atrakce na řeckém ostrově

Na Korfu je jedna z nejmenších přistávacích ranvejí v jižní Evropě. Piloti musí mít speciální výcvik, neboť z jedné strany je moře a z druhé nejvyšší hora...  celý článek

Na západě Francie se můžete přes Airbnb ubytovat třeba v letadle.
Recept na nudu na cestách. Noc v letadle, věži či perníkové chaloupce

Sdílená ekonomika nerezonuje jen v oblasti služeb pro přepravu osob, ale také na poli krátkodobého ubytování. Celosvětová platforma Airbnb získává stále více...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.