Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Moderní Židovské muzeum v Londýně: jidiš karaoke a interaktivní instalace

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Na jaře 2010 bylo v Londýně po rozsáhlé rekonstrukci slavnostně otevřeno Židovské muzeum. Při vaší návštěvě britské metropole si nenechte ujít příležitost poznat zblízka tradici, kulturu, umění a dějiny tohoto národa.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Na výstavě jsou k vidění artefakty a předměty každodenní potřeby, které patřily skutečným lidem. | foto: VisitBritain

V Židovském muzeu na Vás čeká rozsáhlá expozice nejen kulturních děl a historických pramenů, ale i předmětů každodenní potřeby.

Ve čtyřech sekcích jediného muzea v Londýně, které je věnované národnostní menšině, se hluboce ponoříte do historie i současnosti židovské minoritní skupiny.

Rekonstrukce, která vyšla na úctyhodných 10 miliónů liber, vytvořila z londýnského Muzea židosvství velice variabilní výstavní prostory. Výstava je rozdělená na čtyři hlavní sekce. Každá vypráví o určité fázi dějin židovského národa a přibližuje návštěvníkům prostředí židovské komunity včera i dnes.

Na své si přijdou nenároční diváci – mají možnost obdivovat artefakty a předměty každodenní potřeby, které pochází od skutečných osob, fotografie i umělecká díla. Náročnější divák ocení kinosál, kde běží dokumentární filmy o židovské komunitě, interaktivní a multimediální instalace, kde se sám může dozvědět to, co ho nejvíce zajímá.

Židovské muzeum v LondýněŽidovské muzeum v Londýně

Každý může cestovat prstem po interaktivních mapách, či hledat důležitá data na časových osách. Výstava zaznamenává nejen tradici a život britských Židů, ale i postupné rozšíření komunity po celém světě.

Židovská komunita měla v Británii značný vliv na mnohá odvětví. Mezi ty nejvýznamnější patří bankovnictví, obchod, móda, zábava, ale i gastronomie. Mnoho dalších oblastí také profitovalo z židovského odhodlání a pracovitosti.

V britských městech žily stále větší a větší komunity

Muzeum v Londýně chce mimo jiné návštěvníkům přiblížit, jak je obtížné začít život v novém státě a především novém kulturním prostředí. Británie navíc bývala velice konzervativní zemí, která dodržuje tradice.

Jak se ale každý návštěvník dozví, uvnitř britských měst vznikaly postupně stále větší židovské komunity, které si střežily své kulturní zvyklosti a rituály. Židové tedy nikdy neztratili svou identitu.

Poté, co se dozvíte o tom, jak se židovská komunita postupně dostala na Britské ostrovy a prohlédnete si, jak vypadal každodenní život židovské rodiny, ocitnete se v sekci, která je věnována holokaustu.

Silné dojmy, které ve vás expozice zanechá máte možnost odlehčit u zábavných instalací a multimediálních her – vyzkoušejte si jidiš karaoke nebo si zahrajte deskovou hru nazvanou migrace. V Židovském muzeu v Londýně se rozhodně nudit nebudete. Zde je kontakt a adresa muzea.

Při návštěvě Londýna můžete využít slevovou kartu LondonPass.

NAVŠTIVTE VELKOU BRITÁNII

Naplánujte si cestu s VisitBritain Journey Planner.

VisitBritain fanouškům Británie doporučuje sledovat soutěže na Facebooku či Twitteru.

Další informace o Londýně a Velké Británii hledejte na www.visitbritain.cz.
Nejčtenější

Zákaz vstupu na panské. Turisté chtějí průchod cenným lesem hájit u soudu

Vstup do Rukávečské obory u Milevska v září 2010.

V Česku je na spadnutí první soudní spor o zpřístupnění turistické značené cesty, kterou zahradil majitel pozemku a...

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...Ve Finsku vzniklo luxusní útočiště pro cool Superholky, kam muži nesmí

Kristina Rothová - podnikatelka, zakladatelka komunity SuperShe a majitelka...

Sžírá vás rychlý tep moderní doby, tlak ostře nastavené korporace, pro kterou pracujete, i partnerovy nálady doma?...

Mám život v tašce, ale skončit nemůžu, říká horský vůdce

Josef Šimůnek

Josef Šimůnek má zajímavé povolání. Je horským vůdcem. V České republice má toto mezinárodní osvědčení jen třicet lidí....

Třikrát ke dnu a metál od Hitlera. Neobyčejný příběh jedné obyčejné lodě

Lodi je 90 let a po všech eskapádách už navždy kotví ve Stockholmu.

Vypadá tak nudně: ale šla třikrát ke dnu, zachránila 553 lidí, dostala medaili od Hitlera, potopilo ji torpédo, šly po...

Další z rubriky

V Číně vznikne obří přírodní rezervace pro pandy za 1,5 miliardy dolarů

Ilustrační foto.

Bank of China slíbila, že v průběhu následujících pěti let investuje nejméně 1,5 miliardy dolarů do vytvoření přírodní...

Doma v cizině: V Česku všichni spoléhají na stát, v Egyptě na rodinu

Lenka zažila v Egyptě lásku na první pohled. Za měsíc proběhla svatba.

O Egyptě nevěděla vůbec nic, přijela jen na dovolenou a objednala si výlet na čtyřkolkách, na kterém se seznámila se...

Tři dny v korunách stromů tropického pralesa. Parádní adrenalin v Laosu

Jízda vysoko nad údolím je nezapomenutelná.

Cítíme stoupající nával adrenalinu. Nasazujeme sedák, připneme karabinu k ocelovému lanu zip-liny a za chvíli už letíme...

Najdete na iDNES.cz