Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Modeláři předvedou své výtvory

  7:18aktualizováno  7:18
Kopřivnice - Modely letadel, automobilů, bojové techniky, lodí, dioramata, což jsou modely zasazené do určitého reálného prostředí, modely železniční techniky, kosmonautiky, science-fiction, papírové modely nebo třeba figurky. To vše předvedou o víkendu modeláři na výstavě Beskyd Model Kit Show 2001, která bude v Kulturním domě v Kopřivnici. "Je to už pátý ročník a od roku 1997 se na Beskyd Model Kit Show představilo téměř dva tisíce modelů a zúčastnilo se jí okolo šesti set modelářů," uvedl pořadatel Jan Štědrý.

Moravská knipl a šrapnel
"Je to už pátý ročník a od roku 1997 se na Beskyd Model Kit Show představilo téměř dva tisíce modelů a zúčastnilo se jí okolo šesti set modelářů," uvedl pořadatel Jan Štědrý.

Přehlídka je jedním z největších mezinárodních setkání modelářů v České republice za účasti našich i zahraničních modelářských klubů i firem. Modeláři se mohou utkat v několika vypsaných soutěžních kategoriích, nebo mohou své modely jen vystavovat.

V hlavní soutěži budou organizátoři porovnávat všechny vystavené modely, dalšími kategoriemi, v níž se budou hodnotit plastikové modely, jsou Moravský knipl a Moravský šrapnel. "Od předloňského roku je součástí Beskyd Model Kit Show také soutěž mezi jednotlivými modelářskými kluby," sdělil pořadatel a dodal, že modely budou hodnoceny náročným hodnocením podle soutěžních pravidel Svazu modelářů České republiky.

Modely i doprovodný program
Návštěvníci letošního ročníku však kromě vystavených modelů uvidí i pestrý doprovodný program. "Hlavním bodem tohoto programu jsou už tradičně expozice obrněných vozidel před budovou kulturního domu a nonstop promítání filmů s leteckou tematikou v kině," poznamenal Štědrý.

Beskyd Model Kit Show napomáhá i spolupráce s kopřivnickou automobilkou Tatra. "Každoročně pořádáme speciální soutěž pro modely automobilů Tatra, ve které se scházejí naprosto unikátní modely od modelářů z celé střední Evropy," líčil organizátor. Diváci zhlédnou i představení vrtulníku Kania, v němž budou moci podniknout vyhlídkový let nebo si budou moci vyzkoušet počítačové hry, především letecké a automobilové simulátory.

Bolek Polívka a cena kralovství
Kořením výstavy modelů byla v posledních dvou ročnících soutěž o Cenu Valašského království. Vítěze, který se stal valašským rytířem, poprvé vybíral ministr Valašského království pro vynálezy Jiří Pecha a loni král Boleslav Polívka.

"Pokud bude pěkně, měl by Boleslav Polívka v sobotu okolo jedenácté hodiny přistát vrtulníkem před kulturním domem," podotkl Štědrý. Vyhlašování Ceny Valašského království by pak mělo začít přibližně hodinu po poledni.

Beskyd Model Kit Show bude v sobotu k vidění od 9 do 18 hodin a v neděli od 9 do 17 hodin. "Vyhlašování výsledků a předávání cen začne v neděli v 15 hodin," upozornil organizátor.

Autoři:


Nejčtenější

Naivní Češi v sandálech jsou v Chorvatsku pojem. Znají je i záchranáři

Milovníci hor ocení při návštěvě Makarské výstup na vrcholky Biokova.

Makarska je klenot Dalmácie, ale umí být i nebezpečná. Nádherná a unikátní příroda totiž bývá při nepříznivém počasí...

V Paříži nainstalovali nové eko-pisoáry. Nechutné, bouří se místní

Pařížané si stěžují na výrazné pisoáry bez zástěn v centru města. (13. srpna...

Paříž přišla s novým nápadem, jak ekologicky využít lidskou moč. Nové červené pisoáry se slámou uvnitř dokážou vytvořit...Musíte sebrat odvahu a se žralokem bojovat, řekl v Rozstřelu filmař žraloků

Steve Lichtag byl hostem pořadu Rozstřel.

Na začátku srpna usmrtil českého turistu v egyptském letovisku Marsá Alam žralok. V Egyptě nejde o ojedinělý útok, za...

Nebuďte povýšení a nechovejte se jako stádo. Sedm cestovatelských hříchů

Vyrážet do světa bez zvídavosti je jedním z největších hříchů pod sluncem.

Chcete si prázdninové toulky po světě opravdu užít? Podívejte se na seznam zásadních chyb, které nesmíte na cestách...

Co se stovkami krokodýlů? Západní břeh Jordánu děsí zkrachovalá atrakce

Týden obrazem

Měla to být atrakce pro turisty, ale teď je to noční můra pro místní. Na farmě v osadě Petzael na Západním břehu...

Další z rubriky

OBRAZEM: Čas nezralých bobulí. Když Morava čeká na víno

Dobrosrdeční lidé, tradice a tvrdá práce. Okolí Velkých Bílovic je kraj...

Dobrosrdeční lidé, tradice a tvrdá práce. Okolí Velkých Bílovic je kraj nekonečných vinohradů, teplého podnebí, lánů...

S balonem do oblak. Co všechno musí pilot zkontrolovat před startem?

Příprava horkovzdušného balonu ke startu

Ve čtvrtém díle seriálu S balonem do oblak vás seznámíme se všemi kroky, které musí pilot provést, než se vůbec dostane...

Výlet skutečnou divočinou na Moravě. Na lodi skrz Litovelské Pomoraví

Rezervace Ramena řeky Moravy představuje nefalšovanou divočinu.

Za současného sucha mají tuzemští vodáci čím dál těžší najít sjízdnou řeku. Při pátrání, kam vyrazit na dvoudenní...

Najdete na iDNES.cz