Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Modeláři předvedou své výtvory

  7:18aktualizováno  7:18
Kopřivnice - Modely letadel, automobilů, bojové techniky, lodí, dioramata, což jsou modely zasazené do určitého reálného prostředí, modely železniční techniky, kosmonautiky, science-fiction, papírové modely nebo třeba figurky. To vše předvedou o víkendu modeláři na výstavě Beskyd Model Kit Show 2001, která bude v Kulturním domě v Kopřivnici. "Je to už pátý ročník a od roku 1997 se na Beskyd Model Kit Show představilo téměř dva tisíce modelů a zúčastnilo se jí okolo šesti set modelářů," uvedl pořadatel Jan Štědrý.

Moravská knipl a šrapnel
"Je to už pátý ročník a od roku 1997 se na Beskyd Model Kit Show představilo téměř dva tisíce modelů a zúčastnilo se jí okolo šesti set modelářů," uvedl pořadatel Jan Štědrý.

Přehlídka je jedním z největších mezinárodních setkání modelářů v České republice za účasti našich i zahraničních modelářských klubů i firem. Modeláři se mohou utkat v několika vypsaných soutěžních kategoriích, nebo mohou své modely jen vystavovat.

V hlavní soutěži budou organizátoři porovnávat všechny vystavené modely, dalšími kategoriemi, v níž se budou hodnotit plastikové modely, jsou Moravský knipl a Moravský šrapnel. "Od předloňského roku je součástí Beskyd Model Kit Show také soutěž mezi jednotlivými modelářskými kluby," sdělil pořadatel a dodal, že modely budou hodnoceny náročným hodnocením podle soutěžních pravidel Svazu modelářů České republiky.

Modely i doprovodný program
Návštěvníci letošního ročníku však kromě vystavených modelů uvidí i pestrý doprovodný program. "Hlavním bodem tohoto programu jsou už tradičně expozice obrněných vozidel před budovou kulturního domu a nonstop promítání filmů s leteckou tematikou v kině," poznamenal Štědrý.

Beskyd Model Kit Show napomáhá i spolupráce s kopřivnickou automobilkou Tatra. "Každoročně pořádáme speciální soutěž pro modely automobilů Tatra, ve které se scházejí naprosto unikátní modely od modelářů z celé střední Evropy," líčil organizátor. Diváci zhlédnou i představení vrtulníku Kania, v němž budou moci podniknout vyhlídkový let nebo si budou moci vyzkoušet počítačové hry, především letecké a automobilové simulátory.

Bolek Polívka a cena kralovství
Kořením výstavy modelů byla v posledních dvou ročnících soutěž o Cenu Valašského království. Vítěze, který se stal valašským rytířem, poprvé vybíral ministr Valašského království pro vynálezy Jiří Pecha a loni král Boleslav Polívka.

"Pokud bude pěkně, měl by Boleslav Polívka v sobotu okolo jedenácté hodiny přistát vrtulníkem před kulturním domem," podotkl Štědrý. Vyhlašování Ceny Valašského království by pak mělo začít přibližně hodinu po poledni.

Beskyd Model Kit Show bude v sobotu k vidění od 9 do 18 hodin a v neděli od 9 do 17 hodin. "Vyhlašování výsledků a předávání cen začne v neděli v 15 hodin," upozornil organizátor.

Autoři:



Nejčtenější

VIDEO: V lyžařském resortu se rozbila lanovka, lidé odlétávali ze sedaček

Zrychlená lanovka v Gruzii

Zraněním osmi lidí skončil incident v lyžařském resortu Gudauri ve východní Gruzii, kde se porouchala sedačková...

Lepšíme se, ale nejšťastnější je Finsko: sedm důvodů severského úspěchu

Finsko má krásnou lesnatou přírodu

Podle nejnovější studie z OSN je Finsko nejšťastnější zemí na světě. Mezi 196 zeměmi poskočilo na základě indexu štěstí...



Jsme jako uplakánci, přitom život v Česku je privilegium, říká cestovatel

Cestovatel Petr Horký

V 90. letech byl známý jako moderátor dětských pořadů. Nyní je Petr Horký uznávaným dokumentaristou a cestovatelem....

O víkendu se bude psát historie. Boeing 787 poletí z Londýna do Austrálie

Qantas na linku Perth - Londýn nasadí letoun Boeing 787-9 Dreamliner.

První přímý komerční let mezi Austrálií a Evropou se uskuteční v sobotu na trase Perth - Londýn dlouhé 14 498 kilometrů...

Jednou je poznáte a máte to na doživotí. Jak prozkoumat moravské Chřiby

Chřibské bučiny z Kazatelny

Jen jednou se necháte očarovat přírodní a historickou pokladnicí Chřibů a je s vámi konec. Hledání všech možných skal,...

Další z rubriky

V holínkách za tajemstvím německé podzemní továrny Diana na Vysočině

Osada Kutiny z malého železničního viaduktu

Nevedou tudy značky, ovšem romantiky, dobrodružství a záhad si člověk užije vrchovatě. Vydejme podél dvou nenápadných...

Pohádky stranou, tady prskala láva. Výlet na unikátní sopky u Jičína

Lomy rozřezaný sopečný vrch Veliš

Spojovat město pohádek a bránu do Českého ráje se sopkami napadne asi málokoho. Přitom v blízkém okolí Jičína skutečně...

Turistické stezky v Českém Švýcarsku budou uzavřené až do března

Pravčická brána

Na turistické stezky do Českého Švýcarska se budou moci lidé vrátit až v březnu. Správa parku totiž stále odstraňuje...

Najdete na iDNES.cz